Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Jak przeżywać modlitwę? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Jak przeżywać modlitwę? (/showthread.php?tid=4365)

Strony: 1 2 3


Jak przeżywać modlitwę? - Guest - 10-04-2009 19:31

Jak w temacie.
Wiem że to może być nierealne w moim przypadku ale odpowiedzcie na to pytanie.


- Rachel - 10-04-2009 19:41

Jest dużo wątków odnośnie modlitwy i tam możesz poszukać odpowiedzi na swe pytanie.


- spioh - 10-04-2009 19:47

khm. jak przeżywać? przeżycia to emocje, uczucia itd. a to ci się rodzi spontanicznie Uśmiech

a może chodziło ci o to jak się modlić?


- Guest - 10-04-2009 20:13

Nie chodzi mi o to jak się modlić... tylko jak przeżywać modlitwę
Przykład: Jan Paweł II - na jego przykładzie może zrozumiecie co to znaczy przeżywać modlitwę


- jonasz 33 - 10-04-2009 21:10

Co ma JP II do mojej modlitwy , to jest sprawa prywatna i indywidualna , każdy inaczej przeżywa modlitwę , inaczej się modli , jeden potrzebuje zacisznego kościoła a drugi szumu lasu czy śpiewu ptaków, ja na przykład lubię się modlić gdy spaceruję sobie z psem po lasku w pobliżu mojego osiedla , mogę sobie bez przeszkód popłakać , zaśpiewać czy poczytać psalmy.


- Guest - 10-04-2009 23:36

Chodzi mi o sposób w jaki JP II sie modlił...
Ja tak nie potrafie godzinami sie przemodlić.., Jakoś nie mogę nawiązać kontaktu z Bogiem.
Modliłem się o to do Ducha Świętego ale chyba nie zostałem wysłuchany Smutny


- Kyllyan - 11-04-2009 07:14

A ile lat miał JPII, a ile masz Ty? "Nie od razu Kraków zbudowano" Oczko praktykuj wytrwale, a - być może też tak sie bedziesz modlić. Może byc również tak, że - jak Bóg zechce - to otrzymasz od Niego dar takiej modlitwy wczesniej.


- spioh - 11-04-2009 14:29

heh, się będziesz skupiał na stronie przeżyciowej, to i za sto lat nie będziesz potrafił się modlić godzinami. 8)


- nadinn - 11-04-2009 14:49

Adu100 napisał(a):Nie chodzi mi o to jak się modlić... tylko jak przeżywać modlitwę

A moze na wakacje wybral bys sie na jakies rekolekcje?. Duzo bys skorzystal na tym
zobaczyl, jak mozna sie modlic i przezyc ta modlitwe. Sposobow jest wiele, tylko
trzeba wiedziec co jest dobre dla mnie.


- nieania - 11-04-2009 15:09

Klęknij przed Najświętszym Sakramentem i wpatruj się w Niego godzinę, dwie, trzy ile tylko będziesz chciał... w ciszy... nie modląc się ani słowami ani myślami...

Strać czas dla Jezusa - a przeżyjesz najwspanialsza modlitwę swojego życia.


- jonasz 33 - 11-04-2009 15:41

A ja zamiast klękania przed Najświętszym sakramentem proponuję poczytać Biblię , na pewno zadziała


- nieania - 11-04-2009 18:15

jonasz 33 napisał(a):A ja zamiast klękania przed Najświętszym sakramentem proponuję poczytać Biblię , na pewno zadziała

Dlaczego stawiasz Księgę ponad obecność żywego Boga w Eucharystii?


- omyk - 11-04-2009 18:22

Dajcie spokój, jedno drugiemu nie przeczy.
Przecież to w Księdze jest napisane: "A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" Uśmiech

...ja tam sobie myślę, że jeśli będziesz pragnąć, łaknąć Boga ponad wszystko - nie uniesień, nie dłuuugich godzin modlitwy, nawet nie świętości dla niej samej, ale żywego Boga, to nawet nie zauważysz kiedy spędzisz długie godziny na bliskości z Nim Uśmiech


- Myszkunia - 11-04-2009 18:25

Podobają mi się twoje aspiracje co do modlitwy,Adu100.
Skupienie jest ważne w modlitwie.
Poza tym poczytaj, jak się modlił Jan Paweł II, to ci pomoże.
Nie zrażaj się.
Masz pragnienie modlitwy, a to jest wspaniała sprawa!!
Gratuluję Tobie!


- aga - 18-04-2009 21:51

spioh napisał(a):heh, się będziesz skupiał na stronie przeżyciowej, to i za sto lat nie będziesz potrafił się modlić godzinami. 8)

Zgadzam się z tym. Nie wiem, co znaczy "przeżywać" modlitwę. Modlitwę trza praktykować.