Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Filmy – może przydadzą się na katechezę - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Filmy – może przydadzą się na katechezę (/showthread.php?tid=5052)



Filmy – może przydadzą się na katechezę - zszalbot - 15-03-2010 14:31

Witam!

Chciałbym zachęcić wszystkich, którzy szukają dobrych materiałów na okres Wielkiego Tygodnia, do zapoznania się z ośmioma krótkimi filmami przygotowanymi przez Fundację SGM Lifewords. Filmy nawiązują do dni poprzedzających ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Można je pobrać na dysk w trzech różnych formatach (zostały przygotowane w dobrej rozdzielczości). Mam nadzieję, że będą pomocne w katechezie lub innych formach docierania do ludzi z przesłaniem Wielkiego Tygodnia.

http://www.europe.sgmlifewords.com/pl/connect/news/89-na-wielki-tydzien

Pozdrawiam

Zbigniew Szalbot


- Rachel - 27-03-2010 18:30

W filmach są nieścisłości, co tyczy się cytatów z Pisma Świętego. :-k


- Scott - 29-03-2010 12:39

Nauczanie jakiej denominacji prezentują te filmy?


- jonasz 33 - 07-04-2011 12:38

Rachel napisał(a):W filmach są nieścisłości, co tyczy się cytatów z Pisma Świętego. :-k
cytaty są zapewne z Biblii Warszawskiej czyli tzw. brytyjki a organizacja jest poza denominacyjna, czy to ważne jaka denominacja??? ważne że głoszą dzieła Boże


- spioh - 07-04-2011 13:00

raczej ważna jaka denominacja, żeby wiedzieć jakiego boga/Boga kto głosi. tobie wszystko jedno jaki b(B)óg?


- jonasz 33 - 07-04-2011 22:55

To poczytaj sobie jakiego Boga głoszą w tej organizacji, uważasz że skoro niema etykietki made in vatican to znaczy że nie dobre :hm:


- Scott - 09-04-2011 10:01

Ehhh, każda denominacja protestancka jest inna. Niektóre odeszły daleko, a cześć jest po prostu sektami. Wyłożenie kawy na ławe by wyjaśniło sprawę. Taki "chrzescijanski zbór leczenia Duchem Bożym" znany szerzej pod nazwa"Niebo", Tekieli pisał że jak szedł z jednym chłopakiem zanim tam wstapił to wiekszośc dziewczyn się oglądała w Krakowie, potem jakieś diety...i wrak. Mówili żeby dzieci nie chodziły do szkoly do na fizyce powiedza że po wodzie chodzic sie nie da, a na chemii że wody w wino zamienić też niesposób.

Dlatego jak widze że ktoś ukrywa przynależnośc religijną czy manipuluje nia w zależności komu o niej mówi jak śJ to dla mnie po prostu podejrzane, bo jaki może być powód zeby nie mówic o niej wprost?
jonasz 33 napisał(a):uważasz że skoro niema etykietki made in vatican to znaczy że nie dobre
Zależy, bo jest Michael Green który uznał choćby skutecznosc wody święconej w posłudze uwalniania, czy prof Goodman która pomimo licznych błędów swojego Kościoła napisała obiektywną i popularną na całym świecie książke. To z przykładów że ślepe krytykowanie tego co katolickie nie ma zawsze miejsca u protestantów.


- spioh - 09-04-2011 11:24

jonasz 33, wnioskuję z twojej odpowiedzi nie wprost, że ci wszystko jedno, kto jakiego b(B)oga głosi, byle nie miał dobrej relacji z Watykanem (skoro niemalże w każdym wątku, obojętnie czy to na temat czy nie odnosisz się do Watykanu, starając się pokazać swoje negatywne do niego nastawienie).
no szkoda.


- jonasz 33 - 11-04-2011 14:32

Nie nie jest mi wszystko jedno jakiego Boga kto głosi, ważne żeby głosił z duchem Ewangelii, ja widzę że to Ty stwierdzasz że jeżeli nie ma aprobaty rzymsko-katolickiej to do kosza, bo to na pewno herezja :aniol:


- spioh - 11-04-2011 17:10

jonasz 33, stwierdzam? a gdzie? zacytuj mi, bo chyba inny tekst czytamy Uśmiech


- omyk - 11-04-2011 17:18

jonasz 33 - a nie uważasz, że wyznawcy różnych denominacji interpretuję Ewangelię różnie, czasem wręcz skrajnie różnie - i dokładnie dla każdego z nich ich nauki będą zgodne z Ewangelią, a cudze - nie. Skąd mam więc mieć pewność, że to, co Ty polecasz na katechezę jest zgodne z prawdziwym przesłaniem Ewangelii? Dla mnie pewnością jest autorytet Kościoła Chrystusowego. Nie wszystko musi być 'made in Vatican', ale zgodność z nauczaniem Kościoła jest warunkiem poprawności merytorycznej i przydatności do katechizacji.


- spioh - 12-04-2011 19:07

a propos poprawnych intepretacji tekstów, to jeśli jest tak, że Biblia powstała w Kościele i dla Kościoła, to w nim jest poprawna intepretacja tekstu przekazywana z pokolenia na pokolenie a wszystko inne jest tylko luźną dywagacją (co nieznaczy, że zawsze czy że nawet często niepoprawną). to tak jak na pewnym wieczorku poetyckim Szymborskiej. jakiś koleś wstał i zaczął opowiadać o jednym z jej wierszy, mówiacym o kamieniu na ścieżce, jaka to piękna metafora ciężkiego samotnego losu, "trwadośći" człowieka itp. na co autorka wysłuchawszy grzecznie podsumowała: pięknie to pan zintepretował, ale ja tego wcale nie miałam na myśli. szłam sobie drogą i opisałam tylko swoją impresję.