Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi (/showthread.php?tid=5622)

Strony: 1 2 3


Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Scott - 07-09-2011 21:28

W dniu jutrzejszym w czasie Apelu Jasnogórskiego odbędzie się ponowienie zawierzenie Polski i polskiego Kościoła niepokalanemu sercu Maryi. Jeśli ktoś nie może być na żywo dobrze by się włączył przez Radio Jasna Góra, Radio Maryja, Tv Trwam i chyba radio Fiat.

Jest to 65 rocznica dokonania tego aktu przez Prymasa Hlonda po zakończonej wojnie, jednak w obliczu nie odzyskania niepodległości.


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Aloes - 03-02-2012 20:06

Serce Maryi jest niepokalane? A co to właściwie znaczy?


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - TOMASZ32-SANCTI - 03-02-2012 21:09

Wiesz co, zaczynasz chyba sobie kpić z tego co jest świete. Zadajesz pytania nie jako jakaś osoba, która wogóle nie zna tematu, ale jako osoba, która stara sie robić sobie żarty - takie odnoszę wrażenie. Zastanów sie więc nad swoimi pytaniami, odpowiedziami czy tez komentarzami, aby pisać z sensem a nie tylko to co ci do głowy bezmyślnego przyjdzie. Taka mam wielka prośbę. Uśmiech

Poczytaj sobie i nie zadawaj głupich pytań:

http://brewiarz.katolik.pl/czytelnia/nsnmp.php3

Może w necie znajdziesz coś więcej. Od tego masz google, aby sobie troche poszukać.


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Scott - 03-02-2012 21:34

(03-02-2012 20:06 )Aloes napisał(a):  Serce Maryi jest niepokalane? A co to właściwie znaczy?

A znaczy to tyle co mówi Archanioł Gabryjel- "Pełna łaski" to jest jak drugie imię Maryi.


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Sant - 03-02-2012 21:44

(03-02-2012 20:06 )Aloes napisał(a):  Serce Maryi jest niepokalane? A co to właściwie znaczy?
Wg mnie, to znaczy że ją wybrał Bóg aby mógł się narodzić jako Człowiek. Tzn, że przez 9 miesięcy była Szekina, a po urodzeniu najbliższą Bogu, który stał się Człowiekiem. Jej serce jako mieszkanie Boga było niesplamione. Bo tam gdzie jest Bóg nie ma miejsca dla demona.


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - noone - 04-02-2012 21:28

Najświętsza Matka Boga urodziła się bez grzechu pierworodnego i przez całe swoje życie nie obraziła Boga najmniejszym grzechem

polecam gorąco Poemat Boga-Człowieka
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Scott - 04-02-2012 21:47

To że urodziła się bez grzechu oznaczają właśnie słowa Archanioła Gabriela "Pełna łaski", które jak pisałem wyżej stanowią jakby drugie imię Bogurodzicy. Uśmiech

Tak w ramach OT- zastanów się nad sensownością intronizacji w Polsce, Jezus nie będzie fizycznie w polskim sejmie przecież. A już od za Jego czasów kiedy chciano Go obwołać królem uciekł, bo Jezus jest królem, ale nie tak. Nie popełniaj tych samych błędów.


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - noone - 04-02-2012 21:54

nie interesuje mnie sejm,
interesuje mnie UZNANIE Jezusa Chrystusa Królem Polski, uznanie przez Polaków, polski episkopat i przedstawicieli rządu,
pragnę takiego Króla - który stanowi prawa Boże, w miejsce obecnych praw szatana

a za Jego czasów zycia na ziemi On nie uciekl, on oddał życie za nas, taka była misja drugiej Osoby Boskiej, taki był święty Plan Boga Ojca - uratować dzieci pomimo grzechu,
a nie chciano Go uznac Królem tak i teraz faryzeusze robią wszystko żeby nie dopuścić do Intronizacji,
dlatego nie chcę popełniać błędów faryzeuszy i juz uznałem Jezusa Królem Mojego domu i całej rodziny


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Scott - 04-02-2012 22:15

No ale propagujesz co propagujesz. Tezy sprzeczne z Biblią i nauczaniem KK. W efekcie sprowadza się to do grzechu. To nie ta droga, co najwyżej do rozłamu.

1.Jezus oddalił się przed osobami które chciały dokładnie tego co ks. Natanek, fizycznej obecności i rządzenia Jezusa.
2.Chciano Go obwołać królem, coś Ci się pomyliło.
3.Faryzeusze nie chcieli uznać Jezusa za Syna Bożego, dlatego Go ukrzyżowali.

