Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wybory 2010 - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wybory 2010 (/showthread.php?tid=5124)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


- M. Ink. * - 19-05-2010 15:42

godunow napisał(a):Ciekawie prawisz..
Cytat: jasne... "otwartej kurtyny" powinniśmy raczej uczyć się od duchowych dzieci Stalina, czego przykładem jest "prawda" o Katyniu
J. Stalin pierwsze nauki co pokazywania prawdy pobierał w seminarium duchowny, co prawda w prawosławnym ale jednak..
Mylisz się. Komuniści edukowali go już przed seminarium:

Cytat:Do ruchu rewolucyjnego Stalin przystąpił mając lat 15, nawiązawszy kontakt z podziemnymi grupami marksistów rosyjskich na Zakaukaziu.

http://kompol.org/historia/Stalin.html
Nic dziwnego, że w prawosławnym seminarium poznali się na nim i na jego "mówieniu o prawdzie"...

Cytat:Za propagandę marksizmu zostaje w 1899 r. wydalony z seminarium.

tamże
tia... :roll:


- godunow - 19-05-2010 15:53

Piszesz
Cytat:Nic dziwnego, że w prawosławnym seminarium poznali się na nim i na jego "mówieniu o prawdzie"
Można to niejako spuentować Swój na swoim się pozna Że się później nie tolerowali ..Ale to już inna historia..


- M. Ink. * - 19-05-2010 16:41

godunow napisał(a):
Cytat:... w prawosławnym seminarium poznali się na nim ...
Można to niejako spuentować Swój na swoim się pozna
nigdy bym nie podejrzewał, że komunizm mógłby w istocie być prawosławiem, ale skoro tak twierdzisz... Duży uśmiech


- godunow - 19-05-2010 17:03

Piszesz
Cytat:nigdy bym nie podejrzewał, że komunizm mógłby w istocie być prawosławiem, ale skoro tak twierdzisz... Duży uśmiech
Sęk w tym , że ja tak nie twierdzę ..


- M. Ink. * - 19-05-2010 22:41

obrazek jakby na miejscu:

[center][Obrazek: 1274301633_by_defekator_500.jpg]
[/center]
http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201005/1274301633_by_defekator_500.jpg


- Mordimer_Madder - 23-05-2010 10:45

Jak najbardziej na miejscu - nie mogąc głosować na podstawie przekonań politycznych przynajmniej oddam głos na szlachcica a nie człowieka z gminu, który co kawałek zapomina o nabytej ogładzie... to taka selekcja negatywna :diabelek:


- smokeustachy - 23-05-2010 13:22

Nick Czcigodnego Kolegi Mordusia daje mi asumpt do rozpoczęcia wątku o wpływie paranoi na życie literackie w Polsce. Paranoi ocierającej się o grafomanię takich autorów jak Piekara. Nie o tym jednak chciałem pisać. Otóż bardziej cywilizowane kręgi społeczeństwa dostrzegają degenerację prymitywów w stylu Kutza, któremu brak prochów szkodzi najwyraźniej, Palikota itp. Dodatkowo drętwa gadka Bronka obnaża jego pustotę intelektualną.

Na epatowaniu swoim prymitywizmem już ze 2 razy przegwizdali wybory - co niewiele ich nauczyło. Podobnie jak ludzie zobaczyli manipulację po śmierci Prezydenta Kaczyńskiego, gdy obraz kreowany do tej pory przez Media Masowego Rażenia prysnął jak bańka mydlana.

Poczytajce se to:
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/politycy-platformy-maja-po-kilka-zyc,1,3229630,aktualnosc.html

2. Aby pokazać degenerację moralną środowiska PO wywiad z jego dość typową reprezentantką:


http://www.facebook.com/note.php?note_id=442687966928&id=279230960724

na zachete maly fragmencik o wypowiedziach szyszek z PO:

"- Żebym dobrze zrozumiał: jak oni to mówili, to nie byli agresywni, a jak ja powtarzam, to jestem?

- Dobrze pan to zrozumiał."

Jest tam mowa o wszystkim - o komitecie poparcia dla Komorowskiego i jego wystepach, o Muzeum Powstania, o Komorowskim, ktory lubi polowac, ale nie lubi polowac itd.


