Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Palenie ksiażek w Histori( z Stanowcze NIE dla inicjatywy sp - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Palenie ksiażek w Histori( z Stanowcze NIE dla inicjatywy sp (/showthread.php?tid=5280)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Palenie ksiażek w Histori( z Stanowcze NIE dla inicjatywy sp - Mordimer_Madder - 12-09-2010 14:19

Palenie książek od czasu do czasu pojawia się w historii - osobiście przedkładałbym palenie autora albo fanklubu - jako skuteczniejsze i bliższe praktyce chrześcijańskiej... :aniol:


- Shou - 12-09-2010 15:32

Mordimer_Madder napisał(a):bliższe praktyce chrześcijańskiej...

Ateistycznej no chyba, że zna się jedynie część historii - tą wygodniejszą dla siebie.


- Mordimer_Madder - 12-09-2010 18:26

Chętnie poznam uzasadnienie powyższej tezy, człowiek wszak uczy się całe życie - może być na pw, bo tutaj to byłby OT a OT'y wolno bezkarnie tworzyć jedynie wybranym, do których z pewnością nie należę...


- spioh - 12-09-2010 18:58

się zrobi OT to jak zawsze utworzą nam osobny wydzielony wątek. a też chętnie poczytam waszą polemikę Język


- aleksab - 12-09-2010 19:32

Zgodnie z życzeniem xD


- Mordimer_Madder - 21-09-2010 20:38

No tak - i uzasadnienia brak... chyba wydzielenie tego wątku było przedwczesne...


- Nicol@ - 21-09-2010 21:09

Twój PS odbieram jako niestosowny w stosunku do moda santa, ja na jego miejscu czułabym się urażona.


- TOMASZ32-SANCTI - 21-09-2010 21:24

Mordimer_Madder napisał(a):a OT'y wolno bezkarnie tworzyć jedynie wybranym, do których z pewnością nie należę...

Mógłbyś nie narzekać Mordimerze. Już za ten podpis względem moderatora mógłbym ci walnąć ostrzeżenie a jeszcze go nie dostałeś. Widzisz jacy my jesteśmy dla ciebie łaskawi. Trzeba jednak uwazać, bo ta łaskawość może szybko się skończyć.

Mordimer_Madder napisał(a):Palenie książek od czasu do czasu pojawia się w historii - osobiście przedkładałbym palenie autora albo fanklubu - jako skuteczniejsze i bliższe praktyce chrześcijańskiej...

Ciekawe co taki ateista jak ty zrobiłby z książkami katolickimi ? #-o :-k


- Mordimer_Madder - 22-09-2010 06:55

No proszę - brak poczucia humoru sant'a jest przypadłością osobniczą i na tym forum jest tego dowód... stwierdzam jedynie fakt, nie używam słów ogólnie uznanych za obraźliwe, sant nie reaguje, regulamin nic o tym nie mówi... dopisek mam już z tydzień.
Cytat:Ciekawe co taki ateista jak ty zrobiłby z książkami katolickimi ?
Czytałby - po to wymyślono książki... i tak przeczytałem ich już znacząco więcej, niż statystyczny polski katolik.


- Sant - 22-09-2010 08:23

Mordimer_Madder napisał(a):sant nie reaguje,
A co ma reagować na czyjeś odbiory czy poczucia? Odbijać piłeczkę? Myslę, że - tak - to już jest - swoje kompleksy lubimy rzutować na innych, oj lubimy. I swoje wady przypisywać rozmówcom. Jak to było w tym starym mądrym polskim przysłowiu?: żdźiebełko w patrzałce u drugiego widzita a kłonicy w swojem nie widzita? - czy jakoś tak? :wink:
W tym momencie przypomniał mi sie tow. Gomułka ze swoim przemówieniem, bodajże na jakichś dożynkach: "bo nie samym chlebem żyje człowiek - jak mówi stare polskie przysłowie" :mrgreen:


- TOMASZ32-SANCTI - 22-09-2010 08:31

Mordimer_Madder napisał(a):Czytałby - po to wymyślono książki... i tak przeczytałem ich już znacząco więcej, niż statystyczny polski katolik.

No proszę, nie przestajesz mnie zadziwiać. Martwi mnie tylko fakt, że mimo przeczytania tylu książek katolickich nadal tkwisz w takiej pustce negując wiele wartości, które naprawdę zmieniają życie człowieka na lepsze. Ale rozumiem też, że ateiście trudno takie wartości wprowadzać w życie, skoro nawet katolicy mają z tym ogromny problem. Ale czytaj dalej, może trafisz na coś, co potrząśnie toba tak, że się wyrwiesz z tej pustki, że przejrzysz na oczy i zaczniesz wprowadzać takie wartości w swoje życie. I oby tak się stało. Dla Boga każda dusza jest bardzo cenna. Uśmiech


- Sant - 22-09-2010 08:53

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Martwi mnie tylko fakt, że mimo przeczytania tylu książek katolickich nadal tkwisz w takiej pustce negując wiele wartości, które naprawdę zmieniają życie człowieka na lepsze.
Tomaszu - nie z czytania i wiedzy bierze się nawrócenie. Ale nie jest niemożliwe. Pan Bóg może wykorzystać nawet lekturę "Nie" do nawrócenia kogoś tam.


- Mordimer_Madder - 22-09-2010 08:53

Wierzę w twoje intencje... jako swoistą bazę mojej ideologii polecam kontrowersyjny dokument profesora Richarda Dawkinsa "Root of All Evil?"

Nie zamieszczam tutaj żadnych linków by nie stanąć w opozycji do regulaminu, ale chętnym podam na pw linki do "lekkiej" wersji xvid asd /coś koło 200 mega chyba/ z polskimi napisami txt. Ja czytam wasze - wy pooglądajcie moje 8)

Tylko uwaga - oglądanie grozi apostazją :diabelek: :diabelek:


- TOMASZ32-SANCTI - 22-09-2010 10:33

Mordimer_Madder napisał(a):Tylko uwaga - oglądanie grozi apostazją :diabelek: :diabelek:

MNie Mordusiu apostazja nie grozi. Mam wyrobione poglądy na to w co wierzę i wiem, że ta droga, którą idę czyli chrześcijaństwo jest właściwa. Mimo upadków jakie są na mojej drodze staram sie nie zbaczać z tej drogi, wiem, że mam kogoś, kto mnie kocha i będzie pomagał mi abym z tych upadków się podnosił i szedł dalej. Uśmiech


- Shou - 22-09-2010 11:00

Mordimer_Madder napisał(a):Czytałby

I jak zwykle mało by rozumiał..

Mordimer_Madder napisał(a):Chętnie poznam uzasadnienie powyższej tezy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niszczenie_ksi%C4%85%C5%BCek