Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wybory 2010 - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wybory 2010 (/showthread.php?tid=5124)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


- omyk - 14-06-2010 20:49

Cytat:To fakt. Lepiej posłużyć się asem niż waletem, bo walet z drugim asem nie wygra, ale as z asem zawsze powalczyć może. Są większe szanse na wygraną.
Mógłbyś rozwinąć?


- pafni - 14-06-2010 21:23

sant napisał(a):pafni napisał/a:
Czad jednym słowem.


Cóż wg ciebie jest czadem?
Różne dziwne lub mniej dziwne zapisy. Można jeszcze napisać, że wolny wybór w jakichkolwiek wyborach to brak wolnego wyboru. Można też napisać,że pokolenia lat 40,50,60, nie są Bogu miłe i stracone dla Kościoła bo głosowały w owych latach na komunistów, gdyż tylko tacy kandydaci byli .
I to jest właśnie czad.


- Sant - 14-06-2010 21:50

Pafni, nie rozumiem ciebie. Zupełnie jak ty nie rozumiesz Kościoła. Stanowi dla ciebie zamkniętą tajemnicę. Rzutujesz na niego jak i na Boga swoje projekcje na ten temat. Nie dopuszczasz myśli, że nie musisz zawsze mieć racji.
Proponuje ci najpierw przestudiować owe "dziwne zapisy" następnie skontekstować je w realiach ich ogłoszenia i rzutować je na wspólczesność. A potem porozmawiamy.


- pafni - 15-06-2010 07:20

sant napisał(a):Rzutujesz na niego jak i na Boga swoje projekcje na ten temat. Nie dopuszczasz myśli, że nie musisz zawsze mieć racji.
Łączysz wyraźnie Boga z tym co podlegli Mu napisali. Rozumiem,że wierzysz w to,że Bóg ma takie samo zdanie. Musiałby mieć też zmienne poglądy ponieważ takie zapisy ulegają zmianom lub są palone w kociołku z ogniem.A to byłoby dość przewrotne.
I choć uważam inaczej to chętnie zapoznam się z tym o czym piszesz i proszę o źródła. Jeśli jest to jakaś jedna książka to podaj tytuł to kupię sobie, jeśli są to linki to też daj. Jestem otwarty jak kuflowe piwo.


- Sant - 15-06-2010 08:02

pafni napisał(a):Łączysz wyraźnie Boga z tym co podlegli Mu napisali. Rozumiem,że wierzysz w to,że Bóg ma takie samo zdanie.
Po pierwsze- gdzież ja tak napisałem?
Po drugie- nawet gdyby, to czemu nie skoro sam Bóg to potwierdził choćby w dialogu z Piotrem?
pafni napisał(a):Musiałby mieć też zmienne poglądy ponieważ takie zapisy ulegają zmianom lub są palone w kociołku z ogniem.A to byłoby dość przewrotne.
A skądże to takie wiadomości?
pafni napisał(a):I choć uważam inaczej to chętnie zapoznam się z tym o czym piszesz i proszę o źródła
O.K. To na poczatek:http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Leon_XIII/rerum_novarum/


- godunow - 15-06-2010 10:45

Piszesz
Cytat:Po trzecie w końcu: Nie chcę dać satysfakcji lewackim mediom. Już widzę te zgryźliwe komentarze GW-Prawdy donoszące o nadspodziewanie niskim poparciu dla chrześcijańskiego kandydata i wnioskujące, że polski katolicyzm to formalizm i przeżytek.
Ja zapytam w czym są lepsze prawicowe media rodem np. z Torunia i ich słuchacze,którzy pod kościołami rozdają ulotki. ??

Na których to widniej Tusk jako sługus Rosji KGB morderca L. Kaczyńskiego ..A Komorowski przedstawiany jest jako pomocnik w tych niecnych czynach Tuska. Ostatnio będąc na południu Polski przed jednym z kościołów zaczepiła mnie grupa starszych ludzi z emblematami Radia Maryja i wręczała mi takowe ulotki.. Kiedy zapytałem skąd mają takie pseudo reklamy o mało mnie nie zlinczowano obrzucając straszliwym stekiem wyzwisk od najgorszych..
..
Gdy zagroziłem wezwanie policji grupa się uspokoiła. Ludzie grubo po 60 tce skąd u nich taka nienawiść.. ?? Katolicyzm coś takiego wyzwala..?? Bo na pewno nie chrześcijaństwo!! Jak się mają do tego nauki Chrystusa o których tak wiele się rozpisujesz..!! Reasumując cały ten ruch zapewne nie wiele ma wspólnego z katolicyzmem i z chrześcijaństwem.,Skąd taka agresja..?? Kto tę agresję wznieca...
To że Kaczyński podobno się przemienił... Nie oznacza ,że zrobiło to jego środowisko..
Zaplecze jest coraz bardziej agresywne... Pytanie tylko dlaczego..??
Na pewno nie zagłosuje na Kaczyńskiego..! Chyba że się odżegna i to publicznie od środowiska RM , Naszego Dziennika, Gazety Polskiej i im podobnych..

