Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Komunia na rękę - moda czy wygoda? (/showthread.php?tid=5335)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Sant - 07-02-2012 13:54

Może zanim rzucisz oskarżenie, udowodnij że to co mówimy jest nieprawdziwe. Powiedz com nieprawdziwego napisał, albo co ulęgło sie w mojej głowie?
Skąd wytrzasnałeś owe zapewnienie o przytłaczającej Chwale Bożej?
Dla mnie Bóg jest Miłością, wolnościa i wyzwoleniem. Mówi o tym całe Pismo Święte, Ojcowie Kościoła, Magisterium i cała tradycja Kościoła. I dopiero tego nie mogę zrozumieć jak Bóg czy Jego Chwała może być czymś przytłaczającym. To co napisałeś nie ma nic wspólnego z wiarą Kościoła Katolickiego i w ogóle chrześcijaństwa.
Dla mnie Dobra Nowina - ta którą głosi chrześciajństwo polega na tym że mnie, grzesznika, idolatrę, zabójcę, który niczym nie zasłużył na Jego miłość i łaskę, Bóg nie osądza, tylko daje mi wybaczenie i podnosi do godności swojego dziecka, że mogę do niego wołać tatusiu. Że czyni mnie bratem Jezusa Chrystusa, królem prorokiem i kapłanem. Swoim Oblubieńcem. Znalazł mnie poranionego, jęczącego i przyodział, leczył, dał Siebie w końcu. Umarł za mnie, który byłem jego wrogiem, który niszczyłem Jego plan na moje życie, usiłowałem kraść Mu chwałę. A on spojrzał na mnie z miłością.
I ja mam być przygnieciony Jego Chwałą? Tą Chwałą która mnie podnosi z klęczek, tą Chwałą, która prostuje moje zgarbione plecy? Tą Chwałą, która daje mi to o czym nawet nie śmiałem marzyć?
Że daje mi swego Ducha, uzdalniając mnie nieudacznika do rzeczy zadziwiających? Chocby właśnie do głoszenia Jego Chwały wszem i wobec, bo bez Niego dzisiaj gniłbym może w wiezieniu, chłostany przez własny grzech.
Jeżeli owa Chwała ciebie przygniata, to jesteś doprawdy godny współczucia. I zaczynam rozumieć twoja logike. Bo ja bracie doświadczyłem czegoś wręcz odwrotnego. Czuję się Oblubienicą, (fakt że niegodną) ale stojącą u Jego boku. I dlatego będę bronił mego Oblubieńca przed przypisywaniem mu jakichś cech zniewalających ludzi. Jak choćby to że On nakłada jakieś jarzmo niewoli, że każe padać przed sobą plackiem,jak jakiś wschodni starożytny despota. Doprawdy masz całkiem inny obraz Boga niż ja. Albo wierzymy w różnych Bogów. Mój Bóg, Bóg Biblii, Bóg Jezusa Chrystusa, Bóg Kościoła jest taki jakim Go opisałem. Bo oprócz teorii na jego temat, osobiście doświadczyłem jego Łaski, Miłości i Jego prowadzenia w moim życiu. Spotkałem go osobowo. Zarówno Ojca jak i Syna jak i Ducha Świętego. I dlatego nie muszę zginać karku i padać na kolana czy plackiem. Dla mnie Krzyż jest miejscem gdzie on Mnie poślubił. Łożem naszej miłości. Eucharystia jest weselem, radością z Jego miłości, konsumpcją naszej miłości w której On - Bóg daje mi Siebie do spożycia, Daje swoje Ciało, bym już nie cierpiał i swoją krew do picia, bym się radował z naszego zjednoczenia. Dlatego najchętniej bym biegł do Komunii z Nim w tańcu i podskokach, pełnych radości. Upajał się Jego życiodajną krwią. Bo moje życia z piekła uczynił rajem.


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Scott - 07-02-2012 18:23

(07-02-2012 10:14 )noone napisał(a):  Scott i Sant,
totalnie wywrotowe teorie tu serwujecie, nie wiem skąd do głowy takie coś nawet przychodzi Uśmiech

Co i gdzie. Bo powinniśmy rozmawiać inaczej niż śJ i opierać się na konkretach. Możesz sobie polemizować z tekstami świętych, autorytetów Kościoła i Kościoła że najważniejsza jest postawa wewnętrzna, możesz mówić że z dziada pradziada, ale przed nimi byli chrześcijanie w pierwszych wiekach, przed nimi byli Apostołowie. Ale ciężko chyba polemizować to przychodzi Ci pisać takie coś, gdzie nawet nie ma się gdzie odnieść do czegokolwiek.


