Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Lubelski arcybiskup radiestetą - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Lubelski arcybiskup radiestetą (/showthread.php?tid=4319)

Strony: 1 2


- spioh - 10-03-2009 23:03

za to dużo gorzej z ortodoksyjną nauką KRK Smutny


- alus - 11-03-2009 16:13

spioh napisał(a):za to dużo gorzej z ortodoksyjną nauką KRK Smutny
Odrzuca Biblię, dogmaty, doktryny wiary, katechizm KK???


- spioh - 11-03-2009 17:15

od czasu do czasu publicznie je przeinacza nadając inny sens (daleko wychodzący poza uprawnioną dyskusję teologiczną), czasem głosi tezy sprzeczne z oficjalną nauką, a czasem głosi tezy, które z założenia zawierają jakieś nieścisłości jakby pewnych spraw z nauczania Kościoła nie brał pod uwagę/nie znał.
takie jest moje (i nie tylko moje) wrażenie po czytaniu jego wypowiedzi, publikacji czy słuchaniu konferencji m.in. na KULu. więcej oftopa rozwijać nie będę. wróćmy do radiestety.


- alus - 11-03-2009 19:30

Kościół najwyrazniej nie podziela opinii Twojej i innych podobnie Tobie myślących Uśmiech
http://www.kuria.lublin.pl/www/Funkcje_Jozefa_Zycinskiego
Ja, dla odmiany, abp Życieńskiego i jego pokroju duchownych uważam za główne filary polskiego Kościoła.


- spioh - 11-03-2009 19:40

Kościół w jakim sensie? ja czy każdy ochrzczony to też Kościół. święcenia ma dożywotnio i tego mu nikt nie cofnie. a dopóki jakiegoś donosu do Va nie będzie to sobie będzie jak jest. a ja zamiast robić donosy i go wywalać i kusić do większego jeszcze buntu, wolę się za niego modlić o nawrócenie.
a to, że należy do organizacji naukowych czy bardziej politycznych niż religijnych nic a nic nie mówi o jego ortodoksyjności. nie tytuły czy przynależności o tym świadczą, ale to co głosi.
ps. czemu mnie naciągasz na oftopa?


- alus - 11-03-2009 20:01

spioh napisał(a):a to, że należy do organizacji naukowych czy bardziej politycznych niż religijnych nic a nic nie mówi o jego ortodoksyjności. nie tytuły czy przynależności o tym świadczą, ale to co głosi.
ps. czemu mnie naciągasz na oftopa?
Nie naciagam Uśmiech ...tyle, że Kongregację do Spraw Wychowania Katolickiego trudno zaliczyć do organizacji naukowych czy politycznych.
I zdecydowanie jest to funkcja nadana przez Vatykan.


- spioh - 11-03-2009 20:41

wychowanie, polityka prorodzinna, itd. wiec nie bez związku.
tak czy inaczej, powtórzę jeszcze raz: nie mówię też, że wszystko co robi to samo zło. mówię, że daleko mu do ortodoksyjności, więc filarem różnych organizacji może być, ale nie Kościoła jako takiego - przynajmniej na razie. ale oby był i ortodoksem i filarem. im szybciej tym lepiej - także dla mnie.


- Myszkunia - 12-03-2009 14:14

Na tej stronie to o którym arcybiskupie mowa?


- Sivis Amariama - 12-03-2009 14:19

zajrzyj w linka z pierwszego posta Język


- Myszkunia - 13-03-2009 12:14

Sivis Amariama napisał(a):zajrzyj w linka z pierwszego posta
a,zgodnie z miłością chrześcijańską, nie napiszesz? Język

[ Dodano: Pią 13 Mar, 2009 11:15 ]
A tak serio, to się naprawdę troszkę pogubiłam,bo w wątku dwóch "występuje".


- alus - 13-03-2009 14:35

Myszkunia napisał(a):A tak serio, to się naprawdę troszkę pogubiłam,bo w wątku dwóch "występuje".
Więc na serio:
- do 9.03-odpowiedź Rachel rozmawiamy o abp Pylaku,
- od 9.03 - odpowiedź Sivis Amariama - o abp Życińskim.
Już połapałaś się? Uśmiech


- spioh - 13-03-2009 16:49

no bo w sprawie Pylaka o czym tu dyskutować? błądzi facet ostro, spirytyzmem się zajmuje przez te swoje różdżki i tyle.


- Rachel - 13-03-2009 20:58

spioh napisał(a):no bo w sprawie Pylaka o czym tu dyskutować?
Tylko, tyle ... módlmy się za tego kapłana [-o<


- spioh - 13-03-2009 23:28

to może by to jakoś wspólnotowo zorganizować, a nie każdy sobie. bo jak "dwaj albo trzej o coś zgodnie prosić będą w imię Moje..." :hm:


- Myszkunia - 14-03-2009 18:17

Dzięki ,alus! Uśmiech