Pozdrawiam w pokoju.


- Sant - 15-06-2010 12:54

Godunov- ty masz jakąś fobię? - Czemu -proszę, -wszysko skierowywujesz na RM cz, Nasz Dziennik i GP?
Akurat GP ma tyle wspólnego z RM co ja ze śpiewakiem operowym. Widać, że nie znasz obu mediów.
A tak na marginesie - Ty naprawdę nie widzisz agresji po stronie tej wg ciebie "lepszej"?
Również ze swojej? Wybacz, ale ta twoja alergia na te media, robi się niesmaczna. Masz prawo głosowac na kogo chcesz, ale proszę cię o niepodkreslanie w tak wielu postach tej swojej alergii. Nie rozumiem również twojej miłości do lewackich mediów- ktoś tylko wspomniał o nich bez czułości i od razu riposta z twojej strony atakująca RM, GP i ND. Trochę na zasadzie mentalności pioniera w sowietach - jak ktos tylko ośmielił sie powiedzieć że np "Prawda" mija sie z prawdą, natychmiast słyszał - a w USA biją murzynów. Itp
Juz pomijam fakt, że GP trudno nazwać prawicową. Nie wiem tez jak do tego pojęcia się mają pozostałe wymienione przez ciebie. Po prostu lubisz uogólnienia- również mi przypisałeś gębę wielbiciela RM, chociaż daleki jestem od tego.
Zauwaz tylko jedną rzecz- ty tu cały czas "plujesz jadem" na owe gazety. (i rozgłośnię) One deklarują sie jako katolickie. Wielu z tu piszących katolików wcale nie utożsamia się z RM. Pytam, czemu więc tak ziejesz swą nienawiścią na tym portalu.
Ten portal który tobie umożliwia coś takiego jest TEŻ KATOLICKI.
A jakoś nikt nie wiesza psów na twoich ulubionych mediach z których ów jad czerpiesz.
Wybacz, proszę słownictwo, ale to po to, by ci otworzyć oczy, bo czym się różnisz od owych ludzi, których opisywałeś? - podejrzewam zresztą , że z przesadą.
Ty wierzysz w miłość Putina do Tuska i Polaków i w jego kryształowość , oni w to że Putin przyjacielem Polski nie jest. I pozwól im to artykułować. Ty doprawdy nic lepszego nie robisz. Trochę na zasadzie - jak KaLI KOMUŚ UKRAŚĆ KROWY, O - TO JEST DOBRY UCZENEK, NATOMIAST GODNE POTEPIENIA JEST JAK KALEMU KTOŚ KROWĘ UKRADNIE.
TU W DODATKU JEST TEMAT O WYBORACH, A NIE KTÓRE MEDIA SĄ BE A KTÓRE CACY.


- TOMASZ32-SANCTI - 15-06-2010 13:40

omyk napisał(a):Mógłbyś rozwinąć?

Tak, mogę, Chociaż myślę, że jest to odniesienie do tego co napisał sant : głosowanie na kandydata, który ma większe szanse na wygranie. Oczywiście wiem, że warto by było głosować też na Marka Jurka, ale jak już pisało się kilka razy w tej dyskusji - pan Jurek ma mniejsze szanse na pokonanie w wyborach pana Komorowskiego.

Myślę, że gdyby katolicy naprawdę spojrzeli kto broni wartości chrześcijańskich, prawa do życia od poczęcia, kto chce stwarzać odpowiednie warunki do rozwoju rodziny to może więcej osób głosowałoby na pana Marka Jurka. Spodziewam się, że w naszym kraju katolików nie brakuje i stanowili by naprawde spory procent wyborów, który pomógł by w osiągnięciu odpowiedniego poparcia aby wygrać te wybory. Niestety, chyba wiele osób chyba nie patrzy na to w taki sposób, a szkoda, bo już chyba czas aby dać szansę innym, aby mogli sie wykazać, aby mogli lub tez spróbowali coś stworzyć dla innych a nie skupiać się tylko na walce o stołki - co dzieje się przecież od wielu lat. Wiele jest tylko obiecywanek a mało działania, mało pomocy dla tych, którzy jej potrzebują, nawet więcej jest szkodliwego działania co jeszcze bardziej niszczy ludzi, którzy są często skazani sami na siebie, którzy mają trudną sytuację.

Dlatego z wielką chęcią głosowałbym na pana JUrka, ale też mam wątpliwości co do jego szans na wygranie. Nie wiem więc jeszcze na kogo będe głosować. Jeszcze będę obserwował te debaty i opinie, może to pomoże mi w wyborze. Napewno jednak widzę tylko dwóch kandydatów : pana Jurka i pana Kaczyńskiego.