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Sant - 08-02-2012 09:04

Noone - Jak długo dziedzic jest nieletni, niczym się nie różni od niewolnika, chociaż jest właścicielem wszystkiego. Aż do czasu określonego przez ojca podlega on opiekunom i rządcom. ...Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, ... aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.

sant, kolega nazywa się noone a nie nonne. Uśmiech poprawiam ci to w każdym poście ;p
Dzięki. Uśmiech


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - noone - 08-02-2012 12:19

filozofom modernistycznej myśli polecam przeczytać poniższe, aby dowiedzieć się jak wygląda Msza sw, bo niektórzy mylą ofiarę Pana Jezusa składaną Bogu Ojcu z weselem, a Msza nie jest weselem ani nawet ucztą, jest OFIARĄ przebłagalną z Jezusa dla Boga Ojca, na każdej Mszy sw umiera Jezus ponownie za nasze grzechy, gdyby nie tysiące Mszy sw odprawianych codziennie na całym świecie, świat już by nie istniał, sprawiedliwy Gniew Boży już dawno zakończyłby ten grzeszny żywot człowieka - jak było za Noego
tutaj opis Mszy sw wg Cataliny Rivas :
http://www.jankowice.rybnik.pl/czytelnia/catalina-rivas.html
aniołowie, święci, Matka Boża - WSZYSCY padają na kolana przed Majestatem Boga Najwyższego,
i nie mają problemu z klęczeniem, nie chowają swojej postawy "do serduszka",
tylko butny człowiek potrafi stać przed Bogiem Najwyższym z wyprostowanymi kolanami..


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Scott - 08-02-2012 12:30

Dlaczego nazywasz kogoś tutaj modernistą? Powinieneś podeprzeć to czymś, bo inaczej to pustosłowie. No i kogo uważasz za modernistę? Jezusa, Apostołów czy świętych albo autorytety Kościoła. Bo do teraz nie wiem. Piszesz i piszesz, ale nie zauważasz chyba na co sam się powołujesz i na co powołują się inni. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem czy celowo kontynuujesz rozmowę nie zauważając o czym mówimy?

Wiem czym jest Msza Św. nie potrzebuje do tego tekstów żadnych współczesnych mistyczek. Natomiast postawa adoracji, nie wiem czy zauważyłeś ale adoracja jest elementem liturgii przecież, mylisz jedno z drugim, przez co niesłusznie obrażasz innych. A jest to zwykłe niezrozumienie tego co się w czasie Mszy dzieje.


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - noone - 08-02-2012 12:49

mam na myśli "myśl" modernistyczną ostatnich ok 40tu lat Kościoła,
odwrócenie kota ogonem, przeniesienie wszystkiego na Miłość Bożą z pominięciem rzeczywistości Sprawiedliwosci Bozej - kary czysca i piekła i wszystkich zagrożeń duchowych, olbrzymi liberalizm w stosunku do Kościoła sprzed choćby 100 i więcej lat

