Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
O Bogu po ludzku - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Chrześcijanie w Internecie (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Inne linki (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: O Bogu po ludzku (/showthread.php?tid=5118)



O Bogu po ludzku - Bremes - 03-05-2010 15:27

Nie wiem, czy przypadkiem nie będzie to złamanie regulaminu, ale zaryzykuję. Chciałbym zaprosić forumowiczów na podcast Martina Lechowicza

http://www.odwyk.com

Gość, który tworzy ten podcast jest biblijnym fundamentalistą, czyli interpretuje Biblię dosłownie i stara się jej trzymać. Tłumaczy Biblię i opowiada o wielu rozbieżnościach w nauce płynącej z Biblii i Kościoła Katolickiego. Mam nadzieję, że to co mówi zmusi katolików do zastanowienia się nad KK.


- omyk - 03-05-2010 15:29

Katolicy już nie raz i nie dwa podobne rzeczy słyszeli Oczko
Wielu już takich było, co próbowali interpretować Pismo po swojemu, odpadali od Kościoła, zakładali kolejne wyznania, czasem sekty, one z kolei rozpadały się na dziesiątki kolejnych...
Tymczasem Kościół jak stał, tak stoi - 2000 lat Uśmiech


- Bremes - 03-05-2010 15:33

Cytat:Katolicy już nie raz i nie dwa podobne rzeczy słyszeli Oczko
Wielu już takich było, co próbowali interpretować Pismo po swojemu, odpadali od Kościoła, zakładali kolejne wyznania, czasem sekty, one z kolei rozpadały się na dziesiątki kolejnych...
Tymczasem Kościół jak stał, tak stoi - 2000 lat Uśmiech

Jak to się ma do tego podcastu?


- omyk - 03-05-2010 15:36

Cytat:Gość, który tworzy ten podcast jest biblijnym fundamentalistą, czyli interpretuje Biblię dosłownie i stara się jej trzymać. Tłumaczy Biblię i opowiada o wielu rozbieżnościach w nauce płynącej z Biblii i Kościoła Katolickiego. Mam nadzieję, że to co mówi zmusi katolików do zastanowienia się nad KK.
Mniej więcej tak Oczko


- Bremes - 03-05-2010 15:55

Radzę ci najpierw posłuchać, a potem oceniać.


- omyk - 03-05-2010 16:04

Próbowałam od razu, zabawnie gość mówił, ale to dla mnie troszkę strata czasu, przepraszam Uśmiech

Napisałam, że "katolicy już nie raz i nie dwa podobne rzeczy słyszeli" w kontekście Twojej wypowiedzi, że "masz nadzieję, że to co mówi zmusi katolików do zastanowienia się nad KK".