- omyk - 15-06-2010 14:17

Godunow - widzę, że już nie masz się czego przyczepić, więc wracasz do klasyki. Dobrze, że nie wspomniałeś jeszcze o prał. Jankowskim z winem Monsignore i Maybachu o. Rydzyka.
Słuchaj, przepraszam Cię, ale co mnie obchodzi grupka osób, które stoją z jakimiś ulotkami? Ani ich Marek Jurek nie "nasłał", ani Kaczyński, ani z upoważnienia Kościoła się nie gromadzą. Ja Tobie nie wytykam głupich poglądów czy zachowań Twoich współwyznawców, a na pewno bym jakieś znalazła.

Swoją drogą to ciekawe, na kogo będą głosować protestanci - czy poprą kandydatów antychrześcijańskich, byle tylko nie poprzeć katolickich...?


- Sant - 15-06-2010 15:10

omyk napisał(a):Swoją drogą to ciekawe, na kogo będą głosować protestanci - czy poprą kandydatów antychrześcijańskich, byle tylko nie poprzeć katolickich...?
Godunov jest protestantem? - Ja sądziłem że prawosławnym. Nie wiem skąd mi się to wzięło.

[ Dodano: Wto 15 Cze, 2010 15:14 ]
godunow napisał(a):To że Kaczyński podobno się przemienił.
Gdyby Kaczyński się przemienił czy zmienił przekonania, absolutnie nie brałbym go pod uwagę. To byłby zwykły koniunkturalizm wyborczy.
Jednakże jak go słucham, to widzę nadal tego samego polityka z tymi samymi poglądami.
Swoją drogą ciekawe kto rozpuszcza takie ploty?

[ Dodano: Wto 15 Cze, 2010 15:29 ]
...., który zmienił się na gorsze, jest zacięty, zapiekły, sprawia wrażenie psychopatologicznego mordercy, który do końca, z zimną krwią, gra rolę ofiary, jest zombie. ...
Jak myslisz Godunov czyje to słowa i o kim?


- omyk - 15-06-2010 16:24

Cytat:Godunov jest protestantem?
W zasadzie to nie wiem, tak cały czas sądziłam Uśmiech Zabawnie.

[ Dodano: Wto 15 Cze, 2010 16:27 ]
p.s. Dobrze sądziłam Uśmiech na bank.


- godunow - 15-06-2010 16:51

sant pisze
Cytat:odunov- ty masz jakąś fobię? - Czemu -proszę, -wszysko skierowywujesz na RM cz, Nasz Dziennik i GP?
Wiesz opisane zdarzenie gdy by mnie tylko spotkało.. Niestety te zdarzenia dzieją się pod wieloma kościołami zostają rozdawane ulotki .jak opisane..wcześniej.. Oraz komentarze. ba bezsensowne na temat katastrofy w smoleńsku . Tusk ma krew na rękach dobito rannego ...prezydenta etc.. To są poważne media..???

[ Dodano: Wto 15 Cze, 2010 16:58 ]
Pan moderator napisał
Cytat:Zauwaz tylko jedną rzecz- ty tu cały czas "plujesz jadem" na owe gazety. (i rozgłośnię) One deklarują sie jako ..
Panie moderatorze .. Gdzie ja o jakim jadzie piszę ...?? Podaję to z czym się spotka nie tylko ja.. Czyżbyś się Pan wpisał w język zaplecza partii PiS. to jest forum PiS-u GP czy RM..( posłuchać tych rozmów niedokończonych .. Bylem na Podhalu gdzie z musu niejako dane mi było słuchać tych rozmów więcej ich nie chcę komentować.. dodam z chrześcijaństwem one nie wiele maja wspólnego..
Powiem moderatorze więcej Pan się wpisujesz w tą retorykę .. Retorykę jadu retorykę kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam..


- omyk - 15-06-2010 17:02

Cytat:Niestety te zdarzenia dzieją się pod wieloma kościołami
Serio?! Byłam ostatnio w conajmniej 6 kościołach i kaplicy w 2 różnych dużych miastach i nigdzie nie widziałam takich rzeczy. Ciekawostka.


- godunow - 15-06-2010 17:02

Pytasz
Cytat: Swoją drogą to ciekawe, na kogo będą głosować protestanci - czy poprą kandydatów antychrześcijańskich, byle tylko nie poprzeć katolickich...?
Z moich znajomych to nie popierają żadnego kandydata nie wybierają się na wybory.. J a stanowię niejako rodzynek na pewnie nie zagłosuje ( jak pójdę ) na Kaczyńskiego ani na Komorowskiego...Obydwu panom daleko do wartości chrześcijańskich chodzi im jedynie o swoje Ja..

Pozdrawiam


- omyk - 15-06-2010 17:05

Więc komu z pozostałych kandydatów bliżej do wartości chrześcijańskich? Napieralskiemu? Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
No a nie wybrać się na wybory... to trochę pójść na łatwiznę, nie uważasz? Poddać się temu, co wybiorą inni, a potem po chrześcijańsku narzekać na władzę, w której wyborze nie ruszyło się palcem...