Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Łatwe pieśni,piosenki religijne na gitare - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Łatwe pieśni,piosenki religijne na gitare (/showthread.php?tid=4248)

Strony: 1 2 3 4


- spioh - 13-02-2009 11:48

szkoda. bo jeśli niesłusznie ową firmę posądzam o badziewie to chętnie bym zmieniła zdanie rozkoszując się głęboką barwą dźwięku sączącą się z tego pudła...

ps. a na jakich strunach grywasz?


- Kinga93 - 13-02-2009 13:35

To wezmę chyba Ever playa tylko z pokrowcem, paskiem... ze 200zł Uśmiech Bo kupować pokrowiec oddzielnie to mnie drożej wyniesie. Dzięki za pomoc :wink: Wiem, że dobrego sprzętu nie kupie, ale ja na razie nie mam pojęcia o graniu więc nie chcę inwestować, bo jak nic z tego nie wyjdzie to kasa w błoto :cry:


- spioh - 13-02-2009 14:30

a czemu by miało nie wyjść?

ps. jeśli gitara z allegro jest taka jak sklepowa, to ma jakiś badziew naciągnięte a nie struny (montują cokolwiek, żeby pokazać, że gra, a nie struny nadające się do grania. brzmią kiepsko i szybko się zrywają pod wpływem intensywnego używania). warto się więc zaopatrzyć a jakieś struny (które jeśli się zmienia to od razu komplet, a nie tylko jedną pękniętą czy coś, bo ta nowa brzmi i stroi się zawsze trochę inaczej niż pozostałe, jeśli ich też nie zmienisz). ciekawe co nam poleci omyk Uśmiech


- Kinga93 - 13-02-2009 15:51

:gitarka: no więc chyba zdecydowałam jeszcze zamówić i czekać na efekty zostało Duży uśmiech


- omyk - 13-02-2009 16:14

Cytat:ciekawe co nam poleci omyk
omyk nie jest muzykiem, tylko osóbką grającą w domu, w szkole na modlitwie i czasem w towarzystwie Oczko

Grałam na różnych strunach. Ta gitara, na której gram teraz w domu to Hohner właśnie z Allegro, strun nie zmieniałam Uśmiech To jakieś "Bronze Acoustic Guitar Euro Strings", nawet nie wiem co to.
Jak kupuję sama, to La Bellę, albo D'Addario, w zależności czy mam więcej, czy mniej $.
Nie rozwodzę się nad tym zbytnio. Ostatnio zmieniałam struny w starym brzękadle (pierwszej gitarze za 200 zł, na której gram w szkole, to taki instrument "którego nie żal"), kupiłam klasyczne D'Addario i brzmi akceptowalnie, oczywiście na miarę możliwości gitary.


- marsee - 20-02-2009 13:55

hm, ja bym jednak udała się do sklepu muzycznego i tam pogadała ze sprzedawcą, może poprosiła o zamówienie czegoś tańszego, jeśli nie mają na stanie
ja wiem, że początkowa gitara i możesz się wahać, jak Ci pójdzie granie... ale taki sprzęt za 100-200 zł... to właśnie jakość jego brzmienia może szybko zniechęcić, a i tak zobaczysz, że po jakimś czasie jak będziesz śmigać po gryfie, szkoda będzie wydawać wtedy te 400 (powiedzmy) zł, skoro wydałaś już przedtem coś na gitarę
myślę, że warto poczekać i trochę uzbierać, nie na super sprzęt za nie wiadomo ile, ale jak dla mnie 400-500 zł za gitarę to rozsądna cena za dobrą, sprawdzoną jakość

a z prostych piosenek - "Mój Zbawiciel" oczywiście Duży uśmiech polecam każdemu początkującemu na pierwszą piosenkę Oczko (choć moją pierwszą ona nie była) chwyty to D A e (e trzymasz przez 2 takty - to taka uproszczona wersja, normalnie gra się raz e i potem raz h <barowy> )

miłego muzykowania Uśmiech


- spioh - 21-02-2009 14:54

a właśnie - jest taki jeden baardzo prosty utwór do zagrania (choć do zaśpiewania niekoniecznie)
chwyt e-mol, tylko utrzymać wojowniczo-zwycięski rytm \Duży uśmiech/
a tutaj link z utworem http://xpatkax.wrzuta.pl/audio/3tqQTXUqTW/14_-_hosanna


- omyk - 21-02-2009 16:00

Jak ja to lubię Duży uśmiech


- Kinga93 - 21-02-2009 19:26

Kupiłam Duży uśmiech W porządku jest tylko jakoś mi nic nie wychodzi :cry:


- omyk - 22-02-2009 01:44

Właśnie grałam Kantyk Mojżesza, nie lepiej wcisnąć pomiędzy e jeszcze h i czasami D?
I jeszcze na słowo "CHWAła" i "lud" takie "niepełne C", bez wskazującego, nie wiem, jak to nazwać, ale brzmi ciekawie Uśmiech


- spioh - 24-02-2009 13:18

generalnie to pod całość można coś dorobić, ale chodziło o prostą/uproszczoną wersję dla początkujących Uśmiech

Kinga93, a ty myślałaś, że co? 5 min i zagrasz ze 20 piosenek? Duży uśmiech palce musisz wyćwiczyć, o biciu niewpomniawszy Uśmiech


- Kinga93 - 24-02-2009 20:55

No właśnie najgorsze te bicia :x ale jakoś będzie :jupi:


- ona17 - 24-02-2009 23:57

Kinga spoko ćwicz ćwicz ,ja zaczełam ćwiczyć w Boże Narodzenie a już gram w kościele ,w ogóle nie umiem grac barowych ale jakoś sobie radzę Język...barowe są trudne mam nadzieję że w końcu się naucze ;]] pzdr


- marzenka - 27-02-2009 03:42

ona17 - barowe wcale nie są takie trudne, tylko trzeba ćwiczyć Duży uśmiech
"Mistrza czynią czwiczenia" (nie ćwiczenia Oczko) jak mawiała niegdyś moja polonistka w liceum :mrgreen:

Ps. Wysłałam Ci na priv'a kilka łatwych piosenek Uśmiech


- ona17 - 03-03-2009 00:27

znacie może jakie jest bicie do "Kocham Więc nie musze się bać" ? nie wiem czy zemną coś nie tak ale jak to gram to ma problem ze śpiewaniem tego...kurde a inne piosenki mi jakoś wychodzą Język doradźcie znacie może jakąmś strone z przykładamy bicia niektórych piosenek ? pzdr