Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Odkrywanie własnego charyzmatu :) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Odnowa w Duchu Świętym (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Charyzmaty (/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Wątek: Odkrywanie własnego charyzmatu :) (/showthread.php?tid=5518)



Odkrywanie własnego charyzmatu :) - marysiah - 14-05-2011 18:03

Jak w temacie Uśmiech Chciałabym się zapytać osób, które mają już jakieś doświadczenie, w jaki sposób rozeznaje się swój charyzmat? Powiem, może dokładnie o co mi chodzi Ja niedawno przeżywałam REO i modlitwę o wylanie darów Ducha Św. i podczas tej modlitwy prosiłam Boga o dwa charyzmaty, którymi chciałabym posługiwać, oczywiście wiem, że udziela On swoich darów według własnej woli Uśmiech Od pewnego czasu czuję w sercu pragnienie służenia pewną posługą, odebrałam to pragnienie jako zaproszenie od Boga i opowiedziałam na nie tzn powiedziałam Bogu, że jeżeli taka jest jego wola to ja się zgadzam Uśmiech Tylko teraz tak się zastanawiam czy te nasze pragnienia mogą pomóc w rozeznaniu naszych charyzmatów, czy raczej powinno się kierować innymi kryteriami?
Może ktoś kto posługuje charyzmatami, mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób się one ujawniają, nagle czy może to jest proces? Dziękuję z góry za odpowiedzi Uśmiech

Wcześniej napisałam już taki temat, tylko nie w tym dziale co trzeba Uśmiech i z góry przepraszam jeśli już jest gdzieś podobny post do mojego Uśmiech


- mazik - 14-05-2011 22:21

Hej, odpowiadając być może po części na Twoje pytanie, to myślę że przede wszystkim trzeba pragnąć, bo to jest taki punkt wyjścia. Co z tego że ktoś daje Ci pić jeśli Tobie nie chce się pić. I tu jest podobnie. więc pragnij i proś Ducha Świętego aby wylewał się na Ciebie z mocą ;D


- Annnika - 15-05-2011 21:47

Na pewno charyzmaty rozwijają się głównie we wspólnocie , bo nie są dane dla prywatnego samozadowolenia, tylko, żeby nimi komuś posługiwać Oczko


- spioh - 16-05-2011 11:33

marysiah, sposoby są różne w zależności od tego jaki charyzmat odkrywasz. zasada pierwsza, żeby zobaczyć czy działa to trzeba się zaangażować w działalność z nim związaną. wspólnota może być bardzo pomocna bo raz, że zwykle daje okazje do służenia nim, a dwa pomoże w rozeznaniu - szczególnie jeśli we wspólnocie posługują takim/podobnym charyzmatem, kapłan prowadzący ma jakieś doświadczenie, żeby pomóc rozpoznać po owocach i nie tylko. teoretycznie dowolnym charyzmatem można posługiwać wszędzie (nie tylko we wspólnocie) tylko rozeznawanie samemu będzie trudniejsze i bardziej narażone na błędy bo człowiek nie jest obiektywny wobec tego co sam robi.


- Kejti - 30-07-2011 11:37

marysiah, jeśli w Twoim sercu zrodziło się pragnienie takich charyzmatów, tzn.,że te na pewno otrzymałaś. Jeśli chodzi o ujawnianie się charyzmatów to zalezy jak u kogo, jedym Pan daje od razu, innym dużo później.On wie kiedy, trzeba wsłuchiwać się w głos własnego serca. U mnie było tak,że po chrzcie w Duchu św.,podczas modl.wstawienniczej czułam,ze powinnam prosić o pewien charyzmat więc poprosiłam i wierzę,że wtedy go otrzymałam. W moim sercu rosło pragnienie posługi nim, choć jeszcze nie wiedziałam w jaki sposób. Później ludzie ze wspólnoty zaczeli nim posługiwać, ja nadal bardzo chciałam, ale czułam,że jeszcze to nie mój czas, dopiero po 7 miesiącach od zakończenia REO po tej modl.wstawienniczej, Pan poprowadził mnie do takiej posługi, wtedy czułam,że to jest ten czas i za to Mu dziękuję :jupi:
Także każdy ma inaczej, najważniejsza jest ta osobista modlitwa w ciszy przed Panem Uśmiech Zaufaj Mu, On Cię poprowadzi.