Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
!!!!!Kabbala-to zagrożenie???!!!! - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: !!!!!Kabbala-to zagrożenie???!!!! (/showthread.php?tid=4831)

Strony: 1 2 3 4


!!!!!Kabbala-to zagrożenie???!!!! - Danny - 02-10-2009 22:35

Siemanko Ludzi!!!)))

Interesuje mi wlasnie wasza opinja na temat Kabbaly)
Jak kto liczy czy to jest Antychrystowa Sekta,czy jakaś żydowska religja,być morze jakaś magja wodu czy gadanie z Szatanem,a być może to jest nauka?
Prosze napisać i powiedzieć dla czego tak myslicie))
Hej hej dzięki wielkie!!!

PS:proszę się nie korzystać z wikepedji---->bo dużo głupot napisano na ten temat)


- Bananek - 02-10-2009 23:30

Powoli zaczynam się wgłębiać w historię i kulturę Żydów, bo jest to moja ogromna pasja, ale do Kabały jeszcze nie doszłam :wink: . Ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie jest to na pewno związane z działalnością szatana i w wielu odłamach chasydzkich jest to bardzo wazny element obrzędów liturgicznych-znaczenie liczbowe cyfr, bo o to chodzi w prawdziwej Kabale żydowskiej, a nie o wróżenie, jak my to kojarzymy. Żydzi od zawsze pojmowali inaczej niz np. Grecy bieg historii-czyli uważali, ze biegnie linearnie i przyszłość zna tylko Jahwe. Nigdy mnie to nie zastanawiało, ale obiecuję, ze poszperam i spróbuje niedługo przedstawić konkretne info o tym co i jak wygląda.


- TOMASZ32-SANCTI - 03-10-2009 00:54

Dla mnie kabała kojarzy się z wróżbiarstwem. Nie zagłębiałem się w ten temat szczegółowo, Także postaram się sprawdzić co na ten temat mówi sam Kościół, czy uznaje taką formę czy neguje.
Ja do tej pory kierowałem sie tym co mówił Kościół lub jak wychowywali mnie rodzice, więc pogląd na sprawę mam z góry ukształtowany. Jak jest naprawdę z kabałą? To sie okaże.. Duży uśmiech


- Danny - 03-10-2009 00:54

Bananek napisał(a):Powoli zaczynam się wgłębiać w historię i kulturę Żydów, bo jest to moja ogromna pasja, ale do Kabały jeszcze nie doszłam :wink: . Ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie jest to na pewno związane z działalnością szatana i w wielu odłamach chasydzkich jest to bardzo wazny element obrzędów liturgicznych-znaczenie liczbowe cyfr, bo o to chodzi w prawdziwej Kabale żydowskiej, a nie o wróżenie, jak my to kojarzymy. Żydzi od zawsze pojmowali inaczej niz np. Grecy bieg historii-czyli uważali, ze biegnie linearnie i przyszłość zna tylko Jahwe. Nigdy mnie to nie zastanawiało, ale obiecuję, ze poszperam i spróbuje niedługo przedstawić konkretne info o tym co i jak wygląda.


))))Dobra!!!Będę czekać tu)))
:jupi:
Tylko podam ci jeden znak,aby się nie zgubiłaś po drodze)))
JEst naprawde 2 Kabbaly
1)Liturgiji i liczby i tak dalej
2)Nic wspolnego z religją i magją

Uwarzaj na to)

[ Dodano: Sob 03 Paź, 2009 00:57 ]
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Dla mnie kabała kojarzy się z wróżbiarstwem. Nie zagłębiałem się w ten temat szczegółowo, Także postaram się sprawdzić co na ten temat mówi sam Kościół, czy uznaje taką formę czy neguje.
Ja do tej pory kierowałem sie tym co mówił Kościół lub jak wychowywali mnie rodzice, więc pogląd na sprawę mam z góry ukształtowany. Jak jest naprawdę z kabałą? To sie okaże.. Duży uśmiech
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:diabelek: :diabelek: :diabelek: :diabelek: :diabelek: :diabelek:

A KOSCIUŁ JEST PRZECIW!!!A KOSCIUL JEST PRZECIW)))
bo nic nie wie !!!NIc nie wie z tego tematu))) Przytulanie


- omyk - 03-10-2009 01:27

Danny! Dbaj o pisownię! Koszmarne błędy ortograficzne robisz.
Ja rozumiem, Białoruś - ok, ale możesz się postarać Uśmiech

A kabała to żydowska pseudomistyka, nurt, którego często sami Żydzi nie uznają. Więc o czym tu rozmawiać na forum chrześcijańskim? Jeśli pytasz, czy to zagrożenie - oczywiście, że tak.