oto co straciliśmy :
http://gloria.tv/?media=47774


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Sant - 08-02-2012 13:01

Noone- kogo ty nazywasz tu "modernistą"-
Może jako katolik zaczniesz argumentowac nauczaniem Kościoła, cytować magisterium lub Pismo Święte. Nie wiem kim jest Catalina Rivas i mnie to specjalnie nie interesuje. Ponieważ wolę opierać sie na sprawdzonych autorytetach, jakim jest Jezus Chrystus czy też Kościół katolicki, a swój stosunek do objawień wyraziłem wyżej. Również stanowisko dotyczące klękania czy też komuni na rękę. Proponuję ci jednak poczytać, co sie do ciebie lub w odpowiedzi na twoje posty pisze. Również argumentacje. I mniej wchodzić w osąd, mniej epitetować (czyt. ubliżać).
Jeśli chcesz mogę odwrócić sytuację i stwierdzić, że jesteś zwolennikiem modernizmu, który zaczął się wkradać do Kościoła, począwszy od wczesnego średniowiecza pod pozorami dobra i fałszować prawdziwą naukę Chrystusa. Jednakże tego nie uczynię z pewnego względu: ponieważ Kościół jest żywym organizmem i wszystko co uczynił w przeszłości i czyni teraz ma sens. Tylko my nie zawsze ów sens rozumiemy. Kościół przemawia do ludzi i głosi im Orędzie Zbawienia językiem, który są w stanie pojąć i zrozumieć. Dlatego dzisiaj ja również nie ubliżam i nie krytykuję ludzi za ich sposoby i rozumienia np zachowań liturgicznych. Bo to jest mniej istotne- do jednego przemawia to, do drugiego tamto. Ale proszę też o to samo w stosunku do mnie i do tych którzy myślą podobnie.
I co ważne- wykładnią wiary nie są jakieś prywatne objawienia, (choćby najbardzie pobożne) i książki czy czyjeś relacje, tylko Wiara Kościoła oparta na tradycji, Magisterium i Piśmie Świętym.
I jeśli jakaś książka relacja, lub objawienie nie zgadza sie z powyższym, po prostu nie przyjmuję go za prawdziwe. Owszem masz prawo do infantylności w wierze, ale proszę nie żądaj powrotu do piaskownicy wiary, tych którzy już są dorośli. Bo dzieciom trochę inaczej się głosi niż dorosłym. Gorzej jak co niektórzy pozostali na poziomie infantylnym i zarzucają innym że nie są już dziećmi.
Garniturek pierwszokomunijny juz na mnie nie pasuje, nie mieszczę się do niego. Wyrosłem z niego, teraz założyłem nowe szaty, bardziej pasujące dorosłemu.
Już na koniec - nazwałeś Św. Pawła filozofem myśli modernistycznej i poleciłeś mu przeczytać to: http://www.jankowice.rybnik.pl/czytelnia...rivas.html.
Twierdzę tak ponieważ wcześniej zacytowałem fragment z listu św. Pawła do Galatów. Celowo nie podałem że to cytat. Ale nie widziałem innego sposoby


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Scott - 08-02-2012 13:21

(08-02-2012 12:49 )noone napisał(a):  mam na myśli "myśl" modernistyczną ostatnich ok 40tu lat Kościoła,
odwrócenie kota ogonem, przeniesienie wszystkiego na Miłość Bożą z pominięciem rzeczywistości Sprawiedliwosci Bozej - kary czysca i piekła i wszystkich zagrożeń duchowych, olbrzymi liberalizm w stosunku do Kościoła sprzed choćby 100 i więcej lat

oto co straciliśmy :
http://gloria.tv/?media=47774

No przeczysz sam sobie. Rozmawiamy z tego co wcześniej pisałeś o możliwości przyjęcia Komunii na rękę, nie o tematach które wymieniasz. Więc pytam czy Jezus to modernista? Czy święci pierwszych wieków i Ojcowie Kościoła to moderniści? Czy autorytety KK to moderniści? Nie zmieniaj tematu, na ten też możemy porozmawiać, ale najlepiej nie tu bo temat się rozmywa- najkrócej można powiedzieć że Kościół nie zrobił nic o czym piszesz, to nieprawda. No ale może załóż oddzielny temat.


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - noone - 08-02-2012 13:30

czy nie wiesz czym jest modernizm w Kościele ostatnich lat ?
jak możesz sugerować że Jezus był modernistą ?
to że w 1wszych wiekach chrześcijaństwa przyjmowano Komunie sw na rękę dzięki burzycielom Kościoła i zdrajcom Arianom, to nie znaczy ze to jest Tradycja Apostolska, po 100latach arianie zostali odsunięci i Kościół wrócił na prostą, przechodził różne ewolucje i "napaści" zdrajców (sługusów złego) ale przetrwa wszystkie te ataki,
modernizm jest ruchem odwrotnym do Tradycji Apostolskiej i ruchem niszczącym Tradycję, należy o tym mówić i napiętnować
(nie rozumiem zarzutu że przeczę samemu sobie)


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Scott - 08-02-2012 13:46

1. Wiem jakie są postulaty pewnych osób, wiem też że Kościół konsekwentnie je odrzuca. Właśnie z powodu tej czystości wiary mamy min włączenie anglikanów do KK.
2.No a jak Jezus rozdzielił Eucharystię? Spioh pisała o tym przeciez. I nie pisze tym o Jezusie, nie pomijaj faktów. Nie pomijaj innych autorytetów.
3. A więc święci, papież i Ojcowie Kościoła są przez Ciebie określani jako...Arianie. No to tkwisz w błędzie. Tradycja Apostolska, no ciekawe rzeczy opowiadasz, też nie wiem co powiedzieć... Po prostu nieprawda. Natomiast nie rozumiem epitetów które piszesz. No ale piszesz tak ogólnie że nawet nie wiem o kim je piszesz.
4. Modernizm nie przeniknął do KK ani troche jeśli chodzi o Komunię na rękę o czym wyraźnie mowa w arcie cytowanym przez santa. Wręcz przeciwnie, to właśnie jest powrót do tradycji, ale jak czytam te ogólne posty pisane ogólnym językiem to tekstu i teksu a nie wiem kompletnie o czym to jest! Ileż można bezsensownie lać wodę.


