Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Egzorcyzmy i egzorcyści - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Egzorcyzmy i egzorcyści (/showthread.php?tid=551)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- Offca - 01-06-2005 10:55

W jakimś Kościele przecież musisz być, najwyżej że nie jesteś 8) . Poza KRK są tylko pastorzy tudzież popi, ale to, że mógłbyś być z prawosławnych to bardzo wątpię. :*


- ziobro Adama - 01-06-2005 11:07

Offca napisał(a):W jakimś Kościele przecież musisz być, najwyżej że nie jesteś 8) . Poza KRK są tylko pastorzy tudzież popi, ale to, że mógłbyś być z prawosławnych to bardzo wątpię. :*
To nie ma znaczenia. W internecie rzeczą naturalną jest zwracanie sie do siebie per "ty", ponieważ jest to specyficzne, wirtualne "miejsce", gdzie "każdy może być każdym".
I nie wykluczam, że pisząc na różnych forach, odniosłem się per "ty" do niejednego pastora. Przecież oni także korzystają z tego medium. Jednak być może przez wrodzona skromność, nie zwrócili na taki "afront" uwagi.

43. Lecz nie tak ma być między wami, ale ktokolwiek by chciał być między wami wielki, niech będzie sługą waszym.
44. I ktokolwiek by chciał być między wami pierwszy, niech będzie sługą wszystkich.

(Mar. 10:43-44 BW)

I tym sposobem, nie zmojej przyczyny, powstał off top.

p.s. jesli ktoś jednak nie rzyczy sobie, by go "tykać", to proszę o taką informację. Będę mu "panował" :diabelek:

[ Dodano: Sro 01 Cze 2005 11:09 ]
w ostatnim zdaniu, zamiast "rzyczy", miało być naturalnie "życzy" Szczęśliwy


- ks. Arkadiusz - 01-06-2005 14:44

Moje uwagi na temat szacunku do osób przesyłam Ci na priv.

Odnośnie ostatniej uwagi: p o w t ó rz ę p oooo woo liii... Twój post był z grubsza na temat tylko jakby obok niego, jakby poza nurtem dyskusji. Nie zrozumiałem o co chodzi i prosiłem o wyjaśnienie. Dział "świadectwa" jest gdzieś indziej. :mrgreen:



- Harpoon - 01-06-2005 15:06

Cytat:Od dziecka ?
Od dziecka to wychowywana jest jako ateistka.
Nie jestem pewna dokładnie, ale jakoś chyba od nastu lat.


- ziobro Adama - 17-06-2005 09:15

Tragiczny finał wypędzania diabła z zakonnicy
PAP 19:35

Młoda zakonnica, z której wypędzano diabła w prawosławnym klasztorze we wschodniej Rumunii, nie przeżyła egzorcyzmów - poinformowała agencja Mediafax.

W klasztorze św. Trójcy w miejscowości Tanacu "opętaną" przywiązano do drewnianego krzyża i zakneblowano ręcznikiem. Po trzech dniach na krzyżu, bez jedzenia i picia, 23-letnia zakonnica zmarła.

Była opętana przez złe duchy. Modliłyśmy się za nią. Z duchowego punktu widzenia postąpiłyśmy prawidłowo - uważa jedna z zakonnic, uczestniczących w egzorcyzmach.

Sprawę śmierci zakonnicy bada zwierzchnictwo rumuńskiego Kościoła prawosławnego i policja. (sm)
zabójcze egzorcyzmy


- Harpoon - 17-06-2005 15:01

Gazeta fakt... czytałam... ale czy one postąpiły dobrze to nie wiem, ...
I właściwie to ona umarła na skutek odwodnienia lub niedożywienia cxzy jak :?:


- Gregoriano - 17-06-2005 15:02

Ale te wydarzenia w kontekście czego bo nie rozumiem. Może jakaś twoja konkluzja. :wink:


- ziobro Adama - 17-06-2005 15:46

Gregoriano napisał(a):Ale te wydarzenia w kontekście czego bo nie rozumiem. Może jakaś twoja konkluzja. :wink:
Jaki kontekst ? Temat jest chyba jasny - Egzorcyzmy i egzorcuyści ... i w takim kontekście skutki owych "egzorcyzmów"


- Gregoriano - 19-06-2005 10:00

ziobro Adama napisał(a):Jaki kontekst ? Temat jest chyba jasny - Egzorcyzmy i egzorcuyści ... i w takim kontekście skutki owych "egzorcyzmów"

I co... Niby każdy jest taki egzorcyzm. Jesli masz dalej z takim nastawieniem się wypowiadać to daj se spokój. Jesli mam się czepiać to przywołane przez Ciebie egzorcyzmy dotyczą duchownych prawosławnych. Jest jednocześnie to jakaś informacja prasowa /w takim wypadku byłbym ostrożny/ i trzeba zbadać jej rzetelność.

