Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Odnowa...hm... Kosciol.... ?? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Odnowa w Duchu Świętym (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Odnowa...hm... Kosciol.... ?? (/showthread.php?tid=47)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Odnowa...hm... Kosciol.... ?? - Bl4ck_St4r - 05-07-2004 14:25

Nie myslcie ze to robie na zlosc, ale juz wiele osob mi to mowilo ze Odnowa w Duchu Swietym nie jest taka swieta... Chodzi o to ze wielu ludzi mi mowilo ze to zgromadzenie jest na pograniczu sekty, mowili mi ze kosciol jak i papiez nie traktuja tego tak jednoznacznie. Jednak jak to ludzie mogli gadac glupot lub cos przekrecic. Mialem okazje rozmawiac z ksiedzem z Katedry Wroclawskiej czy cos w tym stylu. On na lekcjach mowi zeby nie chodzic na Odnowe gdyz to nie jest dobre i ze Papiez nawet o tym mowi. Uwaza to jak juz wspominalem czyms w rodzaju sekty i zabrania wszystkim brac w tym udzial...
I tu sie zaczyna problem w jednym kosciele to jest dobre w drugim traktowane jako sekta a gdzie jest prwda ??
Postaram sie jeszcze od niego wyciagnac jakies wypowiedzi co i jak, ale zadalem to pytanie z ciekawosci co wy o tym powiecie i jak na to zareagujecie Uśmiech

PS nie kojazcie mnie odrazu ze jak ja pisszem to odrazuu cos zlego Uśmiech ja jestem grzeczny i wogle cacy ale akorat to mnie zaciekawilo...Język


- Spirit_of_Martin - 05-07-2004 21:01

Z tego co mi wiadomo ruch Odnowy tak samo jak ruch Oazy jest zatwierdzony przez Watykan.

A co do tego że Odnowa to sekta - to jest tak że jak człowiek ma narzędzie w ręku i nie umie się nim posługiwać to zawsze zrobi albo sobie albo komus krzywdę.

Są znane przypadki kiedy wspólonty odchodziły od kościoła i zakładały własne sekty - jednak działo się tak tylko dla tego, że nie było tam odpowiedniego formowania, odpowiedniego nadzoru - szczególnie od strony duchownego.

Stąd wszelkie ruchy w kościele powinny być pod opieką pasterza i jemu być hierarhicznie podpożądkowane, a niektórzy księża po protu boja się takich mozliwości stąd wypowiadają sie źle. Mam znajomego księdza, który wywodził sie z oazy, kiedy przyszedł do naszej parafi dostała mu sie pod opiekę Odnowa w Duchu Świetym - był bardzo sceptycznie nastawiony, tez podawał argumenty że to zakrawa o sekte - jednak po przebyciu kilku kursów, po pewneym czasie uczestniczenia w spotkaniach sam doświadczył i przekonął się że to wszytko słurzy jedynie na chwałę Bożą.

Jak widać wszytko jest względne Oczko

Pozdrawiam


:) - Anonymous - 06-07-2004 18:21

Wiesz piszesz o sekcie ze to Odnowa a przeciez to co sie tam dzieje jest wszystko zgodne z Pismem SWietym. Nie sądze ze modlitwa w grupie to sekta, ani ze modlitwa w jezykach to sekta skoro w Biblii w Dziejach apostolskich jest napisane ze bedziemy mowic obcymi językami gdy bedziemy napełnieni Duchem Swietym. Takze wiessz nie wiem skad masz takie wiadomosci ze spiew modlitwa na czesc Pana to sekta


Hey Black - Gregoriano - 12-07-2004 21:41

Hahahhahah...........

Powiem tak. Ksiądz, którego wypowiedź przywołałeś mówiąc najkrócej jest w błędzie i to wielkim! Kompletną bzdurą jest jakoby papież to potępiał, a już za naganne należy uznać zakazywanie chodzenia na Odnowę. W Watykanie jest biskup odpowiedzialny za ten ruch, Suens się nazywa, w takim więc razie jak można mówić o odrzuceniu przez Stolicę Apostolską? W Polsce też jest biskup /bp Dembowski/, który zajmuje się Odnową. Jest naszym opiekunem, a to, że jakieś błędy są to chyba normalne....

