Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Łatwe pieśni,piosenki religijne na gitare - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Łatwe pieśni,piosenki religijne na gitare (/showthread.php?tid=4248)

Strony: 1 2 3 4


- Kinga93 - 03-03-2009 20:30

trochę męczyłam feela;p a teraz chciałam nauczyć się grać "Ofiaruję Tobie panie mój"/. czy zamiast
Ofiaruję Tobie Panie mój D A h
całe życie me D G
cały jestem twój, aż na wieki. D A A7
Oto moje serce, przecież wiesz D A h
Tyś miłością mą D G
jedyną jest. A D
Mogę zagrać bez h. Bo chwyty barowe mnie przerastają :cry: :?:


- omyk - 03-03-2009 22:06

Jeśli musisz, to graj zamiast h, D. Ale lepiej brzmi z h Uśmiech to nie takie trudne, spróbuj Uśmiech


- ona17 - 04-03-2009 00:38

a powiedzcie mi jak mogę się nauczyć bić gitarowych ? bo wszystkie piosenki gram "góra góra doł doł góra doł ;/ a chciałabym się nauczyć innych ....Język


- marzenka - 04-03-2009 00:46

Trzeba ćwiczyć po prostu i eksperymentować Oczko


- spioh - 04-03-2009 12:57

są też książki do nauki gry "biciowej" z wydrukowanymi tabelkami i układami bić oraz wyznaczeniem jak sobie ustawić metronom do pilnowania owego rytmu Uśmiech
nie wiem czy znajdziesz jakiś odpowiednik tego online.


- Helmutt - 04-03-2009 13:04

omyk napisał(a):Jeśli musisz, to graj zamiast h, D. Ale lepiej brzmi z h Uśmiech to nie takie trudne, spróbuj Uśmiech
Zależy dla kogo. Mój szagier np. ma klasyka z naciagniętymi strunami metalowymi (co jak dla mnie jest kaleczeniem gitary) - niesamowicie twarde i wysoko posadowione struny - powodzenia ze złapaniem i utrzymaniem jakigokolwiek barre'a - chyba, że się jest Pudzianem.
Ja pamiętam, że czasami zamiast h grałem jakiś taki karkołomny akord używający 4 palców, prawie to samo brzmienie - no ale nie barre'owy.

0 2 0 2 1 2

coś takiego o ile dobrze pamiętam.....


- nieania - 04-03-2009 15:59

To może lepiej wziąć do ręki dobrą gitarę, zamiast się męczyć...


- Helmutt - 05-03-2009 08:20

nieania napisał(a):To może lepiej wziąć do ręki dobrą gitarę, zamiast się męczyć...
Ja mam dobrą, nawet wczoraj ją nastroiłem, a szwagier niech się męczy na swoim klocu.... Oczko


- spioh - 05-03-2009 10:45

może ma dłonie drwala i mu tak wygodniej :mrgreen:


- Helmutt - 05-03-2009 11:30

Może... dla mnie tam struny ponad centymetr nad gryfem to jednak przesada Uśmiech


- omyk - 05-03-2009 16:22

Hm. Ten chwyt podajesz od E1, czy od E6? Tak, jak napisałeś, wygląda jak przesunięty H7. Mało mi się kojarzy z h Oczko Lepiej brzmi D. Moim skromnym zdaniem xD

Ja się uczyłam barre grając na X-letnim akustyku ojca z X-letnimi, sztywnymi, metalowymi strunami bez owijki :roll: Nie wiem, to chyba były struny do elektryka? Ani to nie stroiło, ani nie brzmiało, a palce cięło... Jak potem chwyciłam klasyka, to był balsamem dla palców Język


- Kinga93 - 06-03-2009 08:59

omyk napisał(a):Jeśli musisz, to graj zamiast h, D. Ale lepiej brzmi z h Uśmiech to nie takie trudne, spróbuj Uśmiech
Aj teraz to muszę przerwać naukę Smutny Placa sobie skręciłam i to u lewej ręki :cry:


- spioh - 06-03-2009 10:09

przełóż struny odwrotnie i ćwicz na drugą rękę. jak wrócisz do naturalnej pozycji po ozdrowieniu palca zdziwisz się efektami Uśmiech


- ona17 - 07-03-2009 11:56

nauczyłam się nowego bicia gitarowego ,sama ale jak weszłam i zaczęłam je prezentować to gostek co się dłużej uczy na gitarze miał troszkę ubawu Język ale spoko pomalutku zaczynam to łapać

przy okazji dziękuje Marzence z forum za piosenki z łatwymi akordami..Oczko oj przydały się na Drodze Krzyżowej je grałam ; ) spodobały się,bo zawsze te same śpiewamy a tu nowośćOczko hihi pozdrówka;**


- marzenka - 09-03-2009 00:24

Nie ma za co Uśmiech wytrwałości w ćwiczeniach :*