Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Inkwizytor - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Poznajmy się (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Wątek: Inkwizytor (/showthread.php?tid=4271)

Strony: 1 2


Inkwizytor - inkwizytor - 21-02-2009 17:57

Mam na imię Paweł. Z wykształcenia jestem archeologiem. Jak zapewne większość z Was zauważyła jestem zwolennikiem powrotu liturgii trydenckiej. Poza tematyką liturgiczno-religijną interesuje się historią, militariami i rekonstrukcjami historycznymi. Należę do dwóch grup rekonstrukcyjnych, jednej średniowiecznej, drugiej II-wojennej. Szyje mundur i różne elementy strojów historycznych. Poza tym trochę udzielam się modelarsko. Głównie tworzę repliki broni w skali 1:1
To moja galeria w Picassie: http://picasaweb.google.com/pawel83jan
Jestem kawalerem, ale to się niedługo zmieni. 30 maja żenię się z moją kochaną Misią. Ślub będzie oczywiście w rycie przedsoborowym Uśmiech


- aga - 21-02-2009 18:00

Ekstra! Archeologia to ciekawa sprawa. A da się z tego wyżyć, znaczy da się w tym zawodzie konkretnie pracować? bo zawsze mnie to interesowało.
Witam Ciebie Paweł i dobrze, że jesteś Przytulanie


- inkwizytor - 21-02-2009 18:21

Dzięki Uśmiech
Czy da się wyżyć? Zależy gdzie. W miastach z bogatą historią w których jest dużo inwestycji, a co za tym idzie prowadzi się wykopaliska tak. Gdzie indziej to nie bardzo...


- Rachel - 21-02-2009 18:25

O,archeologię miałam na pierwszym roku. Niestety zniechęciłam się do niej.
Ale insteresuję się historią :mrgreen:


- spioh - 21-02-2009 18:27

ee... mam takie pytanie: zwolennikiem mszy trydenckiej jesteś ze względu na zamiłowanie do grzebania się w przeszłości jako archeolog z krwi i kości?


- inkwizytor - 21-02-2009 19:02

Cytat:ee... mam takie pytanie: zwolennikiem mszy trydenckiej jesteś ze względu na zamiłowanie do grzebania się w przeszłości jako archeolog z krwi i kości?
Nie, choć odkryłem ją właśnie dzięki zamiłowaniu historii. Uważam po prostu że ta Msza najlepiej wyraża wiarę katolicką i widzę w niej swoiste antidotum na kryzys panujący w Kościele. Poza tym jestem estetom i uważam że największej tajemnicy zbawienia należy się piękna i bogata oprawa.


- Myszkunia - 21-02-2009 20:04

Cześć, Paweł. Ciekawe masz zainteresowania.
Fajna sprawa, trzeba być utalentowanym bardzo.
Gratuluję przyszłej małżonki! Duży uśmiech
no i małżonce przyszłej Ciebie! Duży uśmiech


- kredka198 - 21-02-2009 23:41

Witaj Pawle! gratulacje z okazji Slubu! ja tez sie troche historia interesuje ,nawet do bractwa naleze tylko ze XVIIw.
Dobrze ze jestes Uśmiech


- inkwizytor - 22-02-2009 00:53

Dzięki :mrgreen: też cieszę się że mogę tu z Wami popisać.
XVII wiek też mi się bardzo podoba, ale niestety puki co czasu i energii na odtwarzanie kolejnej epoki brakuje. Zobaczymy może kiedyś...


- spioh - 24-02-2009 13:16

a założyłeś już może taki wątek, żeby punkt po punkcie wskazać, które to są najważniejsze prawdy naszej wiary, w jakich konkretnie momentach, słowach, postawach są wyrażane w mszy trydenckiej, oraz których konkretnie (prawd wiary, a nie postaw) brakuje w obecnym mszale?


- inkwizytor - 24-02-2009 16:50

Nie założyłem, ale uważam że to bardzo dobry pomysł. Zajmę się tym jak tylko będę miał dłuższą chwilę. Mam tylko nadzieje że temat nie wyląduje od razu w koszu...


- spioh - 24-02-2009 16:57

jeśli to będzie merytoryczne a nie tylko kontestacja dla zasady to myślę, że nie tylko nie wyląduje w koszu, ale wielu zwolenników nowego mszału chętnie się włączy w poszukiwania prawd wiary przekazywanych w liturgii Uśmiech


- Rachel - 24-02-2009 19:34

A czy interesujesz się starożytnością? Szczególnie statrożytnym Izraelu?


- inkwizytor - 25-02-2009 14:14

Trochę tak, jednak głównym tematem moich zainteresowań archeologicznych jest średniowiecze.


- mysia - 25-02-2009 14:52

Witaj Inkwizytorze, jejku tak dawno tu nie byłam tyle nowych ludzi!!!! ciekawe masz zainteresowania ale pewnie bardzo pracochłonne??