Jeszcze jedno. Im większe dzieło Boga tym większy atak złego! Ojciec Pio – wielki charyzmatyk i stygmatyk zarazem, teraz już święty, oficjalnie uznany przez Kościół, był często posądzany o liczne błędy. Jedni mówili o nim, że jest kobieciarzem tylko, dlatego, iż na swojej drodze duszpasterskiej napotkał wiele kobiet. Inny krytykowali wszystko, co robił, a dokonywał mocą Jezusa wiele cudów! Nawet miał taki okres w życiu, kiedy władze Kościelne zakazały mu pracy wśród wiernych. Wszystko to „przeminęło” z wiatrem można powiedzieć, a te oskarżenia okazały się fałszem. Ostatecznie jak wspomniałem został świętym. Podobnie jest z Odnową w Duchu Świętym, poprzez którą Bóg dokonuje wiele cudów, a co najważniejsze ludzie odnajdują żywego Jezusa! Wiadomo jest wiele wspólnot, grup w Kościele, ale obecnie ruch odnowowy przynosi wiernym nowy powiew Ducha Świętego. To Jego dzieło!

Jeśli chodzi o to, że niby jesteśmy sektą bądź mamy takie tendencję, to nie komentuje tego, bo to całkowita bzdura. To, że niektóre wspólnoty stały się sektą, niestety nie kiedy tak bywa, a to tylko wyjątki. Wyjątki nie potwierdzają reguły, regułą jest to, że Odnowa w Duchu Świętym jest wspólnota Kościoła Katolickiego. Amen!!!!!!!!!!

Pozdrawiam


:) - Bl4ck_St4r - 13-07-2004 21:47

Nom ja nie watpilem w to iz odnowa jest czyms sprzeciwiajacym sie Bogu ale potrzebowalem odpowiedzi zeby kolesiowi udowodnic ze sie nie myle. Po prostu pokaze mu te wypowiedzi. A co do ksiedza ktory takie zeczy mowi to troszke dziwne, ale nie wnikam.
A Pio hehe wiele to o nim nie wiem ;p jedynie tyle co obejzalem o nim film na religii. Powiem ze byl dobry jednak ja niebylem wystarczajaco dobry zeby usiedziec na lekcj religii. Ksiadz byl nie wystarczajaco milosierny i wygonil mnie... jednak nastepnej lekcji ja sie nad nim zmilowalem i dalem mu spokoj i film obejzalem Uśmiech
Ale oglaalem program o jakiejs niemieckiej swietej ktora chyba tez miala podobne zajścia w życiu... No i ona mnie bardziej przekonała.
Gregoriano napisał(a):Amen!!!!!!!!!!
No to niech bedzie Amen....


- Daidoss - 14-07-2004 09:20

Odnowa w Duchu Świętym zwana jest inaczej Odnowa Charyzmatyczna. Dzisiejszy kościol jest zamkniety na charyzmaty, ksieza nie ograrniaja tego co sie dzieje sa pozamykani w sobie dlatego chyba takie tresci o Odnowie mozna uslyszec. Malo tego ponoc ostatnio w jakims radiu o nas nie milo rozmawiali. No ale coz tam gdzie duza dobro jest i tez duze zlo.


- Rasta - 15-07-2004 08:32

Moi rodzice sluchali tej audycji na temat odnowy. Tam cos bylo, ze to jest jak sekta. Ze ksieza biora mlodych ludzi i wmawiaja im, ze sa charyzmaty uzdrawiania, czynienie cudow a potem, kaza im sie modlic. Tak ze wchodza nam na psyche. I to wogole sie wypowiadal ponoc jakis ksiac na ten temat to chyba bez przesady.
Znaczy ja tam looz ale np jesli to slyszeli rodzice innych jakis mlodszych dzieci to moze byc cyrk potem.

:twisted:


Odnowa to nie sekta!!!!!!!!!!!! - Gregoriano - 15-07-2004 10:47

Hmmmm.....

Sądzę, że tak do końca nie było jak mówisz, choć jak widać masz dobre intencje czyli nie chcesz fałszować. Nie ma nikogo w Kościele Katolickim, kto by nazywał Odnowę sektą. Dlaczego? Nie ku temu żadnych przesłanek. Co innego gdy chodzi o jakieś podejrzenia o sekciarstwo! Każdy może sobie gadać co chce, żyjemy w końcu w wolnym kraju i Kościół też pozwala na swobodę wypowiedzi.
Jak już napisałem Odnowa w Duchu Świętym jest ruchem działającym pod „kontrolą” pasterzy Kościoła na czele z papieżem, więc nie ma mowy, że jest to jakaś sekta. /sekta to nie wszystko co podejrzane albo co wzbudza jakieś kontrowersje; odsyłam do definicji tego zjawiska/.
Nie rozumiem kompletnie tych, którzy mówiąc o charyzmatach widzą w tym jakieś niebezpieczeństwo! Widocznie są mądrzejsi od Jezusa………/nie znam tej wypowiedzi, trudno mi konkretnie się odnosić do tego, może podasz więcej szczegółów, po co trwać w nieświadomości, skoro można rozwiać swoje wątpliwości/.
Ci którzy uwierzą takim wypowiedzą bądź podobnym ulegną mówiąc krótko obawą jakiś „przewrażliwionych” osób lub zostaną po prostu okłamani!

