Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Link z Taszkientu - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Linki do stron katolickich (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Link z Taszkientu (/showthread.php?tid=4286)



Link z Taszkientu - Taszkient - 24-02-2009 22:24

Szczesc Boze,
Nazywam sie Jaroslaw Wisniewski.
Mam 46 lat, jestem kaplanem Archidiecezji Bialostockiej od 1991 roku.
w 1992 wyjechalem do Rosji gdzie spedzilem 10 lat i skad bylem deportowany "za prozelityzm". Potem 5 lat na Ukrainie i obecnie Uzbekistan. Moim misyjnym przygodom poswiecone sa dwa wielojezyczne linki:
http://www.orient.to.pl
oraz
http://www.ksjarek.republika.pl
oba byly niedawno aktualizowane.
Pierwszy to dosc obszerna relacja z autobiografiami i galeriami obejmuje calos mej pracy na Wschodzie, drugi ciagle w fazie eksperymentu wyrywkowo podaje pewne zdarzenia z Rosji, Ukrainy i Uzbekistanu. Jego specyfika sa teksty bialoruskie i uzbeckie.
Powstawaly one w pewnym sensie dal samoobrony przed zarzutami rosyjskich mediow o moich poczynaniach jako "prozelity". Potem od apologii coraz bardziej przechodzilem do zwyklego swiadectwa. Dlugi czas stroniczka (ofiary czytelnikow)pomagala mi utrzymywac sie w nielatwych warunkach zycia na wschodniej Ukrainie.
Z gory wdzieczny
x. Jaroslaw


- Rachel - 24-02-2009 22:27

Dublet jak widzę. Przykro mi, kłódeczka.


- Ks.Marek - 27-02-2009 01:43

W tym dziale nie ma tego linku, więc jak najbardziej właściwe to dla niego miejsce.


DZIEKI - Taszkient - 28-02-2009 08:04

Ksieze Jarku drogi,
Chce przyznac, ze ta klodeczka choc i zabolala to byla potrzebna. Nauczylem sie "po omacku" pewnych regul, ktorych nie chcialo mi sie czytac w regulaminie a poza tym "milo sobie" pogadalismy z Rachel i od tej pory mam dobra dusze, ktora sie za mnie modli i sympatycznego dzieciaka ze zdjecia, o ktorego losach bym inaczej nic nie wiedzial. Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Ponadto chce ci Jarku powiedziec, co bedzie byc moze niespodzianka, ze za 3 dni mamy imieniny...wedle ekumenicznego kalendarza. Sam sie niedawno dowiedzialem, ze Prawoslawni na Ukrainie wiosna 2004-go roku na jubileusz 950 lecia "zatwierdzili kult" Jaroslawa Madrego, ktory zmarl w 1054 roku wiec o schizmie pewnie nic nie wiedzial. Zbliza sie 955 lat i juz wiadomo, ze Patriarchat Moskiewski tez zatwierdzil ten kult. Watykan nie powinien robic trudnosci i w zwiazku z atmosfera zblizenia miedzy "siostrzanymi kosciolami"tak solidnego czlowieka powinien zapisac rowniez w swoje katalogi.
Wiec nie musimy "czcic" patronow zastepczych albo czekac, ze ktos z nas sie uswieci... :aniol:
Nawiasem mowiac "zatwierdzenie kultu Jaroslawa Madrego w kosciele katolickim to tez niezly temat dla dyskusji na Forum.

[ Dodano: Sob 28 Lut, 2009 07:07 ]
Przepraszam...rozpedzilem sie
jak ja moglem z Marka zrobic Jarka...to juz wiosenny kryzys 100%
Moze dlatego, ze rzeczywiscie Jarki z Markami maja obecnie imieniny razem. Reszta tekstu jednak pozostaje aktualna