Jesli podajesz oto takie dowody to podaj przynbajmniej swoje zdanie na ten temat a nie walniesz jakiś tekst i mam się domyślać. Jeśli będziesz prowadził poważną dyskusję to postaram się wyraźić swoje zdanie. :roll:


- ziobro Adama - 20-06-2005 11:45

Gregoriano napisał(a):Jesli podajesz oto takie dowody to podaj przynbajmniej swoje zdanie na ten temat a nie walniesz jakiś tekst i mam się domyślać. Jeśli będziesz prowadził poważną dyskusję to postaram się wyraźić swoje zdanie. :roll:
Kiedy wyrażam swoje zdanie - czepiasz się.
Kiedy go nie wyrażam, a ograniczam sie do podania suchych faktów (mam wrażenie, że rzetelnych) - znowu sie czepiasz.
Myślę sobie, że zawsze sie będziesz czepiał ... co bym nie zrobił ... no chyba że cały czas bym bił ci brawo :mrgreen:


- Gregoriano - 20-06-2005 14:20

ziobro Adama napisał(a):Kiedy wyrażam swoje zdanie - czepiasz się.
Kiedy go nie wyrażam, a ograniczam sie do podania suchych faktów (mam wrażenie, że rzetelnych) - znowu sie czepiasz.
Myślę sobie, że zawsze sie będziesz czepiał ... co bym nie zrobił ... no chyba że cały czas bym bił ci brawo

Widzę, że mnie nie rozumieszzz... :wink: Ale luzzzz :wink:


- Harpoon - 20-06-2005 14:29

Za każdym razem jak zaglądam do tego tematu, bo jest nowy post, to widzę tylko te wasze nieporozumienia :|


- Annnika - 28-06-2005 16:42

Masz rację, Harpoon, tak z 75 % postów to czyjeś przekomarzania.

A do tematu. To o zakonnicach to jakaśbzdura, po pierwsze, nei wierzę w takie zacofanie w zakonie.

Po drugie, O ile wiem, to w katolicyzmie już od bardzo dawna nie bylo ofiar śmiertelnych w czasie egzorcyzmów, znam tylko z opowiadań historię, jak dziewczyna nie chciała się do końca poddać egzorcyzmom, a potem popełniła samobójstwo, skoczyła z okna, szatan zwyciężył.

Zgodzę się z Harpoon, trzeba szatanowi dać furtkę, a on już wie, jak się wcisnać.

Nie uważam film "Egzorcysta" za dzieło, na którym można oprzeć wiedzę. Jest totalnie bzdurny, jedyne prawdziwe co w nim zauważyłam, to fakt samego opętania, że jest możliwe, i że niestety część kapłanów pozwoliło modlitwie egzorcyzmów odejść do lamusa, skoro pojawiająsięwypowiedzi duchownych, ze to średniowieczne zabobony, to szatan naprawdę nieźle zamieszał ogonem.

Osobiście wierzę w możliwość opętania, manifestacje przy egzorcyzmach nie są aż tak widowiskowe, tylko w skrajnych przypadkach, znam jednego egzorcystę na żywo i z nim rozmawiałam, więc nie jest to wiedza, "zapożyczona" przez posły i obrośnięta plotkami Uśmiech


- Offca - 28-06-2005 22:58

Annnika napisał(a):To o zakonnicach to jakaśbzdura, po pierwsze, nei wierzę w takie zacofanie w zakonie.

O zakonnicach to nie bzdura, tylko faktycznie egzorcyzm skończył się wypadkiem śmiertelnym. Teraz trwa śledztwo i jeśli sie nie mylę mnisi stanęli przed sądem.


- SamotnyMis - 28-06-2005 23:00

tesh o tym slyszalem w telewizji ostatnio Uśmiech w ktoryms z dziennikow nawet mowili o tym