Pozdrawiam

PS. Rasta, to co napisałem nie jest krytyką Ciebie, twojej wypowiedzi, tylko na podstawie fragmentrycznych danych podanych przez Ciebie, starałem sie odnieść do tego co podałaś! Jeśli masz więcej informacji na ten temat to napisz. Trzeba prostowac to co zostało skrzywione..... :wink:


hueh.... - Bl4ck_St4r - 15-07-2004 14:55

Hueh....
Jak zwykle narobilem bałagan....... Język


- Daidoss - 15-07-2004 15:15

A co Ty ?? Wcale nie narobiles balaganu. Ja od dawna slyszalem rozne rzeczy od roznych osob na temat Odnowy. Jak wracalem ostatnio z kursu "Paweł" to od rodzicow mojej friend slyszalem to samo co pisze Rasta.
No ale to jak juz pisalem trzeba sie przyzwyczaic ale nie dawac antyswiadectwa zeby tak o nas nie myslano.


- Gerwaz - 25-07-2004 20:33

A moze w tych wypowiedziach o "sekciarstwie Odnowy" cos jednak jest? Znam osobe, ktora pomimo tego, ze jest w Odnowie, od samego poczatku sowjej obecnosci tam twierdzi, ze to sekta.

Wspolnoty (kazda wspolnota, nie tylko Odnowy w Duchu Swietym) maja to do siebie, ze jesli zbiora sie tam nieodpowiedni ludzie to jest spore pole do "sekciarskiego popisu".


- Daidoss - 25-07-2004 23:15

Fakt przychodza ludzie roznych srodowisk jak i na Odnowe jak i na Oaze. Ale to tresc spotkania powinna oddac to czy to sekta czy nie. To co robimy my na Odnowie czy Wy na Oazie nie wydaje mi sie zblizonym do sekty. No ale moge sie mylic Oczko


- Gerwaz - 25-07-2004 23:23

Daidoss napisał(a):Fakt przychodza ludzie roznych srodowisk jak i na Odnowe jak i na Oaze. Ale to tresc spotkania powinna oddac to czy to sekta czy nie. To co robimy my na Odnowie czy Wy na Oazie nie wydaje mi sie zblizonym do sekty. No ale moge sie mylic Oczko
Tak dla wyjasnienia - od kilku miesiecy nie jestem w zadnej wspolnocie i do zadnej mnie nie ciagnie.

A wracajac do tematu - w kazdej wspolnocie bardzo wazna jest "gora", czyli osoby zajmujace sie prowadzeniem spotkan i organizacja wszystkiego od strony "merytorycznej". Jesli oni maja tendencje do "sekciarstwa" to szkodzi to wszystkim.


- Daidoss - 25-07-2004 23:50

No czyli co taka osoba powinna robic aby miala tendencje do sekciarstwa?? Bo tak przygladajac sie Lidrowi moze jakies w nim cech znajde Język


- Daidoss - 26-07-2004 00:08

gerwaz napisał(a):- twierdzenie, ze odejscie ze wspolnoty=odejscie od Boga

Znaczy do tego moglbym sie chyba troche doczepic. Bo tak z wlasnego doswiadczenia wiem i z obserwacji innych, ze jesli rezygnuje zw wspolnoty uwazajac, ze jest mi ona nie potrzebna jestem narazony na wieksze kuszenie Szatana. Pisales gdziez, ze byles na kursie "Filip" wiec pamietasz dynamike odnosie wspolnoty. I wiem, ze tak sie dzialo ze mna kiedy pewnien czas nie moglemprzychodzic na spotkanie i wiem , tak jak moi kumple, ktorzy zrezygnowali ze wspolnoty po pewnym czasie zrezygnowali z Boga.

Ale to moja wypowiedz. Oczko