Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Ekstremiści czy oszołomy? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Ekstremiści czy oszołomy? (/showthread.php?tid=4312)

Strony: 1 2 3


Ekstremiści czy oszołomy? - jonasz 33 - 05-03-2009 13:52

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6345945,Sluchacze_Radia_Maryja_groza_sedzi.html
Pewnie niektórzy napiszą ,że jak wyborcza to artykuł tendencyjny i anty katolicki. Ale jak w takim razie ustosunkować się to tego typu zdarzeń? Przejść obojętnie, uznać jako niegroźne zjawisko ?


Re: Ekstremiści czy oszołomy? - Acant - 05-03-2009 14:42

jonasz 33 napisał(a):...jak w takim razie ustosunkować się to tego typu zdarzeń? Przejść obojętnie, uznać jako niegroźne zjawisko ?
Artykuł można skomentować korzystając z przykładu w filmie "Sami swoi" - "sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
Niektórzy uważają, że są ponad prawem, jak np. sławetny (czyt. kompromitujący) wyczyn Jana Rokity. Jak widać w innych państwach jest poszanowanie prawa. U nas często bywa "pomroczność jasna" (mam nadzieję, że czytelnicy wiedzą o co mi chodzi).
Natomiast argument protestów, z Radiem Maryja w tle nie umniejsza winy sprawcy. Inna problem, to udokumentowanie zdarzenia i 10 !!!!!!!! lat procesu sądowego w tak błachej sprawie to czyste kuriozum, możliwe chyba tylko w kraju nad Wisłą Duży uśmiech


- spioh - 05-03-2009 14:50

gazeta wybiórcza godna uwagi nie jest imho. a jak robią szum w jakiejś sprawie to trzeba poczytać inne źródła niż sama wybiórcza i jej pobratymcze. niejednokrotnie mi się już sprawdziło, że wystarczyło zajrzeć na inny serwis i się okazuje, że wybiórcza jak zwykle promuje swoją wizję świata a nie zaistniałe fakty (nie tylko w sprawach religii, ale głównie).

[ Dodano: Czw 05 Mar, 2009 13:51 ]
anonimowa kartka w skrzynce. dobre. prowokacja rodem z PRLu. a myślałby kto, że ta epoka i jej metody się skończyły...


- jonasz 33 - 05-03-2009 15:23

Spioh skoro negujesz "wyborczą" to masz tę samą wiadomość w onecie :
http://wiadomosci.onet.pl/1928270,11,item.html .
Chociaż podana jest za gazeta wyborczą . Nie chodzi mi o wizję świata jaką przedstawia "wyborcza" , chodzi mi o zachowanie tych ludzi którzy nazywają siebie "prawdziwymi Polakami katolikami"


- pafni - 05-03-2009 16:42

Zawsze sie zastanawiałem skąd tyle jadu w słuchaczch radia maryja, oczywiście nie wszystkich ale przynajmniej tych których ja znam.


- spioh - 05-03-2009 18:00

skoro podana za gaz. wybiórczą to co to za "inne źródło"? Szczęśliwy

a co do "prawdziwych Polaków i katolików" to znam u takich co uwielbiali robić burdy i wykrzykiwać o sobie, że są katolikami, Polakami, słuchaczami RM i w ogóle wzór cnót, a ani z Kościołem ani z jakąkolwiek praworządnością styczności nie mieli poza obśmiewaniem jej i jawnym odcinaniem się, a przyznawanie się do "wiary ojców" było wyłącznie na potrzeby takich akcji.


- Kyllyan - 05-03-2009 18:05

Jakieś dowody na to, że to wysłal słuchacz RM są? Bo jak nie to jest to zwykłe pomówienie


- spioh - 05-03-2009 18:19

dowodem jest pewnie to, że była to pocztówka z wizerunkiem Maryi :hahaha:


- pafni - 05-03-2009 18:22

To same pomówienia, przecież wiadomo, że porządni słuchacze jeszcze nadstawią policzek :roll2:
Przydałoby sie więcej obiektywizmu, trzeba czytac i niedziele i wyborczą, żeby miec jakies zdanie a nie tylko trzymac sie jednej strony, bo każda z tych stron nie jednokrotnie omijała prawdę.


- spioh - 05-03-2009 18:36

Cytat:wiadomo, że porządni słuchacze jeszcze nadstawią policzek
i czemu znów kpiny z kazania na górze?

Cytat:Przydałoby sie więcej obiektywizmu, trzeba czytac i niedziele i wyborczą
żeby mieć szerszy pogląd jasne, że wypadałoby czytać więcej niż jedno źródło. ale nawet to nie jest powodem do czytania wybiórczej :mrgreen:

Cytat:bo każda z tych stron nie jednokrotnie omijała prawdę.
ja wybiórczej nie zarzucam omijania prawdy tylko świadome przekłamania i to po wielokroć.


- pafni - 05-03-2009 19:01

Skoro tak to ją czytasz, choc opluwasz. Jak to jest że człowiek jak juz sie jakiejś strony uczepi to nawet jak zobczy pewne fakty zaczyna tumaczyc to sobie w taki sposób aby zachowac swój światopogląd?


- Mordimer_Madder - 05-03-2009 19:11

Niech każdy będzie obiektywny - i Gość Niedzielny /jeśli jeszcze istnieje/ i Fakty i Mity... nie w tym sprawa a w socjotechnice, pozwalającej porwać zaczadzoną i bezkrytyczną tłuszczę kretyńskim hasłem...

Ojciec Dyrektor nawet nie pojmuje, jak dobrą robotę robi nam - ateistom :diabelek:
Dlatego nie pozwolę złego słowa o nim powiedzieć Duży uśmiech


- alus - 05-03-2009 20:38

spioh napisał(a):żeby mieć szerszy pogląd jasne, że wypadałoby czytać więcej niż jedno źródło. ale nawet to nie jest powodem do czytania wybiórczej :mrgreen:
ja wybiórczej nie zarzucam omijania prawdy tylko świadome przekłamania i to po wielokroć.
Nie czytasz - a wiesz Duży uśmiech

Mordimer - Gość Niedzielny istnieje i od kilku lat jest w czołówce (2-3 miejsce) wśród tygodników kupowanych przez Polaków Uśmiech


- spioh - 05-03-2009 20:54

Cytat:Nie czytasz - a wiesz
zacytuj mnie albo czytaj ze zrozumieniem :lapa:


- alus - 05-03-2009 21:17

spioh napisał(a):zacytuj mnie albo czytaj ze zrozumieniem :lapa:
A kogo niby zacytowałam - nie Twoje to odpowiedzi na post pafni Uśmiech
Każde medium bez wyjątku
Cytat: jak zwykle promuje swoją wizję świata