Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Ręka nadziei - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Krótkie Świadectwa (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Ręka nadziei (/showthread.php?tid=4426)

Strony: 1 2


- nordlys - 04-08-2009 02:08

heysel napisał(a):Bez istnienia w świecie przypadkowości zostaje tylko determinizm absolutny. A w takim wypadku nie ma mowy o żadnej wolnej woli. Mogę rozwinąć jeśli dalej nie rozumiesz...
Rozumiem Ciebie i rozumiem, że ... Ty, na dziś, nie widzisz tego, czego i ja nie widziałam jeszcze niedawno. Może jednak i Tobie się uda dojrzeć i poczuć "paradoks" wolnej woli i wielkiej wolności, którą niesie modlitwa:
"niech mi się stanie według Twego Słowa".
Uśmiech


- bashca - 05-08-2009 17:03

heysel napisał(a):To mógł być tylko odruch chwytny ...
No jasne, że odruch chwytny..Uśmiech to dziecko nie mogło pomyśleć" O ten lekarz mi ratyuje życie, to go chwycę za palec" Język

Może i przypadek no ale fakt, to fakt..
To dziecko żyje czuje, ma odruchy chwytne ,a ile kobiet zabija dzieci w tym miesiącu ciąży??


- heysel - 09-08-2009 19:15

bashca napisał(a):
heysel napisał(a):To mógł być tylko odruch chwytny ...
No jasne, że odruch chwytny..Uśmiech to dziecko nie mogło pomyśleć" O ten lekarz mi ratyuje życie, to go chwycę za palec" Język

Może i przypadek no ale fakt, to fakt..
To dziecko żyje czuje, ma odruchy chwytne ,a ile kobiet zabija dzieci w tym miesiącu ciąży??
Tyle, że idąc torem, że był to tylko odruch chwytny de facto dajesz łatwy kontrargument komuś kto chce "zbić siłę" tego zdjęcia ... Skoro to był tylko odruch to cała "otoczka" to tylko zwykła propagandówka ...


- bashca - 09-08-2009 22:40

heysel napisał(a):
bashca napisał(a):
heysel napisał(a):To mógł być tylko odruch chwytny ...
No jasne, że odruch chwytny..Uśmiech to dziecko nie mogło pomyśleć" O ten lekarz mi ratyuje życie, to go chwycę za palec" Język

Może i przypadek no ale fakt, to fakt..
To dziecko żyje czuje, ma odruchy chwytne ,a ile kobiet zabija dzieci w tym miesiącu ciąży??
Tyle, że idąc torem, że był to tylko odruch chwytny de facto dajesz łatwy kontrargument komuś kto chce "zbić siłę" tego zdjęcia ... Skoro to był tylko odruch to cała "otoczka" to tylko zwykła propagandówka ...

No w sumie masz rację ,troche źle to ujęłam...


- piano - 11-08-2009 15:56

Mnie również te zdjęcia bardzo wzruszyły... Uśmiech


- Anonymous - 12-08-2009 01:29

bashca napisał(a):
heysel napisał(a):To mógł być tylko odruch chwytny ...
No jasne, że odruch chwytny..Uśmiech to dziecko nie mogło pomyśleć" O ten lekarz mi ratyuje życie, to go chwycę za palec" Język

Może i przypadek no ale fakt, to fakt..
To dziecko żyje czuje, ma odruchy chwytne ,a ile kobiet zabija dzieci w tym miesiącu ciąży??
Ech, płód z filmu ma 21 tygodni, a przecież aborcję można przeprowadzać najpóźniej do 12 tygodnia. Zresztą płód w łonie matki nie ma świadomości, bo nie sądzę, żeby ktokolwiek pamiętał coś z okresu płodowego.
Poza tym, wiadomo, że jeżeli następuje jakakolwiek ingerencja w bezpieczne dla płodu środowisko (łono matki) to płód broni się, to normalna biologiczna reakcja, obejmująca żywe stworzenia, a nie cud.