Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Odejście Księży... - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Odejście Księży... (/showthread.php?tid=425)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- meta - 07-03-2006 11:02

Cytat:MUSZĄ. Inaczej cała ta nauka będzie guzik warta.
Język :jupi: Szczęśliwy

rozumiem, że jako niewierzący dbasz o to, aby nauka katolicka zwyciężyła Język Przytulanie :jupi: :o :aniol: :jupi:

no skoro jesteś z nami - to najpierw idziesz do spowiedzi - pojednasz się z Bogiem i Kosciolem, potem do komunii, a potem pogadasz w cztery oczy w swoim już gronie katolików co można zrobić, aby księża nie gorszyli wiernych. No i pamiętaj - przede szystkim sam MUSISZ :wink: dawać świadectwo, przy czym bądź pewinen, że niewierzący będą punktowali każde potknięcie.

Pozdrawiam :*


- Helmutt - 07-03-2006 11:28

Ech..... normalnie ręce opadają i cała reszta.

Dziewczyno, czy ty jesteś taka tępa czy tępą udajesz??? Więcej takich "myślących" katolików a kościół zejdzie na psy...

Koniec moich postów w tym temacie...


- meta - 07-03-2006 11:44

DARTH_HELMUTH napisał(a):/ DUCHOWNI /sami MUSZĄ dawać tej moralności przykład. Po prostu MUSZĄ. Inaczej cała ta nauka będzie guzik warta.

Duży uśmiech :roll2: Duży uśmiech sam się prosiłeś Szczęśliwy Duży uśmiech Szczęśliwy :lol2:

troska o naukę katolicką to jedyny argument jaki podałeś w związku ze swoim " zgorszeniem"

Pozdrawiam Uśmiech :-#


- miasto - 18-07-2006 18:53

DARTH_HELMUTH napisał(a):Skoro SAMI DUCHOWNI (nie tylko chrześcijańscy - ogólnie duchowni) czują się w powołaniu nauczać szerokie rzesze wiernych o moralności - sami MUSZĄ dawać tej moralności przykład. Po prostu MUSZĄ. Inaczej cała ta nauka będzie guzik warta.

na pewno POWINNI - ale czy będzie guzik warta?

Jeśli postąpi źle ale powie: "upadłem, sprzeniewierzyłem się temu, czego was uczyłem, wybaczcie mi, chciałbym to naprawić" - to myślę, że będzie to potwierdzeniem tej nauki.


- Annnika - 18-07-2006 19:41

Dokładnie. NIE ma ludzi idealnych, a do upadku każdy ma prawo o ile się godnie z niego podniesie.


- Ks.Marek - 31-08-2007 00:35

W ciągu 2 tygodni w mojej diecezji 2 kolegów odeszło. Ale jeszcze nie zamknęli sobie drogi powrotu do Eklezji... Oby tak zostało...


- Annnika - 31-08-2007 19:34

Chyba każda diecezja przechodzi takie "fale". Pocieszające jest to, że one jak gwałtownie się zaczynają, tak gwałtownie sie kończą Uśmiech


- Daidoss - 31-08-2007 20:15

Annnika napisał(a):Chyba każda diecezja przechodzi takie "fale". Pocieszające jest to, że one jak gwałtownie się zaczynają, tak gwałtownie sie kończą Uśmiech
No nie wiem ... :roll:


- Ks.Marek - 31-08-2007 20:17

Daidoss napisał(a):
Annnika napisał(a):Chyba każda diecezja przechodzi takie "fale". Pocieszające jest to, że one jak gwałtownie się zaczynają, tak gwałtownie sie kończą Uśmiech
No nie wiem ... :roll:
Tu zgadzam sie z Karolem. Jest tak, ż epo prostu świeccy mało kiedy widzą kto kiedy z kim i gdzie.


- Annnika - 31-08-2007 20:33

Zależy z kim jakie kontakty się ma :krzywy: - zresztą mniejsza z tym. Widać nie nam oceniać, dlaczego niektórzy muszą przejść przez taki "czyściec".


- Ela - 31-08-2007 21:49

U nas w parafii jeden mlody ksiadz odszel jak to niektorzy mowia do "cywila".
Szkoda bardzo, bo mial bardzo fajne podejscie do mlodziezy...


- Ks.Marek - 31-08-2007 21:57

Powiem wam szczerze, że nie raz mam chęć poszukać sobie pracy. Kapłaństwo nie jest monopolem na zbawienie...


- Annnika - 31-08-2007 22:09

Z jakiegoś powodu jednak do noszenia koloratki Cię doprowadzono :krzywy: - hę :?:


- Scott - 31-08-2007 22:09

Cytat:Powiem wam szczerze, że nie raz mam chęć poszukać sobie pracy. Kapłaństwo nie jest monopolem na zbawienie...
Wielu księży pracuje w innych zawodach i jest duchownymi zarazem. Kapłan i lekarz [Meissner], kapłan - inżynier - filozof - wykładowca [Jacques Verlinde] tak by można jeszcze długooo


- Daidoss - 31-08-2007 22:30

Ela napisał(a):U nas w parafii jeden mlody ksiadz odszel jak to niektorzy mowia do "cywila".
Szkoda bardzo, bo mial bardzo fajne podejscie do mlodziezy...
Księża potrzebują modlitwy, nie potrzebują obmowy. Ale zarówno Ci, którzy trwają jak i Ci którzy odeszli potrzebują nieustannie być omadlanymi...

Scott napisał(a):Wielu księży pracuje w innych zawodach i jest duchownymi zarazem. Kapłan i lekarz [Meissner], kapłan - inżynier - filozof - wykładowca [Jacques Verlinde] tak by można jeszcze długooo
To mi przypomina historię Księży Robotników. Nie wiem może Ks. Marek się wypowie ale chyba ksiądz nie może wykonywać pewnych zawodów :?: Tak kiedyś coś usłyszałem.