Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Egzorcyzmy a posługa świeckich - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Skarby Kościoła (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Egzorcyzmy a posługa świeckich (/showthread.php?tid=5163)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Egzorcyzmy a posługa świeckich - siloam - 12-05-2010 08:40

Cytat:Kiko razem z carmen O Mario i innymi księżmi poszli na najwyższy budynek w Pekinie, gdzie odprawiali egzorcymy
Egzorcyzmy sprawować może jedynie kapłan wyznaczony przez biskupa lub biskup. Kiko mógł modlić się o uwolnienie... najpewniej we własnej intencji. 8)


- TOMASZ32-SANCTI - 12-05-2010 08:40

bashca napisał(a):Myślę że to tez jest bogactwem wspólnot że każda choć dąrzy do jednej prawdy- poznania Boga- ale każda robi to dając różne możliwości w zależności od naszej duchowości

I to jest włąśnie bardzo dobre, że tak wiele wspólnot istnieje, gdyż dzięki temu każdy może coś dla siebie znaleźć, ważne aby żyć w Kościele, gdyż to nam pomaga w utrzymywaniu więzi czy też kontaktu z Bogiem po przez różne formy modlitw, zaangażowania, Ewangelizacji.
Dla mnie każda wspólnota w Kościele jest wielkim darem z którego warto korzystać. Bez niego ciężko jest nam w pojedynkę stawiać czoła różnym problemom. Szkoda tylko, że wielu katolików traktuje wspólnoty Kościoła jak sekty. Nie widzą oni najczęściej swoich upadków, swoich grzechów, którymi niszczą innych dookoła siebie.

Wspólnoty to nie jakieś grupy aniołków, świętych, którzy sa idealni, bez grzechu, bez popełniania błędów. Ale są to ludzie, którzy wiedząc że sa słabi szukają pomocy Kościoła, szukają właściwej drogi do Boga i krocząc nawet tą drogą nadal sie potykają, jednak światło jakie dostają dzięki Kościołowi pozwala im widzieć znacznie więcej i łatwiej jest im przechodzić przez trudne sytuacje życia, inaczej tez patrzą na ludzi - nie jak na potencjalnych wrogów, ale jako ludzi, których także Bóg kocha i pragnie ich zbawienia, ich narócenia. Bóg posługuje się takimi wspólnotami jako narzędziem do przekazywania swojej woli.

Bóg w historii wybierał ludzi prostych. Wystarczy, że się spojrzy jacy ludzie byli wybierani do przekazywania różnych przesłań : pastuszkowie z Fatimy, Juan DIego - indianin czy wielu innych. To byli zwykli, prości ludzie.

Droga jest takim narzędziem, dzięki któremu Bóg chce nieść swoją wolę w te miejsca do których ciężko dotrzeć kapłanom, osobom duchownym. Po przez swoje nawrócenie, po przez konkretne działanie Boga w życiu człowieka chce pkazać jak On się troszczy o każdego z nas nawet mimo upadków, mimo ludzkich słabości.

Kościół może dawać naprawdę wiele, mimo swoich ułomności, błędów. W końcu KOściół składa się z ludzi słabych, grzeszników, więc nie sposób, aby nie było błędów w Kościele.
Ważne jest jednak, aby było ich jak najmniej.


- Wojtek37 - 12-05-2010 08:51

aleksab napisał(a):Utwierdzam się w przekonaniu że Droga Neokatechumenalna i jej duchowość nie jest moją duchowością.
I ciesze się że Pan Bóg dał mi szansę odnaleść tą moją i ze jestem tam gdzie jestem OUśmiech

I o to chodzi......

1Kor 12:4-8 BT
"Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra.

1Kor 12:11 BT
"Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce."



- omyk - 12-05-2010 12:30

Cytat:najpewniej we własnej intencji.
Doprawdy... to nie są tematy, w których miejsce na złośliwości.


- Sant - 12-05-2010 12:34

siloam napisał(a):Egzorcyzmy sprawować może jedynie kapłan wyznaczony przez biskupa lub biskup. Kiko mógł modlić się o uwolnienie... najpewniej we własnej intencji.
Skąd wiesz, że o. Mario nie posiada takich uprawnień?


- aleksab - 12-05-2010 12:50

sant napisał(a):siloam napisał/a:
Egzorcyzmy sprawować może jedynie kapłan wyznaczony przez biskupa lub biskup. Kiko mógł modlić się o uwolnienie... najpewniej we własnej intencji.


Skąd wiesz, że o. Mario nie posiada takich uprawnień?

no właśnie a może ktoś nam przybliży kim właściwie jest Kiko ?
świeckim , ksiedzem ?


