Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Po katastrofie w Smoleńsku - dyskusja - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Po katastrofie w Smoleńsku - dyskusja (/showthread.php?tid=5093)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


- TOMASZ32-SANCTI - 14-10-2010 00:50

W świecie polityki, tym bardziej takiej, gdzie walczy sie o wpływy, o stołki, o kasę to takie sytuacje nie są jakąś teorią spiskową. To naturalne, że powstaje wiele wątpliwości i podejrzeń, że nie była to zwyczajna przypadkowa tragedia, ale mógł to być zaplanowany zamach na ludzkie życie. Takich sytuacji w polityce było wiele - porządnie ukartowanych, zaplanowanych z najdrobniejszymi szczególami. W świecie politycznym nie ma miejsca na sentymenty, na szacunek dla życia, na inne wartości. Kto jest pozbawiony skrupułów, kto patrzy tylko na własne korzyści ten nie będzie się przejmował ludzkim zyciem, ale będzie realizował to co zaplanował, niekoniecznie sam, przy współpracy z innymi można wszystko tak zrobić, aby wygladało to na zwyczajna tragedię a tak naprawdę może to być zaplanowane zabójstwo : perfidne, bez sentyemntów, bez wahania.

Czy tak było? - tego nie wiadomo, ale znając świat polityki, znając fakty historyczne, szczególnie dotyczące Rosji to wcale bym sie nie dziwł, gdyby sie o9kazało, że był to zaplanowany zamach a wiele faktów może na to wskazywać. Już same utrudnienia ze strony Rosjii świadczą o tym, że te ważne szczegóły związane z tragedią a które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tej sprawy są utajniane, są ukrywane. Rosja ma wtym spore doświadczenie, choćby biorąc pod uwagę sprawę Katynia. W Polsce też było wiele takich sytuacji, gdzie ludzie doszukujący sie prawdy gineli w niewyjaśnionych okolicznościach i trudno teraz dojść do tego kto dokonał zbrodniczych czynów.

Te wszystkie szczegóły, które do tej pory były podawane moga być tylko tak dla dobrej gry, aby społeczeństwo mogło uwierzyć w prawdziwość tragedii, że było to przypadkowe, że była może jakaś wina, ale nie zaplanowana, wyniakąjąca z jakiegoś zaniedbania a tak naprawdę mógłby być to zaplanowany precyzyjnie zamach, aby pozbawić życia prezydenta, który przeszkadzał w realizacji celów, które zostały wytyczone przez współpracujace strony : obecny rząd wraz z Rosją.
To jest tylko założenie, przypuszczenie, ale jak widać nawet sam Jarosław Kaczyński bierze to pod uwagę, nawet jest o tym przekonany - że za ta tragedią stoi obecny premier, że jest on odpowiedzialny za śmierć jego brata.

Jaka jest prawda? Może kiedyś się dowiemy, tak jak dowiedzieliśmy sie prawdy o Katyniu. Ale na to widać potrzeba trochę lat, aż większość świadków zakończy swój żywot, tak aby jak najmniej mogło prawdy wypłynąć, aby jak najmniej można było udowodnić i aby najbardziej odpowiedzialni ludzie nie ponieśli konsekwencji swoich czynów. Kto będzie bowiem sądził staruszków? Ile oni mogą posiedzieć? - o ile wogóle posiedzą, gdyż sprawa tragedii może ulec przedawnieniu i mogą mieć problem z głowy.

Świat polityki jest bardzo mroczny i skrywa często bardzo wiele tajemnic, nawet tych krwawych, doatrcie do prawdy często staje się niemozliwe. Tak było, tak jest i tak będzie, gdyz ludzie są rózni i wielu ludzi ślepo wierzy w tych, którzy obiecankami mydlą oczy, szukaja róznych afer aby odwracać uagę od istotnych spraw,jednocześnie w tym czasie zacierając ślady swoich działań.

Apogeum to bardziej dotyczy perfidności i zakłamania w świecie polityki, czynów jakich politycy potrafią się .dopuszczać nie licząc się z ludźmi, zżyciem ludzkim, zdrowiem.


- pafni - 14-10-2010 07:00

I co to ma teraz za znaczenie czy magnesem ściągneli ten samolot czy Tusk niemiec wsadził dziadka do silnika...Jak wracam do tego chorego kraju to zaraz mam ochotę opuścić go na zawsze.
Siedzicie i wymyślacie, gorzkniejecie i nic z tego dobrego nie wynika.


