Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Liturgia Godzin (brewiarz) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Dział techniczny (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Wątek: Liturgia Godzin (brewiarz) (/showthread.php?tid=4709)



Liturgia Godzin (brewiarz) - Minnesota - 12-08-2009 19:25

Od czasu kiedy w 2001 roku ksiadz zapoznal nas z modlitwa brewiarzowa jakos zastanawiam sie, czy o tej modlitwie nie pomyslec. Ksiadz nas zapoznal z tzw. "brewiarzem dla swieckich" (jest jednotomowy). Brewiarz w postaci rozbudowanej jest czterotomowy. Do brewiarza dolaczona jest mala broszurka z tekstami Piesni Zachariasza i Piesni Maryi. My odmawialismy poranna jutrznie i wieczorne nieszpory. To co zauwaza sie w tej modlitwie to jej glebia, ale i piekno zarazem. Jest to rozwazanie Slowa polaczone z modlitwami. Na kazdy dzien jest czytanie, modlitwa wiernych i psalm responsoryjny. Swoista liturgia Slowa - mozna by tak rzec. Brewiarzem moga sie modlic nie tylko osoby duchowne, ale rowniez swieccy. Modlitwa godna polecenia wszystkim, ktorzy chca bardziej uwielbiac Pana i rozwazac Slowo Boze.

Tylko dla niezorientowanych : Nie mylmy liturgii Godzin z Godzinkami. Godzinki to modlitwa maryjna.


- aleksab - 12-08-2009 21:47

ja mam w domu brewiarz dla świeckich 1 miesiąca - 4 tygodni xD


- mazik - 13-08-2009 19:58

alaksab -> życzę wytrwania w tej formie modlitwy Uśmiech Dla mnie brewiarz jest czymś pięknym, nie mając siły na modlitwę spontaniczną brewiarz rozpala mnie i przenosi w świat Pana Boga, w Jego przedsionki Uśmiech (brewiarz mam już prawie rok) Uśmiech


- omyk - 13-08-2009 20:00

Ja swój brewiarz [jednotomowy] kupiłam dawno temu, pewnie ze 2-3 lata będą, ale tak naprawdę większość tego czasu przeleżał na półce. Dopiero niedawno, gdzieś w czerwcu-lipcu zaczęłam modlić się nim regularnie, choć teraz ostała się tylko jutrznia... Oczko Trzeba wrócić do brewiarza Uśmiech


- kredka198 - 14-08-2009 01:16

mi ktos obiecal brewiarz -czekam z niecierpliwoscia na niego Duży uśmiech


- magdzik - 15-08-2009 22:36

Ja mam brewiarz dla swieckich - kiedys odmawiałam kompletę, ale teraz głównie leży on na półce. W roku szkolnym nie miałam dla niego czasu i sie odzwyczailam ;]


- Rachel - 16-08-2009 13:41

Ciąg dalszy tutaj http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?t=907&highlight=brewiarz