- Sant - 12-05-2010 15:19

Nie, jest osobą świecką. Malarzem, celibatariuszem, posiada doktorat z teologii rodziny.
Możesz poczytać w wikipedii - nie jest to dobre źródło, ale na razie wystarczy. tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kiko_Arg%C3%BCello


- siloam - 12-05-2010 19:06

sant napisał(a):Skąd wiesz, że o. Mario nie posiada takich uprawnień?
A Ty skąd wiesz, że je ma? To nie miejsce na domysły. Nigdzie nie czytałem, że otrzymał takie uprawnienia. Z braku informacji o powyższym wnioskuję, że takich uprawnień nie ma.


- bashca - 12-05-2010 22:44

siloam napisał(a):Kiko razem z carmen O Mario i innymi księżmi poszli na najwyższy budynek w Pekinie, gdzie odprawiali egzorcymy

Egzorcyzmy sprawować może jedynie kapłan wyznaczony przez biskupa lub biskup. Kiko mógł modlić się o uwolnienie... najpewniej we własnej intencji. 8)

Nie no jasne że to Kiko nie odprawiał egzorcyzmów, tylko księża Oczko
Wiecie to też kwestia tłumaczenia, bo to przecież wszystko przez słuchawki słuchaliśmy.
Np tłumaczone były słowa Kiko " jestem półżywy, czy też pół chory".wątpię żeby one faktycznie miały oddać taki sensOczko

Spokojnie, jedno pewne - Kiko nie odprawiał egzorcyzmów, ale jak już to był podczas ich odprawiania


- TOMASZ32-SANCTI - 12-05-2010 22:46

siloam napisał(a):Nigdzie nie czytałem, że otrzymał takie uprawnienia. Z braku informacji o powyższym wnioskuję, że takich uprawnień nie ma.

Nie o wszystkim się pisze, ale nie oznacza to, że ich nie posiada. To są sprawy o tyle poważne, że nie ma powodu z tego robić sensacji. Kiko to raczej skromny i pokorny człowiek, nie musi się obnosić ze wszystkimi informacjami, Pokora raczej wyklucza takie postępowanie jak chwalenie sie uprawnieniami. Po za tym nawet jeśli by posiadał uprawnienia to do egzorcyzmów prostych a więc modlitw o uwolnienie, gdyż do egzorcyzmów uroczystych są wyznaczani tylko kapłani.

Natomiast wspólne egzorcyzmy proste także posiadają moc i myślę, że na takich egzorcyzmach opiera się Kiko. Nie jest kimś, kto nie wie co to jest egzorcyzm, napewno doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo poważna modlitwa i bardzo też trudna, równie trudna co egzorcyzmy uroczyste.

Siloam

Z tobą jest problem taki, że ty wątpisz w wiele spraw związnych z Drogą i żeby nawet nie wiem co ci przedstawiać to i tak będzie można liczyć się z negacją. Takie odnoszę wrażenie i taki wyciągam wnioskek po dyskusjach z tobą.


- Sant - 12-05-2010 22:48

siloam napisał(a):A Ty skąd wiesz, że je ma? To nie miejsce na domysły. Nigdzie nie czytałem, że otrzymał takie uprawnienia. Z braku informacji o powyższym wnioskuję, że takich uprawnień nie ma.
Nigdzie nie czytałem że siloam ma palce u rąk. Z braku informacji o powyższym wnioskuję, że ich nie posiada.

siloam napisał(a):sant napisał/a:
Skąd wiesz, że o. Mario nie posiada takich uprawnień?

A Ty skąd wiesz, że je ma? To nie miejsce na domysły.
Przecież ja nigdzie nie napisałem że ma. Skąd taki pomysł?


- Eldian - 12-05-2010 22:54

Cytat:Po za tym nawet jeśli by posiadał uprawnienia to do egzorcyzmów prostych a więc modlitw o uwolnienie, gdyż do egzorcyzmów uroczystych są wyznaczani tylko kapłani.
Każda osoba może się modlić o uwolnienie Uśmiech Ksiądz ma pewną szczególną moc wtedy, ale nawet świecki może.
Poza tym, żeby świecki mógł egzorcyzmować potrzebne by było pozwolenie papieża, co w praktyce jest nierealne.


- Wojtek37 - 12-05-2010 22:58

O ile mi wiadomo, to każdy kapłan, który wyjeżdża na misje - dostaje od biskupa miejsca, specjalne błogosławieństwo na ten czas wraz z uprawnieniami, by w imieniu Kościoła mógł sprawować egzorcyzmy, jako misjonarz. Wszystkie zakony misyjne mają takie prawo nadane przez Papieża.


- Eldian - 12-05-2010 23:05

To jest możliwe, nie wiem Uśmiech


- omyk - 13-05-2010 00:33

Wojtek37 napisał(a):O ile mi wiadomo, to każdy kapłan, który wyjeżdża na misje - dostaje od biskupa miejsca, specjalne błogosławieństwo na ten czas wraz z uprawnieniami, by w imieniu Kościoła mógł sprawować egzorcyzmy, jako misjonarz. Wszystkie zakony misyjne mają takie prawo nadane przez Papieża.
Ciekawa sprawa, nie słyszałam o tym, ale to byłoby logiczne. Poproszę dokumenty.