Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Konkurs biblijny - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Konkurs biblijny (/showthread.php?tid=4338)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


- alus - 22-03-2009 18:21

haysel - to ma być konkurs wiedzy biblijnej, nie kolejny temat do dysputy.


- heysel - 22-03-2009 18:29

Mój nick pisze się przez "e", nie przez "a".
A zadane pytanie jest z wiedzy biblijnej (i nie jest rozpoczęciem żadnej dysputy). Nigdzie nie jest napisane, że nie można zadać podchwytliwego pytania, ani takiego, na które odpowiedź można sobie szybko wygooglać.


- alus - 22-03-2009 18:42

heysel napisał(a):Mój nick pisze się przez "e", nie przez "a".
Przepraszam.
Cytat: Nigdzie nie jest napisane, że nie można zadać podchwytliwego pytania, ani takiego, na które odpowiedź można sobie szybko wygooglać.
Przed Slowem było - "było".


- heysel - 22-03-2009 19:13

alus napisał(a):Przed Slowem było - "było".
Też.


- spioh - 22-03-2009 19:54

to może tak łaskawie zadawajcie jednoznaczne pytania z możliwą jedną poprawną odpowiedzią - naweat jeśli będą podchwytliwe.

omyk, pytanie Annniki też nie było jednoznaczne: mogło chodzić o aniołów których imiona są w Biblii (a Biblia niekoniecznie musi zawierać stwierdzenie, że "anioł X cośtam"), albo kogo Biblia nazywa aniołem i podaje jego imię.


heyzel, równie dobrze można wymienić każde słowo z tekstu, jakie stoi przed "Słowem", oraz odstęp między wyrazami. albo najprościej powiedzieć, że nic.
popraw pytanie albo zadaj nowe, a jak nie, to niech kolejka wróci na kogoś poprzedniego :krzywy:


- heysel - 22-03-2009 20:41

Przecież uznałem odpowiedź, czego się czepiasz ? Oczywiście, w ogólności, odpowiedzią jest wszystko co było przed Słowem, czyli cały poprzedzający tekst. Dlatego odpowiedź "było" jest też prawidłowa.


- alus - 22-03-2009 21:24

Uznał Uśmiech ...kolej na moje pytanie.
Kto namaścił ciało Jezusa?


- Annnika - 22-03-2009 22:52

a)spokój ludziki - nie czepiać się wzajemnie. Fakt pisania poprawnego nicka świadczy o kulturze Uśmiech

b) stopy Jezusa namaściła Maria Magdalena Oczko

O to chodziło :?:


- alus - 22-03-2009 23:31

Nie Uśmiech
Jeden ewangelista nie podaje imienia, drugi precyzuje kim była ta osoba.
W żadnej Ewangelii nie opisano takiego czynu dokonanego przez Marię Magdalenę.


- heysel - 23-03-2009 00:19

Mk 14, 3-9 napisał(a):A gdy Jezus był w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, i siedział za stołem, przyszła kobieta z alabastrowym flakonikiem prawdziwego olejku nardowego, bardzo drogiego. Rozbiła flakonik i wylała Mu olejek na głowę. A niektórzy oburzyli się, mówiąc między sobą: Po co to marnowanie olejku? Wszak można było olejek ten sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać ubogim. I przeciw niej szemrali. Lecz Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. Bo ubogich zawsze macie u siebie i kiedy zechcecie, możecie im dobrze czynić; lecz Mnie nie zawsze macie. Ona uczyniła, co mogła; już naprzód namaściła moje ciało na pogrzeb. Zaprawdę, powiadam wam: Gdziekolwiek po całym świecie głosić będą tę Ewangelię, będą również opowiadać na jej pamiątkę to, co uczyniła.
Maria, siostra Łazarza i Marty ?


- alus - 23-03-2009 00:25

Tak.
Ewangelista św Jan (12,1-8) podaje te dane.
Zadajesz pytanie


- heysel - 24-03-2009 22:07

Ilu pozostanie miastu, które wysłało tysiąc wojska ? ©Copyright by Annnika


- alus - 24-03-2009 22:54

"Miastu, które wysłało tysiąc wojska, pozostanie stu; które wysłało stu, ocali dziesięciu dla domu Izraela" (Am 5,3).


- heysel - 24-03-2009 23:28

Si.


- alus - 24-03-2009 23:43

Księga Wyjścia opisuje, że scigający Izraelitów egipcjanie - "Wszystkie konie faraona, jego rydwany i jeźdźy weszli za nimi w środek morza" (Wj 14,23)
Występuje w tej informacji pewna sprzeczność - jaka?