Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
O. Pio na naszej klasie ?!?! - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Pozostałe (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: O. Pio na naszej klasie ?!?! (/showthread.php?tid=5143)



O. Pio na naszej klasie ?!?! - Adam - 16-05-2010 12:39

Właśnie dostałem zaproszenie w NK do profilu podpisanego przez ... św. O. Pio. Co sądzicie o takiej pomysłowości ? A może wiecie kto to wymyślił ?


- omyk - 16-05-2010 13:36

Kto go tam wie... on mówił przed śmiercią, że w niebie to dopiero będzie miał obie ręce pełne pracy... Czasem mu to wypominam :mrgreen:

A poważnie: to konto fikcyjne, założone pewnie przez kogoś, kto jest związany z tym świętym i zaprasza innych do "przyznania" się do tej duchowości w internecie. Taka moda chyba Oczko wiele jest takich kont.


- Adam - 16-05-2010 14:10

Ale czy wam się podoba taka forma krzewienia kultu ? Ja nie jestem zbyt restrykcyjny co do spraw formalnych, ale to mnie jakoś tak się za bardzo o komercję ociera. Chociaż zaproszenie przyjąłem. Potem się dopiero zacząłem zastanawiać. Duży uśmiech


- Razen - 16-05-2010 14:32

Hmm jeśli chodzi o środki promujące to niby jest to jakaś promocja Religii itd. ale czy aby na pewno do tego została stworzona Nasza-Klasa? Powiem jeszcze, że bardzo nie podoba mi się nazywanie się czyjąś nazwą własną - po co wybierać nick np: Hiob - każdy ma swoją osobowość, trochę kreatywności, bo sam nick nie świadczy o osobie.


- PS - 16-05-2010 15:28

nasza-klasa została stworzona by zarabiać pieniądze.


- bashca - 16-05-2010 16:15

Jeśli ktoś przyjmuje zaproszenia od tych kont, żeby nabic sobie znajomych, to faktycznie śmieszne. Ale np ja w ten sposób mogę pokazać innym co jest dla nie ważne.Sama mam w znajomych konto " Bóg kocha ciebie zawsze tak samo mocno" na pewno to jest jakaś forma świadectwa dla moich znajomych Oczko


- omyk - 16-05-2010 17:32

Każdy portal społecznościowy jest stworzony po to, żeby zarabiał Oczko A fikcyjne profile n-k są tylko nieco uboższą wersją grup na FB, nie widzę większej różnicy.


- TOMASZ32-SANCTI - 16-05-2010 20:05

Myślę jednak, że przesadą jest korzystanie z takich form konta. W końcu jest to konkretna osoba z grona świętych. Jakiś szacunek jej się należy. Nasza klasa to nie jest miejscem na tego typu reklę religii. Co innego jest pisanie o ojcu Pio a co innego tworzenie kont używając takich danych do konta.


- Adam - 16-05-2010 20:22

Chyba większość z was pisze troche obok tematu.


bashca napisał(a):Jeśli ktoś przyjmuje zaproszenia od tych kont, żeby nabic sobie znajomych, to faktycznie śmieszne. Ale np ja w ten sposób mogę pokazać innym co jest dla nie ważne.Sama mam w znajomych konto " Bóg kocha ciebie zawsze tak samo mocno" na pewno to jest jakaś forma świadectwa dla moich znajomych Oczko

Myślę, że mógłbym się z tym poglądem zgodzić. Z tych głównie powodów przyjmuję to zaproszenie, jako pewne świadectwo. Jeśli jednak chodzi o tę drugą stronę - czyli autora wskazanego konta, to może lepiej byłoby wystąpić w charakterze podmiotu nieosobowego, zbiorowego - np jako jakieś bractwo kultowe określonego świętego.


- Myszkunia - 17-05-2010 18:03

Nie umiem się wypowiedzieć. Nie wiem, jak obecnie się przyjmuje takie rzeczy.
Nie mam konta na NK.

Może by mi pomogło w wyrobieniu sobie zdania na ten temat, gdybym wiedziała,c o lub k t o kryje się za nickiem podanym w pierwszym poście.


- Bilziałka - 01-06-2010 13:16

Myślę że ktoś po prostu bardzo jest związany z tym Świętym i chciałby żeby inni którzy darzą szczególną sympatią O.Pio zebrali się w'' jednym miejscu'' na NK. To chyba nie ma nic wspólnego z komercja.


- omyk - 01-06-2010 22:40

A kto go tam wie, on sie nawet bilokowac potrafil, to moze i w niebie wi-fi ma...


- bashca - 01-06-2010 22:44

omyk napisał(a):A kto go tam wie, on sie nawet bilokowac potrafil, to moze i w niebie wi-fi ma...
dobre :hahaha:

[ Dodano: Wto 01 Cze, 2010 22:57 ]
Bilziałka napisał(a):To chyba nie ma nic wspólnego z komercja.
na pewno nie Oczko jakby miały te profile związek z komercją, to by czerpały jakieś zyski z tego. a poza jakims duchowym przywiązaniem do świętego i rozszerzaniem byc może kultu świetego nie ma raczej innych celów.
sama założyłam konto fikcyjne przez nie szukamy wolontariuszy do naszej fundacji, w której pomagamy ludziom na "ciężkich" oddziałach. mam okazje odbierac poczte od wielu osób z Polski że np "długo szukali czegos podobnego, az w końcu trafili na ten profil i juz wiedza że własnie tak chca pomagać chorym", albo " oglądałem zdjecia i zobaczyłem ile wam daje to radości , sam poczułem że chciałbym tam z wami być i pomagac tym ludziom"

ot i podobna sytuacja może być w wielu innych profilach np taki św O Pio; ktos mógłby powiedziec :kiedyś ten święty był mi wyjątkowo bliski, teraz trafiłem na profil i po kilkuletniiej przerwie znów oglądnąłem sobie film o O Pio - Bóg naprawde istnieje"
to oczywiście tylko przykład zmyslony przeze mnie. ale te profile fikcyjne, naprawde maja jakis tam sens. może niekoniecznie my go widzimy, ale kto inny może w nim odnaleźc coś co mu pomoże ( np link do jakiegos świadectwa itp )


RE: O. Pio na naszej klasie ?!?! - aszima - 31-07-2015 16:31

A może zmartwychwstal?