Btw. - osobiście niszczyłam czerwoną nitkę z hamsą, którą moja mama "dostała" pod Ścianą Płaczu.


- Danny - 03-10-2009 01:36

omyk napisał(a):Danny! Dbaj o pisownię! Koszmarne błędy ortograficzne robisz.
Ja rozumiem, Białoruś - ok, ale możesz się postarać Uśmiech

A kabała to żydowska pseudomistyka, nurt, którego często sami Żydzi nie uznają. Więc o czym tu rozmawiać na forum chrześcijańskim? Jeśli pytasz, czy to zagrożenie - oczywiście, że tak.

Btw. - osobiście niszczyłam czerwoną nitkę z hamsą, którą moja mama "dostała" pod Ścianą Płaczu.
Przytulanie Przytulanie Przytulanie Przytulanie

Postaram sie)))POwiedziałaś iż ja robie błedy?Robie bo nie wydze-widzisz,to pokarz)))A nie mów iż tu są błedy)Po takiej logikie studziowania nikt nic nie się nauczy)))
:mrgreen:
AHA HA HA HA)))Czerwona nitka ma coś wspolnego z Kabbalo???Tak myslisz?
Jeżeli masz taką wiedzy to wtedy poproszę odnalezć tu na sajcie choć by coś o pomocnictwie czerwonych nitak

http://www.kabbalah.info/polakab/

UWAŻAJ!!!Bo jest Centr Kabbalistyczny!!!! :^o Przytulanie Przytulanie


- omyk - 03-10-2009 01:41

Proszę o stosowanie się do regulaminu forum!

3. Forum to nie czat - dbaj o to, aby Twoje wypowiedzi były zgodne z tematem. Zabrania się prowadzenia rozmów prywatnych pomiędzy użytkownikami - do tego służą prywatne wiadomości (PW).
11. Prosimy o zwrócenie uwagi na pisownię, a w szczególności na poprawność ortograficzną i gramatyczną swoich wypowiedzi.



- Danny - 03-10-2009 02:01

omyk napisał(a):Proszę o stosowanie się do regulaminu forum!

3. Forum to nie czat - dbaj o to, aby Twoje wypowiedzi były zgodne z tematem. Zabrania się prowadzenia rozmów prywatnych pomiędzy użytkownikami - do tego służą prywatne wiadomości (PW).
11. Prosimy o zwrócenie uwagi na pisownię, a w szczególności na poprawność ortograficzną i gramatyczną swoich wypowiedzi.

A jaka jest technika szybkiego prawidłowego pisania nie w swoim języku))))
Być może każdy tu jest mądry na język angielski czy niemiecki,no wot na rosyjskim potrafią pisać tylko 3% polaków osób bez błedów )))
Kiedy jest chętność aby pisałem tu prawidłowo-no to proszę o pomocy w pokazaniu mnie moich błedów))
:*


- Bananek - 03-10-2009 07:57

omyk napisał(a):A kabała to żydowska pseudomistyka, nurt, którego często sami Żydzi nie uznają. Więc o czym tu rozmawiać na forum chrześcijańskim? Jeśli pytasz, czy to zagrożenie - oczywiście, że tak.

Btw. - osobiście niszczyłam czerwoną nitkę z hamsą, którą moja mama "dostała" pod Ścianą Płaczu.

Jak już powiedziałam niektórzy chasydzi uznają Kabałę. A te wszystkie ruchu mistyczne, które chcą bazować na Kabale, by wróżyć, nosić czerwone nitki itd. są potępiane przez Żydów i mają z nimi tyle wspólnego co Jehowi z chrześcijaństwem.
A po co rozmawiać, żeby poszerzać wiedzę-nie tylko religijną i nie tkwić w błędnych mniemaniach o jakichkolwiek religiach np. o naszych starszych braciach w wierze Oczko
ps. ciągle szukam odpowiedzi, ale mimo, ze mam sporo książek o tematyce żydowskiej, o kabale jeszcze nic nie wiem.


