Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. (/showthread.php?tid=5631)Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Wojtek37 - 17-09-2011 23:52

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy protestuje wobec zaangażowania telewizji publicznej w promowanie satanizmu.


http://www.ksd.media.pl/component/petitions/?view=petition&id=15

Podpisujcie się........


RE: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - TOMASZ32-SANCTI - 18-09-2011 23:26

Wiele osób sie już wpisało, ale nie wiem czy to cos pomoże. Media rządzą się swoimi prawami i raczej chyba nie patrzą na to co myśla o tym inni, nawet gdyby zebrano milion czy więcej podpisów. Tak mi się bynajmniej wydaje.


RE: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Helmutt - 19-09-2011 07:03

To nic nie pomoże. Niestety. Zasłaniają się obecnie "umowami" - że niby są tak skonstruowane, iż zwolnienie Darskiego spowoduje gigantyczne kary finansowe a biedna TVP nie ma kasy... Cóż, jakoś jednak kasę na płacenie gigantycznych gaż panu Darskiemu potrafi znaleźć...
Poza tym - ważne aby był szum, co nie?


RE: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Nicol@ - 19-09-2011 11:34

Dzisiaj w Dzień Dobry TVN wypowiadała się p. Olga Lipińska na t. Nergala. Ta pani jest niewierząca, a argumenty, jakich użyła wcale nie oskarżały p. Darskiego, przeciwnie. Wg tej pani Biblia nie jest świętą księgą - przynajmniej dla takich ludzi, jak Ona. Mam do Olgi Lipińskiej szacunek, chociaż nie zgadzam się z Jej teoriami. Zadała m.in. pytanie prowadzącym: czy uczucia można obrazić? Nie odpowiedzieli nic.


RE: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Helmutt - 19-09-2011 11:40

Oczywiście, że uczucia można obrazić. Weźmy sobie już nieco zapomnianą historię z "karykaturami Mahometa" - niewątpliwie zostały obrażone uczucia muzułmanów, którym Koran zakazuje przedstawiania oblicza zarówno Allaha jak i proroka Mahometa. Co ciekawe - niemal cały "postępowy" świat równy wył ze zgrozy wespół z muzułmanami. Przez wszystkie przypadki odmieniano "nienawiść", "nietolerancję" i resztę tych miłych słówek.
Dziwne, że ośmieszanie religii chrześcijańskiej jest przez tych samych ludzi pomijane i co najwyżej nazywane "wolnością wyrazu artystycznego".
No ale jak już pisałem w podobnym temacie - znieważony chrześcijanin nie utnie głowy swojemu prześladowcy, nie wysadzi się w powietrze w centrum handlowym - ale stuli uszy po sobie i pójdzie się pomodlić.
Zaiste - o ileż łatwiej jest kopać starego bezzębnego psa, który co najwyżej ochryple szczeknie - niż rzucającego się na łańcuchu, wściekłego bulteriera....


RE: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Scott - 19-09-2011 16:11

No bo Nicol pojecie o którym mówisz jest postoświeceniowe. Jeśli ktoś robi czyny przeciwko Bogu[jak plucie na krzyż, tylko że krzyż sam w sobie to tylko znak, trzeba go używać jako przedłużenie linii duchowej. Biblia jest święta bo jest Słowem Bożym i nie święci się Biblii z tego powodu] jak opętany, to nie jest to sprawa uczuć.


RE: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Nicol@ - 19-09-2011 18:31

(19-09-2011 16:11 )Scott napisał(a):  [(...) Biblia jest święta bo jest Słowem Bożym i nie święci się Biblii z tego powodu] jak opętany, to nie jest to sprawa uczuć.
Mógłbyś tę myśl rozszerzyć? Bo jest jasnym, że Biblia to święta księga, ale o co chodzi z tym opętanym? Czy ten przymiotnik usprawiedliwia w jakiś sposób pana D.???


RE: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przeciwko promowaniu w TV satanizmu. - Scott - 20-09-2011 21:04

Niektóre zachowania jak opluwanie sfery sakrum spotykane dzisiaj- choćby Dan Brown i jego kod[bluźnierstwo], czy agresja co do świętości pana Darskiego są identyczne jak dla osób opętanych, i to że takie osoby robią właśnie takie rzeczy nie jest kwestią jakichś tam ludzkich uczuć ludzkich tylko.