Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Bilziałka - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Porozmawiaj z ekspertem (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Pytania do kapłana (/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Wątek: Bilziałka (/showthread.php?tid=4888)



Bilziałka - Bilziałka - 05-11-2009 11:17

Ksiądz wybrał drogę w której Bóg jest najważniejszy i praktycznie cały czas Mu służy;odprawia msze św. itd itd.a co my ludzie świeccy możemy zaoferować Bogu,czy nasza codzienna modlitwa,pielgrzymki,uczęszczanie do Kościoła to nie za mało ? skończyłam czytać nie dawno biografię O.Pio,tak się zastanawiam jak możemy my ludzie świeccy,z dala od Klasztorów itp.najlepiej się przysłużyć Bogu?,bo choćby w przyrównaniu do Św.O.Pio czy innych świętych to robimy niewiele.


- Ks.Marek - 05-12-2009 14:29

Bilziałka napisał(a):,tak się zastanawiam jak możemy my ludzie świeccy,z dala od Klasztorów itp.najlepiej się przysłużyć Bogu?
Po prostu - pełnić wolę Bożą, czyli odczytywać jakie życzenia ma Pan Bóg wobec nas.
Poza tym, warto w kontekście tego stwierdzenia
Bilziałka napisał(a):w przyrównaniu do Św.O.Pio czy innych świętych to robimy niewiele.
wziąć na rozważanie przypowieść o bogatym młodzieńcu:
Ewangelista Łukasz napisał(a):
    18,18 Zapytał Go pewien zwierzchnik: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?
    18,19 Jezus mu odpowiedział: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
    18,20 Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij swego ojca i matkę.
    18,21 On odrzekł: Od młodości przestrzegałem tego wszystkiego.
    18,22 Jezus słysząc to, rzekł mu: Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną.
    18,23 Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty.

Może trzeba spojrzeć głębiej na swe życie i poszukać odpowiedzi na pytanie:
czy to, co robię, jest rzeczywiście mocno zorientowane na Pana Boga. Jeśli tak - to czy może być bardziej. Jeśli, to co zrobić, by choć ciut ten stan rzeczy odmienić?