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Sant - 08-02-2012 14:08

(08-02-2012 13:30 )noone napisał(a):  czy nie wiesz czym jest modernizm w Kościele ostatnich lat ?
Nie - słyszałem o tym tylko od tradycjonalistów, bardzo bliskich lefebrystom i samych lefebrystów, którzy sa właściwie schizmatykami.
Cytat:jak możesz sugerować że Jezus był modernistą?
Coś ci się pprzypadkiem nie pokićkało?
To przecież ty nazwałeś św. Pawła modernistą. Gdzie ja Jezusa tak nazywam? Zwłaszcza, że taka nomenklatura jest mi obca, Chyba masz na mysli Scotta, który to właśnie ci zarzucił. i chyba słusznie. Z tego wynika że wg ciebie zarówno Jezus jak i św. Paweł to moderniści, bo obaj nie pasują do tez wydumanych przez noonego.
Cytat:to że w 1wszych wiekach chrześcijaństwa przyjmowano Komunie sw na rękę dzięki burzycielom Kościoła i zdrajcom Arianom, to nie znaczy ze to jest Tradycja Apostolska
,
Widzisz, Arianie pojawili sie dopiero w IV w.i juz trzysta lat komunię przyjmowano tak jak opisał ją św. Justyn Męczennik ścięty ok. 160r.
Tzn na stojąco i na skrzyżowane ręce. Co on ma wspólnego z Arianami to już chyba twoja słodka tajemnica.
A Kościół katolicki odwołuje sie do Tradycji Apostolskiej, ja również do niej się odwołałem (cyt. list do Gal.) a wtedy ty nazwałeś mnie modernistą. Czyli pośrednio również Tradycję Apostolską zawartą w Listach nazwałeś modernizmem.
A może Ewangelia i całe Objawienie Biblii to wg ciebie modernizm? Skoro bardziej wierzysz jakimś książeczkom, a Watykan uznajesz za lożę masońską?
A swoja drogą- tak mi przyszło do głowy! - odnośnie modernizmu Jezusa.
Czy nie tak właśnie postrzegali Go faryszeusza i saduceusze oraz warstwa kapłańska?
Jak się czyta twoje posty, to wystarczy wstawić pewne idiomy ze St. Testamentu, to wypisz wymaluj powielenie owych sytuacji. Powiem prosto z mostu- twoje myślenie i religijność jest wręcz starotestamentowe- taki trochę "chrześcijański mozaizm", bo judaizm już jest ewolucyjnie dalej.


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - noone - 08-02-2012 15:13

znakomicie wykręcacie kota ogonem i wkładacie w moje usta coś czego nie powiedziałem,
módlmy się zatem za grzeszników aby nie pomarli podczas Ostrzeżenia,
bo jak przeżyjemy, to wszystkim naprostuje się odniesienie Jedynej Prawdy i oczy się pootwierają co jest schizmą a co nie jest
i jeszcze coś mi wpadło pod rękę z Cataliny Rivas :

"...Maryja powiedziała:
"Powiedz wszystkim, że człowiek nie jest nigdy bardziej człowiekiem niż kiedy zgina kolana przed Bogiem.""


