Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Współżycie w małżeństwie - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rodzina Katolicka (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Współżycie w małżeństwie (/showthread.php?tid=5365)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- omyk - 04-12-2010 21:03

Adam - [pomógł], [pomógł], [pomógł], [lubię to], [lubię to].
Fantastyczne podsumowanie, 101% racji Uśmiech


- Shou - 04-12-2010 21:14

Adam napisał(a):bite 8 stron powstał wokół tezy, że współżycie małżeńskie to rozpusta

Proponuję najpierw nauczyć się czytania ze zrozumieniem (albo doczytać o czym dokładnie prawimy). Co prawda masz już 30-tkę ale na ten rodzaj wiedzy nigdy nie jest za późno. . Duży uśmiech


- Adam - 04-12-2010 22:38

Shou napisał(a):
Adam napisał(a):bite 8 stron powstał wokół tezy, że współżycie małżeńskie to rozpusta

Proponuję najpierw nauczyć się czytania ze zrozumieniem (albo doczytać o czym dokładnie prawimy). Co prawda masz już 30-tkę ale na ten rodzaj wiedzy nigdy nie jest za późno. . Duży uśmiech

To nas ( widać my gliwiczanie ograniczeni jesteśmy ) oświeć i wyłóż dokładniej swoje poglądy, a nie złość się od razu Szczęśliwy


- Shou - 04-12-2010 22:49

Adam napisał(a):oświeć i wyłóż dokładniej swoje poglądy

Wybacz ale ani trochę nie bawi mnie dyskusja tego typu.


- omyk - 04-12-2010 22:56

To dobrze, wszak chodzi o poważną dyskusję, a nie o zabawę... Szczęśliwy
Mówiąc serio: Naprawdę, wyłóż jeszcze raz swoje poglądy w tej kwestii od A do Z. To pomoże nam zrozumieć siebie nawzajem i uniknąć nieporozumień.


- Shou - 04-12-2010 23:11

Wiesz Omyk ostatnie wasze 4 posty nie są śmieszne, a wręcz idiotyczne. Jak chcecie sobie pożartować czy się z kogoś pośmiać, nie wiem czy to typowa reakcja na brak argumentów czy chodzi o ożywienie dyskusji, to prosił bym nie obierać mnie na cel. Przynajmniej tobie z twoją rangą nie wypada..


- omyk - 04-12-2010 23:21

Shou, napisałam, że skoro nie potrafimy Cię dobrze zrozumieć, to powinieneś jeszcze raz przedstawić swoje poglądy, najlepiej w takiej formie, która nie pozostawi żadnych niedomówień. Jeśli taka prośba jest dla Ciebie idiotyczna, to wybacz, ale ja więcej do tej dyskusji wracać nie będę. Dobrej nocy.


- TOMASZ32-SANCTI - 05-12-2010 21:24

No dobrze, a teraz wrócmy do głównego tematu, Uśmiech


- Adam - 06-12-2010 14:25

Ktoś tu poruszył afirmację dziewictwa w tradycji katolickiej i wcześniej Ewangelii. Otóż, św. Jan Chryzostom powiedział kiedyś niezwykle mądre zdanie - Kto potępia małżeństwo, pozbawia także dziewictwo jego chwały; kto natomiast je chwali, czyni dziewictwo bardziej godnym podziwu i chwalebnym. To, co wydaje się dobrem tylko w porównaniu ze złem, nie może być wielkim dobrem; ale to, co jest lepsze od tego, co wszyscy uważają za dobro, jest z pewnością dobrem w stopniu najwyższym ( zob. JND Kelly ,,Złote usta Jana Chryzostoma" str. 55 wyd. Homini Bydgoszcz 2001 ). Słowa te na tyle zachowały swą aktualność, że dziś cytowane są przez Katechizm w dopisku do pk. 1620.