- Mordimer_Madder - 14-10-2010 08:06

Annnika napisał(a):Mam wrażenie, że ogólnopolska tendencja do teorii spiskowych w tej kwestii sięga apogeum.
Tego akurat nikomu zdrowo myślącemu nie trzeba tłumaczyć... pytanie natomiast brzmi: "DLACZEGO!?" Pomysł

T32-S napisał(a):ale jak widać nawet sam Jarosław Kaczyński bierze to pod uwagę
Też mi autorytet... moja teoria brzmi tak: ktoś postanowił, że prawicy konieczny jest męczennik, bo w zastraszającym tempie traci grunt... wybrał, zaplanował, zrealizował
Cytat:to co zaplanował, niekoniecznie sam, przy współpracy z innymi można wszystko tak zrobić, aby wygladało to na zwyczajna tragedię a tak naprawdę może to być zaplanowane zabójstwo : perfidne, bez sentyemntów, bez wahania.
a teraz najgłośniej krzyczy: "łapać złodzieja!!!!" bo
Cytat:Świat polityki jest bardzo mroczny i skrywa często bardzo wiele tajemnic, nawet tych krwawych, doatrcie do prawdy często staje się niemozliwe.
Pomysł


- Sant - 14-10-2010 08:40

Annnika napisał(a):Samolot był niesprawny w jakimś zakresie, lotnisko nie uszykowane, w sumie to dało katastrofę.
Skąd masz ową pewność? Fakty zdają się wskazywać na co innego. Proponuję poczekać. Wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw.

pafni napisał(a):wracam do tego chorego kraju to zaraz mam ochotę opuścić go na zawsze.
Ależ zamieszkaj w zdrowym, nikt cię tu na siłę nie trzyma. Możesz nawet w Tybecie lub Mongolii. Życzę ci z całego serca. Również tego byś się przypadkiem nie sparzył.
Tylko ci przypominam- że ten "chory kraj" POLSKA jest moją ojczyzną i jeślibyś miał odrobinę kindersztuby i wrażliwości to nie traktowałbyś go z pogardą, by nie ranić uczuć tych co go kochają. Mojej śp. Mamy również nie pozwolę tak traktować. Bo ich kocham. A pogarda wobec bliskich rani tych którzy ich kochają.
Ja w przeciwieństwie do ciebie jestem dumny z tego że jestem Polakiem i nawet cierpiąc, jeśli widzę zło panoszące się w nim, wyrażam się o moim Kraju z szacunkiem. Może dlatego że wiele mu oddałem. Ty widocznie jeszcze nic. Dlatego tak sie o Nim wyrażasz.
Naprawdę - możesz zrzec się bycia Polakiem- nikt nie bedzie miał do ciebie pretensji.

[ Dodano: Czw 14 Paź, 2010 08:54 ]
Mordimer_Madder napisał(a):a teraz najgłośniej krzyczy: "łapać złodzieja!!!!"
No właśnie.


- pafni - 14-10-2010 11:02

sant napisał(a):pafni napisał/a:
wracam do tego chorego kraju to zaraz mam ochotę opuścić go na zawsze.


Ależ zamieszkaj w zdrowym, nikt cię tu na siłę nie trzyma. Możesz nawet w Tybecie lub Mongolii. Życzę ci z całego serca. Również tego byś się przypadkiem nie sparzył.
Tylko ci przypominam- że ten "chory kraj" POLSKA jest moją ojczyzną i jeślibyś miał odrobinę kindersztuby i wrażliwości to nie traktowałbyś go z pogardą, by nie ranić uczuć tych co go kochają. Mojej śp. Mamy również nie pozwolę tak traktować. Bo ich kocham. A pogarda wobec bliskich rani tych którzy ich kochają.
Ja w przeciwieństwie do ciebie jestem dumny z tego że jestem Polakiem i nawet cierpiąc, jeśli widzę zło panoszące się w nim, wyrażam się o moim Kraju z szacunkiem. Może dlatego że wiele mu oddałem. Ty widocznie jeszcze nic. Dlatego tak sie o Nim wyrażasz.
Naprawdę - możesz zrzec się bycia Polakiem- nikt nie bedzie miał do ciebie pretensji.

Ja jestem dumny,że nie muszę być chorym zacietrzewionym patriotą, widzącym wszędzie męczeństwo i martyrologię, gorzkniejącym z wiekiem. Wiecznie narzekającym.
Nie wiem co oddałeś krajowi, ja oddaje podatki a wcześniej służbę wojskową i nie muszę się niczego zrzekać. Nie muszę być taki jak ty. O pogardzie to ty napisałeś, nie ja, pamiętaj o tym.
I nie sądź mnie bo sam będziesz sądzony.