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - Sant - 08-02-2012 16:20

Noone -by wykazać błędy twojego rozumowania i że nie wysnułem mojego z księżyca, podparłem się jednym z Listów Apostolskich wchodzących w skład Tradycji Apostolskiej:
Cytat:Jak długo dziedzic jest nieletni, niczym się nie różni od niewolnika, chociaż jest właścicielem wszystkiego. Aż do czasu określonego przez ojca podlega on opiekunom i rządcom. ...Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, ... aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
(Jest to fragment z Gal. 4,1-7)
W odpowiedzi napisałeś:
Cytat: filozofom modernistycznej myśli polecam przeczytać poniższe, aby dowiedzieć się jak wygląda Msza sw, bo niektórzy mylą ofiarę Pana Jezusa składaną Bogu Ojcu z weselem, a Msza nie jest weselem ani nawet ucztą, jest OFIARĄ przebłagalną z Jezusa dla Boga Ojca, na każdej Mszy sw umiera Jezus ponownie za nasze grzechy, gdyby nie tysiące Mszy sw odprawianych codziennie na całym świecie, świat już by nie istniał, sprawiedliwy Gniew Boży już dawno zakończyłby ten grzeszny żywot człowieka - jak było za Noego
Czyli de facto uznałeś Sw.Pawła za filozofa modernistycznego.
Już pomijam, że usiłowałeś zmienić temat, bo przecież nikt tutaj nie negował wartości mszy św. (a swoją droga radzę ci sięgnąć do jej historii i korzenii)

Potem w odpowiedzi na twój post:
Cytat:to że w 1wszych wiekach chrześcijaństwa przyjmowano Komunie sw na rękę dzięki burzycielom Kościoła i zdrajcom Arianom, to nie znaczy ze to jest Tradycja Apostolska
I ja pozwoliłem sobie napisać:
Cytat:Widzisz, Arianie pojawili sie dopiero w IV w.i juz trzysta lat komunię przyjmowano tak jak opisał ją św. Justyn Męczennik ścięty ok. 160r. Tzn na stojąco i na skrzyżowane ręce. Co on ma wspólnego z Arianami to już chyba twoja słodka tajemnica.
Wykazałem ci czarno na białym, że nie masz racji, a ty piszesz, że odwracam kota ogonem.
To raczej ty coś kręcisz, albo nie czytasz uważnie, albo gonisz w pietkę. I zamiast przeprosić za wyzywanie mnie (i innych) od modernistów i innych heretyków, butnych, wywrotowców itp. ty posuwasz się dalej i nazywasz krętaczami. Coś tu jest nie tak.
A może jesteś tak zaślepiony, że już nie potrafisz dostrzec niczego innego niż twoje tezy? Ciekawe, kto ci to wszystko wmówił?
Napisałeś:
Cytat:i jeszcze coś mi wpadło pod rękę z Cataliny Rivas :

"...Maryja powiedziała:
"Powiedz wszystkim, że człowiek nie jest nigdy bardziej człowiekiem niż kiedy zgina kolana przed Bogiem.""
I mimo że to z jakiegos prywatnego objawienia, to ja się z tym w 100% zgadzam. Bo to zdanie zgadza sie zarówno z Pismem jak i Nauczaniem Kościoła.
Tyle że to zdanie potwierdza wręcz moje tezy. Ja przecież zginam swoje kolana, podczas liturgii pokutnej, gdy błagam Boga o wybaczenie moich grzechów i podczas spowiedzi usznej, gdy również jako niewolnik grzechu, proszę o ich odpuszczenie. I wtedy kapłan będący "in persona Christii" podnosi mnie z klęczek, i prostuje moje kolana, bym żył w wolności. Wyprostowany, a nie na kleczkach. Bo po to przyszedł Jezus, po to za nas oddał życie, byśmy nie musieli na kolanach jęczeć w okowach prawa. On wyzwolił nas z tego.
Miała rację owa Catalina, bo człowiek najbardziej jest człowiekiem, gdy klęczy, bo uznaje swoją prawdziwą kondycję, że jest grzesznikiem, ale też uznaje że Bóg może go z tej sytuacji wyzwolić.
Gdy nie umie przyznać się do grzechu, błędu, wtedy jest pyszałkiem, któremu wydaje się, że Bóg do niczego nie jest mu potrzebny.
Ale wg owej Cataliny Maryja wcale nie powiedziała, że dotyczy to również Eucharystii. To już twoja własna interpretacja, dopasowana do twojej mentalności i logiki.


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - spioh - 08-02-2012 20:11

noone, czy mi się wydaje czy ty stawiasz czyjeś wizje/objawienia wyżej niż dokumenty Kościoła Świętego, że do zrozumienia istoty Eucharystii nie przytaczas dok. Kościoła (obojętnie z jakiego wieku) tylko czyjś prywatny sposób przeżywania mszy?


RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda? - noone - 11-02-2012 20:24

i coś pozytywnego dla odmiany Uśmiech
"Kardynał Bolonii wydał dekret – Komunia św.do ust"
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/11/kardynal-bolonii-wydal-dekret-komunia-sw-do-ust/