Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Homeopatia - czym jest dla chrzescijanina ?. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Homeopatia - czym jest dla chrzescijanina ?. (/showthread.php?tid=5010)

Strony: 1 2 3 4 5


- bashca - 28-04-2010 15:43

Nie wiedziuałam że takie dokumenty sa .. Ty to Gosia jak walniesz nieraz cyatem :mrgreen: Dzieki bardzo Oczko

A za siostrę, odpowiadac nikt nie będzie, sama musiałaby podjąć decyzję. Ona nie jest do końca z Kościołem aż tak związana i nie wiem na ile poważnie potraktowała by ostrzeżenia. Szczerze mówiąc i mi samej trudno w to uwierzyć, może dlatego że nie widziałam ubocznych skutków homeopatii w życiu duchowym? no nie wiem.. Ale skoro tak jest, nie zamierzam pakować sie w coś co zły macza palce


- omyk - 28-04-2010 15:46

Uśmiech

Jeśli siostra nie jest osobą, do której argumenty "z dziedziny wiary" trafią, to rozmawiaj z nią na gruncie nauki albo nawet jej odczuć Uśmiech
A co na to Wasi rodzice?


- bashca - 28-04-2010 15:57

omyk napisał(a):Uśmiech

Jeśli siostra nie jest osobą, do której argumenty "z dziedziny wiary" trafią, to rozmawiaj z nią na gruncie nauki albo nawet jej odczuć Uśmiech
A co na to Wasi rodzice?

Po pierwsze nie mam jakichś dobrym relacji z siostrą, jakbym jej powiedziała to by pewnie mnie zjechała" "Gdybys sama była chora wszystko być zrobiła żeby wyzdrowieć" Z rodzicami nie rozmawiałam o tym.. właściewie nawet nie wiem czy więdzą że bierze leki homeopatyczne, bo jest pełnoletnia.. i właściewie już chodzi swoimi drogami. No nie wiem co teraz, bo może i to jest powód że powoli odchodzi od Kościoła? #-o Bo widze że sporo sie zmieniła

A miałabyś Gosia jakieś linki gdzie będą świadectwa ludzi leczących sie homeopatią?


- omyk - 28-04-2010 16:15

Hmm Basiu, myślę tak. To, że ktoś jest pełnoletni, to nie znaczy, że jest absolutnie samowolny. Nawet jeśli ktoś już mieszka sam i zarabia na swoje utrzymanie, to jednak rodzice mogą doradzić. A jeśli siostra mieszka nadal z rodzicami, to tym bardziej rodzice powinni o takich sprawach jak terapia wiedzieć. To w rodzinie normalne Uśmiech

Jak chodzi o Wasze rozmowy na ten temat - to już Ty najlepiej wiesz, na ile możesz sobie pozwolić w relacji z siostrą. Pozytywny w tej całej sytuacji jest fakt, że dla niej samej te zalecenia "eksperta" (to na pewno był lekarz?) są wręcz zabawne, irracjonalne. Na tym jej spostrzeżeniu ja bym budowała dalej, może żartem, może ironią, może sceptycznym zdaniem na ten temat rzuconym "mimochodem". Trzeba wyczuć sytuację Uśmiech


- bashca - 28-04-2010 16:54

Cytat:Pozytywny w tej całej sytuacji jest fakt, że dla niej samej te zalecenia "eksperta" (to na pewno był lekarz?) są wręcz zabawne, irracjonalne.
Nie ma żadnej pewności czy to był lekarz, ale na pewno rodzice nie posłaliby jej do jakiegoś przypadkowego specjalisty a juz tym bardziej do kogoś kto zajmuje się typowym leczeniem homeopatycznym. Raczej to wynikło z tego że akurat lekarz stwierdził, że ten lek może jej pomóc, nie zważając specjalnie czy to homeopatia czy tez nie. No ale dopytam sie ,żeby byc spokojnym Oczko

Cytat: Trzeba wyczuć sytuację
A mi brak często takiego właśnie wyczucia, Język także jak juz to pogadam z Mama i Tatą, oni mają z nia lepszy kontakt.