- Mordimer_Madder - 23-05-2010 20:47

Cytat:Podobnie jak ludzie zobaczyli manipulację po śmierci Prezydenta Kaczyńskiego, gdy obraz kreowany do tej pory przez Media Masowego Rażenia prysnął jak bańka mydlana.
Waćpan Hrabia raczą żartować... wszak autokreacji kreować nie trzeba... a jeśli mamy mówić o "pustce intelektualnej" Piekary, to co powiedzieć o tych, którzy redagowali nieudolny prezydencki piar :roll:

Związek przyczynowo - skutkowy jawi się jasnym i oczywistym... po polsku: kto nie reagował skutecznie na wpadki ś.p.L.Kaczyńskiego i odpowiadał za jego obraz w mediach powinien teraz skoczyć do Wisły /o tych, co już nie mogą, ze względu na wzgląd nie wspomnę.../


- bashca - 26-05-2010 01:09

Odnośnie głosów na Marka Jurka nie uważacie że to będzie stracony głos? dobrze wiemy jakie sa sądarze. Marek Jurek nie wybił się tak jak innni, a szkoda.
Matematyka nie kłamie. Głosując na Marka Jurka damy szanse Komorowskiemu, bo wówczas przepadnie nasz głos na Kaczyńskiego. Teraz walka toczy się pomiędzy Komorowskim i Kaczyńskim , ponieważ oni mają największe poparcie.

Czy zatem nie uważacie że w tej sytuacji lepiej na Kaczyńskiego głosować zamiast na Marka Jurka?


- aga - 26-05-2010 08:49

Cóż, uważam, że będzie to głos stracony. Język Zatem... głosujcie na Kaczyńskiego! :mrgreen:


- Annnika - 26-05-2010 12:09

Jak każdy powie, że "nie warto, bo będzie za mało" to większa szansa, że faktycznie będzie za mało - jak w każdej sprawie, gdy można oddać głos: referenda, wybory, glosowania.


- spioh - 26-05-2010 14:32

Cytat:dobrze wiemy jakie sa sądarze.
przede wszystkim to wiemy do czego służą sondaże i przykład tego widzimy w twoim poście.
dlatego przy wyborze będę się kierować własnym rozumem i sumieniem, a nie owczym pędem sterowanym przez media.


- bashca - 26-05-2010 19:08

spioh napisał(a):Cytat:
dobrze wiemy jakie sa sądarze.
wiedziałam że cos mi dziwnie ten wyraz wygląda Język Basia,weź sie ogarnij trochę

Cytat:przede wszystkim to wiemy do czego służą sondaże i przykład tego widzimy w twoim poście

tzn czego przykład? bo jakos tego nie wychwyciłam o co Tobie mogłoby chodzić

spioh napisał(a):dlatego przy wyborze będę się kierować własnym rozumem i sumieniem

no tak, jakbym ja się kierowała własnym sumieniem to na pewno głosowałabym na Jurka. ale jak mam kierowac sie także rozumem to musze obiektywnie przeanalizować sytuację.
Cytat: a nie owczym pędem kierowanym przez media
Nie wykluczam że sondaże mogą być sfałszowane, wątpie jednak żeby to "naginanie" wiele zmieniło w tych wynikach co teraz są.
Komorwski - 51%
Kaczyński 38%
Marek Jurek 2 %
źródło: wiara.pl
poza tym na te wyniki ma wpływ kampania wyborcza. a Marka Jurka naprawdę rzadko słyszałam w mediach, wporównaniu do KK ... także to wszystko idzie w parze.

Jeśli ja miałabym wybierać wybrałabym mniejsze zło. Bo sory, ale moim zdaniem Jurek niestety nie ma szans 2% a 51% wiecie ile to jest głosów? :shock: nawet jak głosujący na Kaczyńskiego by się przerzucili na Jurka, to jeszcze brakowałoby11% ..

Dlatego ja uważam że w tej sytuacji lepiej zagłosowac na Kaczyńskiego, bo jak nie zagłosujemy, automatycznie wzrośnie różnica procentowa miedzę Komorowskim a Kaczyńskim. A kogo wolicie mieć za prezydenta: liberała, czy prawicowego :?:


- spioh - 26-05-2010 20:36

Cytat:no tak, jakbym ja się kierowała własnym sumieniem to na pewno głosowałabym na Jurka. ale jak mam kierowac sie także rozumem to musze obiektywnie przeanalizować sytuację.
przepraszam, ale nie rozumiem konfliktu. osąd sumienia to osąd rozumowy - rozumu oświeconego wiarą, stawiającego sprawy w sposób racjonalny w świetle ewangelii i jej zasad moralnych.

Cytat:Basia,weź sie ogarnij trochę
zmień przeglądarkę na taką co podkreśla błędy ortograficzne :wink:


- Drizzt - 27-05-2010 10:50

bashca napisał(a):A kogo wolicie mieć za prezydenta: liberała, czy prawicowego :?:

Oczywiście, że liberała Język Swoją drogą, jeśli już robimy takie porównanie, to powinno być: "liberała czy konserwatystę". Bo to one są antonimami. Natomiast nie są antonimami "liberał" i "prawicowy". Więc nie są one terminami należącymi do tej samej grupy, a co za tym idzie- nie można ich stawiać w jednym rzędzie.

To tak, jakbym napisał: "Kogo wolicie? Mleczarza czy chorego na grypę?"