Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
kto Ty jesteś? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ciekawe Tematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: kto Ty jesteś? (/showthread.php?tid=4784)

Strony: 1 2 3


- M. Ink. * - 17-09-2009 13:10

NeoX napisał(a):pamiętasz fragment z Ewangelii o tym ile razy mamy przebaczać :?:
Jezus mówił do chrześcijan - do wspólnoty z założenia ponadnarodowej

dowolna wspólnota narodowa nie musi mieć koniecznie wiele wspólnego z jakąś określoną religią


- NeoX - 17-09-2009 13:28

Ja staram się Jego Słowa stosować zawsze i wszędzie.
Poza tym, umiejętnośc przebaczania jest ponadreligijna Duży uśmiech


- M. Ink. * - 17-09-2009 13:40

a co mają na ten temat powiedzieć patrioci-ateiści?


- NeoX - 17-09-2009 13:55

M.Ink, dlaczego mnie się o to pytasz :?:
Ja wyraziłem swoje zdanie, a nie całego narodu :mrgreen:


- M. Ink. * - 17-09-2009 14:08

pytam Cię, bo mam wrażenie, że sztucznie zawężasz problem


- NeoX - 17-09-2009 15:11

Skądże znowu, ja tylko uważam, ża za samo gadanie głupot nie należy od razu ludzi deportować i tyle Uśmiech
Natomiast nie należy się dziwić, że niektórzy ludzie nie wynieśli ze swoich środowisk poczucia patriotyzmu, skoro widocznie go tam nie było, albo był pojmowany na zasadzie zysków i strat... Przecież jeśli nikt z rodziców nie wyjaśni małemu Jankowi dlaczego dzisiaj są flagi na domach, to dorosły Jan na pewno nie bedzie się tym interesował, prawda :?:


- M. Ink. * - 17-09-2009 21:04

NeoX napisał(a):jeśli nikt z rodziców nie wyjaśni małemu Jankowi dlaczego dzisiaj są flagi na domach, to dorosły Jan na pewno nie bedzie się tym interesował
nie interesują mnie niezainteresowani

interesuje mnie sytuacja, w której jeden mieszkaniec kraju mówi innemu mieszkańcowi kochającemu ów kraj: "ten kraj jest głupi, olej go"


- gossia - 17-09-2009 23:04

M. Ink. * napisał(a):interesuje mnie sytuacja, w której jeden mieszkaniec kraju mówi innemu mieszkańcowi kochającemu ów kraj: "ten kraj jest głupi, olej go"

Hm... a mnie sie wydawało że tak było zawsze (bardziej lub mniej jawnie).


- Sant - 18-09-2009 15:46

M. Ink. * napisał(a):interesuje mnie sytuacja, w której jeden mieszkaniec kraju mówi innemu mieszkańcowi kochającemu ów kraj: "ten kraj jest głupi, olej go"
A co bys powiedział na zdanie: "ten kraj jest głupi, ale kocham go"?


- NeoX - 18-09-2009 16:04

M. Ink. * napisał(a):interesuje mnie sytuacja, w której jeden mieszkaniec kraju mówi innemu mieszkańcowi kochającemu ów kraj: "ten kraj jest głupi, olej go"
Ja bym takiemu komuś odpowiedział, że sam jest głupi Szczęśliwy


- M. Ink. * - 18-09-2009 16:31

sant napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):interesuje mnie sytuacja, w której jeden mieszkaniec kraju mówi innemu mieszkańcowi kochającemu ów kraj: "ten kraj jest głupi, olej go"
A co bys powiedział na zdanie: "ten kraj jest głupi, ale kocham go"?
nie podoba mi się, bo ten kraj jest piękny

a ja żywiłem się tym, co on rodził; jestem zbudowany z jego atomów i dlatego go kocham

NeoX napisał(a):Ja bym takiemu komuś odpowiedział, że sam jest głupi Szczęśliwy
mało chrześcijańska postawa :roll:


- NeoX - 18-09-2009 17:05

M. Ink. * napisał(a):
NeoX napisał(a):Ja bym takiemu komuś odpowiedział, że sam jest głupi Szczęśliwy
mało chrześcijańska postawa :roll:
Zdecyduj się na coś, albo chcesz rozpatrywac sprawę po ludzku, albo po chrześcijańsku #-o


- M. Ink. * - 18-09-2009 17:32

NeoX, tu akurat nie rozpatrywałem "sprawy" tylko Twoją ambiwalentną postawę :hm:


- NeoX - 18-09-2009 18:03

No tak, skończyły się argumenty, a zaczęły wycieczki.... Szkoda, miałem nadzieję na rzeczową i normalną dyskusję ](*,)


- Sant - 18-09-2009 18:46

M. Ink. * napisał(a):nie podoba mi się, bo ten kraj jest piękny

a ja żywiłem się tym, co on rodził; jestem zbudowany z jego atomów i dlatego go kocham
A mógłbyś nieco czytelniej?

NeoX napisał(a):No tak, skończyły się argumenty, a zaczęły wycieczki.... Szkoda, miałem nadzieję na rzeczową i normalną dyskusję ](*,)
Nie bądź przewrażliwiony. Post na który tak zareagowałeś jeszcze mieści się w granicach.