- Drizzt - 03-10-2009 08:17

Ja tu dodam krociutko (z racji braku czasu), że Kabała (Quabbalah) jest systemem mistycznym, czymś w rodzaju ezoteryki Żydowskiej. Nie jest jedynie bazowana na liczbach. Spłycanie jej albo do samej numerologii, albo do wróżbiarstwa, jest podobnym spłyceniem, jakby stwierdzić, że katolik to ten, co co niedzielę chodzi do kościoła.

Zainteresowanym polecam świetną książkę o Kabale autorstwa Dion Fortune, pt: "Mistyczna Kabała" - książka ani nie spłycająca Kabały do numerologii, ani nie traktująca jej jedynie jako "podręcznika czary-mary". Opisane są w niej takie rzeczy, jak geneza Kabały, znaczenie symboliczne sefirot i ścieżek między nimi, sam sposób widzenia Kabały etc etc. Ciekawa lektura, dostępna w języku polskim - bardzo pouczająca.


- Danny - 03-10-2009 11:16

Drizzt napisał(a):Ja tu dodam krociutko (z racji braku czasu), że Kabała (Quabbalah) jest systemem mistycznym, czymś w rodzaju ezoteryki Żydowskiej. Nie jest jedynie bazowana na liczbach. Spłycanie jej albo do samej numerologii, albo do wróżbiarstwa, jest podobnym spłyceniem, jakby stwierdzić, że katolik to ten, co co niedzielę chodzi do kościoła.

Zainteresowanym polecam świetną książkę o Kabale autorstwa Dion Fortune, pt: "Mistyczna Kabała" - książka ani nie spłycająca Kabały do numerologii, ani nie traktująca jej jedynie jako "podręcznika czary-mary". Opisane są w niej takie rzeczy, jak geneza Kabały, znaczenie symboliczne sefirot i ścieżek między nimi, sam sposób widzenia Kabały etc etc. Ciekawa lektura, dostępna w języku polskim - bardzo pouczająca.

Dzięki za książke!!!)))JA tego jeszcze nie czytałem )))
Ale jeszczę ci ta innym poliecam książki Michaela LAitmana(u niego ich ponad 30)ktury własnie i prowadza zajęcia z kabbały/
Są interesne książki(nie znam czy po polsku)z nazwą "Kabbala to prosto" lub "Prosto o Kabbale")))Polecam,bo s tego się zaczałem dalej czytać już inne ctrudne artykuly! :jupi:


- lidia - 03-10-2009 11:48

Kabała to słowo hebrajskie po Polsku oznacza, tradycja.


- Danny - 03-10-2009 12:44

Kabbala to słowe hebralskie po polsku oznacza OTRZYMANIE)
W rosyjskim języku też to znaczy) :ks:


- omyk - 03-10-2009 14:13

http://the614thcs.com/40.680.0.0.1.0.phtml

Sam portal stowarzyszenia "the 614th Commandment Society" polecam, natomiast z tą odpowiedzią oczywiście się nie zgadzam. Uważam kabałę za zamieszanie w judaizmie, które bynajmniej Boże nie było. Sama już chęć odczytywania w Pismach tego, czego Hashem w nich nie zawarł, samo traktowanie świętych Pism przedmiotowo, doszukiwanie się liczbowych kodów, ukrytych przesłań, jest sprzeczne z Bożym zamysłem: przekazania Słowa człowiekowi w sposób jasny. HaShem gra w odkryte karty, jeśli mogę użyć takiego porównania.

A niestety różnego rodzaju amulety i to, co nazywamy dziś myśleniem magicznym, od wieków w kabale również miało wielki udział. Także proszę mi nie wmawiać, że np. hamsa jest wymysłem 21 wieku i Hollywoodzkiego biznesu, bo nie jest.


- lidia - 03-10-2009 14:38

W encyklopedii PWN słowo kabała znaczy tradycja.
http://encyklopedia.pwn.pl/lista.php?co=kaba%B3a