- omyk - 14-10-2010 12:24

Dzisiaj podano, że polscy archeolodzy w Sm. znaleźli ludzką kość i fragm. samolotu. Tak, w pół roku po tragedii. Co zrobili ze znaleziskiem? Przekazali rosyjskiej prokuraturze. Czy coś nas jeszcze zaskoczy?

Zamiast pisać na forum, może bierta łopatki, wiaderka i sitka należące do Waszych dzieciaków i jedźta szukać skarbów...


- Sant - 14-10-2010 12:33

pafni napisał(a):Jak wracam do tego chorego kraju to zaraz mam ochotę opuścić go na zawsze.
Jeśli twierdzisz, że to nie jest pogarda, to mówimy całkiem różnymi językami.
pafni napisał(a):nie muszę być chorym zacietrzewionym patriotą, widzącym wszędzie męczeństwo i martyrologię, gorzkniejącym z wiekiem. Wiecznie narzekającym.
pafni napisał(a):Nie muszę być taki jak ty
Rozumiem, że mnie uważasz za chorego zacietrzewionego patriotę widzącego wszędzie męczeństwo i martyrologię, gorzkniejącym z wiekiem.
Nie bardzo wiem z czego wnosisz taki osąd wobec mnie.
Chyba nie ze słów że "POLSKA jest moją ojczyzną" i że "dumny z tego że jestem Polakiem".
pafni napisał(a):Nie wiem co oddałeś krajowi,
- moją młodość, narażanie życia, wolność i czas, pieniądze i takie tam, po ty byś ty mógł być człowiekiem wolnym. Byś mógł żyć jako obywatelem wolnego kraju i by ten kraj nie był więzieniem dla swoich obywateli. Byś miał prawo do wyrażania swoich opinii. Również takich wynikających z pogardy - jak wyżej zacytowane słowa.
pafni napisał(a):I nie sądź mnie bo sam będziesz sądzony.
Jak na razie to ja tylko upomniałem sie o odrobinę szacunku do Ojczyzny, posty zaś pełne osądu są raczej twoim udziałem: "chorym zacietrzewionym patriotą, widzącym wszędzie męczeństwo i martyrologię, gorzkniejącym z wiekiem. ....Wiecznie narzekającym,.... tego chorego kraju" - Jeśli te słowa nie są pogardliwe i pełne osądu, to ja jestem wielbłąd. Już nie mówiąc o innych postach na temat np katolików.

[ Dodano: Czw 14 Paź, 2010 12:49 ]
omyk napisał(a):Czy coś nas jeszcze zaskoczy?
Np to że rosyjscy robotnicy (? - może wojskowi lub milicjanci w cywilu) - wybijali łomami szyby z okien wraku samolotu. Ciekawe w jakim celu? Albo to że niektóre rodziny w Polsce rozmawiały z nieboszczykami już po katastrofie.


- pafni - 14-10-2010 13:34

sant napisał(a):pafni napisał/a:
Jak wracam do tego chorego kraju to zaraz mam ochotę opuścić go na zawsze.


Jeśli twierdzisz, że to nie jest pogarda, to mówimy całkiem różnymi językami.
Nie to nie pogarda, to spojrzenie na mentalność po przyjeżdzie, każdemu taki wyjazd by dobrze zrobił.


- Mordimer_Madder - 14-10-2010 13:40

omyk napisał(a):Czy coś nas jeszcze zaskoczy?
Oczywiście, że zaskoczy - znam przypadki wydobywania kości z miejsc katastrof lotniczych z głębokości przekraczającej metr... sądzisz, że zebrano i przesiano metrową warstwę gruntu? Z całą pewnością nie, bo nigdzie się tego nie robi i gwarantuję, że dziś jeszcze "wykopki" w Lasku Kabackim byłyby ciekawe Pomysł

I czego to niby miałoby dowodzić :roll:


- Sant - 14-10-2010 14:23

pafni napisał(a):Nie to nie pogarda, to spojrzenie na mentalność po przyjeżdzie, każdemu taki wyjazd by dobrze zrobił.
Tak się złożyło, że w tym roku byłem w Madrycie, Wenecji, Eraclei, Mediolanie, Turynie, Lyonie i Monachium. Żeby wymienić tylko wielkie miasta. A za miesiąc wybieram się do Rzymu.
W zeszłym roku byłem na Węgrzech, dwa lata temu we Włoszech, wcześniej w Niemczech, Holandii i Belgi. O Francji i Litwie tylko wspomnę. Również jeszcze wcześniej ....
Więc proszę, akurat mnie nie musisz epatować pobytem za granicą. I jakoś nie zmieniłem swojego spojrzenia- wręcz odwrotnie.


