Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Druidyzm - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Druidyzm (/showthread.php?tid=5306)

Strony: 1 2 3


- Mordimer_Madder - 05-10-2010 19:17

Cytat:obudź mnie jak dojdziesz w swoich rozważaniach do australopiteków
Nieszczególnie mi na tym zależy... możesz kimać, będę zdrowszy i nie będziesz musiał latać z płaczem pod adminią spódnicę :diabelek:
Cytat:Dlatego podjęto akcję obronną przeciwko inwazji arabskiej.
Akcja obronna - jak sama nazwa wskazuje - musi być współczesna z atakiem... czyli ktoś się broni. Atak się skończył - nie ma i obrony. Owszem - można mówić o wojnie wyzwoleńczej, tylko że tam nie było kogo wyzwalać i nikt na krzyżowców nie czekał z otwartymi rękoma natomiast Saladyn był witany przez tych uciemiężonych, jak zbawca - ciekawe, nieprawdaż Duży uśmiech


- M. Ink. * - 05-10-2010 23:56

Mordimer_Madder napisał(a):nikt na krzyżowców nie czekał z otwartymi rękoma
Błąd:

Cytat:Na synodzie w Piacenzie w 1095 wysłannicy Aleksego opowiadali papieżowi Urbanowi II o cierpieniach chrześcijan na wschodzie i podkreślili, że bez pomocy Zachodu będą oni nadal cierpieć pod muzułmańskimi rządami.

źródło
Dlatego wysłano krucjaty.

Mordimer_Madder napisał(a):Saladyn był witany przez tych uciemiężonych, jak zbawca
Turcy seldżuccy, w czasach swojej brutalnej inwazji na chrześcijańskie Bizancjum, byli witani jak śmiertelne zagrożenie.


- Scott - 08-10-2010 20:55

Mordimer_Madder napisał(a):Cytat:
to powrót do chrzescijanstwa był wlasnie powrotem do tego jak było na samym poczatku

Zapominasz chyba, ile lat liczy sobie chrześcijaństwo
??


PAmietasz jaki był stan relacji Boga z człowiekiem przed grzechem pierworodnym?


- Mordimer_Madder - 09-10-2010 09:08

A nie za wiele wymagasz od ateisty... wiem, że najstarsze ślady kultów religijnych pochodzą sprzed 70 tysięcy lat /Afryka/ a w Europie sprzed 40 tysięcy lat... zatem ów katolicki grzech pierworodny jest tak młody, że nie wiem, czy jest sens o nim dyskutować :diabelek:


- Sant - 11-10-2010 09:09

Mordimer_Madder napisał(a):zatem ów katolicki grzech pierworodny jest tak młody, że nie wiem, czy jest sens o nim dyskutować
Jest młody a zarazem stary jak historia człowieka - bo dotyczy każdego.