Jeśli o faryzeuszach mowa, to ks. Natankowi dużo bliżej do tradycjonalistów niż KK, których językiem Biblii określilibyśmy mianem Synagogi właśnie. Z czym się nie kryje.

Izrael to było panstwo gdzie prawo było podporządkowane pod Pismo, znajdź mi drugi taki kraj. Tak na każdym kroku było mówiono o Bogu. Nie chcecie czasami dokładnie tego samego? A co mówił Jezus? Nie macie wiary, i to cały czas.


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - spioh - 04-02-2012 22:43

noone, nie uważasz że każdy świadomy chrześcijanin już intronizował Jezusa, uznając go nie tylko królem ale Panem i Bogiem swojego życia, rodziny, codzienności?


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Aloes - 05-02-2012 18:29

(04-02-2012 21:47 )Scott napisał(a):  To że urodziła się bez grzechu oznaczają właśnie słowa Archanioła Gabriela "Pełna łaski", które jak pisałem wyżej stanowią jakby drugie imię Bogurodzicy. Uśmiech

Słowa: "pełna łaski", wskazują na to, że Bóg obdarzył ją łaską. Pokaż w Biblii, gdzie jest powiedziane, że była bez grzechu bluźnierco! Pismo wyraźnie mówi, że nie ma człowieka bez grzechu oprócz Jezusa!


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - Scott - 05-02-2012 20:17

Uspokój się.
Cytat:W Matce Jezusa, która jest pierwszym człowiekiem pośród odkupionej ludzkości, Bóg dokonuje wielkich dzieł, napełniając Ją łaską i zachowując od wszelkiej zmazy grzechu.
W Nazarecie Maryja zostaje nazwana przez Anioła «łaski pełną»: w tych słowach zawiera się Jej szczególne przeznaczenie, ale także — w szerszym sensie — przeznaczenie każdego człowieka. «Pełnia łaski», która dla Maryi jest punktem wyjścia, dla wszystkich ludzi stanowi cel: jak bowiem stwierdza apostoł Paweł, Bóg stworzył nas, «abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem» (Ef 1, 4). Dlatego «napełnił nas błogosławieństwem», zanim przyszliśmy na świat, i zesłał swojego Syna, aby odkupił nas od grzechu. Maryja jest arcydziełem tego zbawczego wysiłku — jest «Cała piękna» i «Cała święta».
Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański». 8.08.99




Musisz po prostu zrozumieć co oznacza to iż Maryja była "Pełna łaski". Nie na szybko, nie po łebkach i jak mi się wydaje i jaką wiedzę posiadam tak zinterpretuje. Przez to robisz masę błędów na każdym niemal kroku.


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - spioh - 05-02-2012 21:39

Aloes, przeciwko komu jest to bluźnierstwo, że kolega napisał o bezgrzeszności Maryi?


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - noone - 05-02-2012 21:46

i skąd to wymyślił że była grzeszna ?


RE: Ponowienia aktu zawierzenia najświętszemu sercu Maryi - TOMASZ32-SANCTI - 06-02-2012 03:17

Aloes napisał(a):Słowa: "pełna łaski", wskazują na to, że Bóg obdarzył ją łaską. Pokaż w Biblii, gdzie jest powiedziane, że była bez grzechu bluźnierco! Pismo wyraźnie mówi, że nie ma człowieka bez grzechu oprócz Jezusa!

Po pierwsze i najważniejsze: NIE WYZYWAJ INNYCH. Tutaj jest wielu ludzi kulturalnych i nie potrzebujemy na forum takich wyzwisk. Zamiast wyzywać innych od bluźnierców to sam poczytaj sobie trochę i rusz tez głową, bo nie wszystko musi być zapisane w Biblii.

Zastanów sie nad tym po co Bóg miałby obierac na matkę własnego Syna jakas grzesznicę? Skoro sam Jezus był bez grzechu to i taka matkę musiał Bóg przewidzieć dla swojego Syna i taka tez przewidział. Gdyby Maryja miała grzechy na sumieniu to czy mogła być matką Jezusa a jeśli nawet to Bóg przewidując na matkę swojego Syna kobiete grzeszna napewno grzechy by jej odpuścił, nie może bowiem grzech panować nad osobą, która ma stać sie matką Zbawiciela, Syna Bożego.

Czy to ciebie nie zastanowiło? Czy wszystkiego musisz sie doszukiwać w Biblii? Owszem, Biblia powinna być podstawą życia każdego chrześcijanina i na niej jest oparte życie całego świata, ta Księga daje życie, tam jest zawarte słowo Boga aktualne, zywe w każdym czasie.

Twoje zachowanie na forum zaczyna ulegać znacznemu pogorszeniu Proponuję powrócic do zachowania kulturalnego i normalnie dyskutować.