- pafni - 14-10-2010 14:37

sant napisał(a):pafni napisał/a:
Nie to nie pogarda, to spojrzenie na mentalność po przyjeżdzie, każdemu taki wyjazd by dobrze zrobił.


Tak się złożyło, że w tym roku byłem w Madrycie, Wenecji, Eraclei, Mediolanie, Turynie, Lyonie i Monachium. Żeby wymienić tylko wielkie miasta. A za miesiąc wybieram się do Rzymu.
W zeszłym roku byłem na Węgrzech, dwa lata temu we Włoszech, wcześniej w Niemczech, Holandii i Belgi. O Francji i Litwie tylko wspomnę. Również jeszcze wcześniej ....
Więc proszę, akurat mnie nie musisz epatować pobytem za granicą. I jakoś nie zmieniłem swojego spojrzenia- wręcz odwrotnie.
Tak, nie na wszystkich to ma zbawcze działanie. Myślałem,że na wszystkich ale się myliłem wobec tego.A to "wręcz odwrotnie" jest bardzo ciekawe, czy ma to na Ciebie pozytywne działanie?


- Sant - 14-10-2010 14:56

Wiesz Pafni - miast refleksji i przeprosin, brniesz dalej. I ty właśnie piszesz że nie osądzasz.

Mordimer_Madder napisał(a):sądzisz, że zebrano i przesiano metrową warstwę gruntu? Z całą pewnością nie, bo nigdzie się tego nie robi
A to ciekawe, bo jeszcze z 5 miesięcy temu pani minister zdrowia zaklinała się że przekopano i przesiano przez sita ziemię na głębokość metra właśnie.
Czyżby kłamała? :^o


- pafni - 14-10-2010 15:02

sant napisał(a):Wiesz Pafni - miast refleksji i przeprosin, brniesz dalej. I ty właśnie piszesz że nie osądzasz.
Refleksja - Nie każdy będąc Polakiem musi się zgadzać z teoriami spiskowymi, nie każdy też musi się wciąż karmić tymi niczego nie zmieniającymi faktami. Nie każdy człowiek wierzący w Boga musi być ortodoksyjnym patriotą.
Przeprosiny - Przepraszam,że mam inne zdanie od Ciebie.
sant napisał(a):A to ciekawe, bo jeszcze z 5 miesięcy temu pani minister zdrowia zaklinała się że przekopano i przesiano przez sita ziemię na głębokość metra właśnie.
Czyżby kłamała?
Nie kłamała, powiedziała to co jej przekazano, sama nie kopała i faktycznie nikt takich rzeczy na świecie nie robi. No ale przecież ty wiesz lepiej.


- Sant - 14-10-2010 16:01

pafni napisał(a):sant napisał/a:
Wiesz Pafni - miast refleksji i przeprosin, brniesz dalej. I ty właśnie piszesz że nie osądzasz.

Refleksja - Nie każdy będąc Polakiem musi się zgadzać z teoriami spiskowymi,
Zmieniasz temat. To nie ma nic wspólnego z tym że jedziesz ad personam na moją uwagę o tym że boli mnie pogarda do mojego kraju z twoich ust wyrażająca się słowami: ten kraj, chory kraj itp.
A tak na marginesie- nie mam nic wspólnego z jakimiś teoriami spiskowymi. Cały czas próbujesz mi przyprawić jakąś gębę i jedziesz ad personam. Nie życzę sobie tego.


- pafni - 14-10-2010 16:09

sant napisał(a):Zmieniasz temat. To nie ma nic wspólnego z tym że jedziesz ad personam na moją uwagę o tym że boli mnie pogarda do mojego kraju z twoich ust wyrażająca się słowami: ten kraj, chory kraj itp.
Dla mnie nie jest normalny ten kraj w sensie mentalności ludzkiej, żeby doprecyzować. Jeżeli jest dla ciebie pogardą moje zdanie na ten temat, to równie dobrze twoje zdanie jest pogardą dla mojego kraju dla Polski.