Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Medalik św. Benedykta - dołącz do nas - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Medalik św. Benedykta - dołącz do nas (/showthread.php?tid=5668)Medalik św. Benedykta - dołącz do nas - ewelina_pspo - 11-11-2011 17:36

Witajcie,
Przedstawiamy Wam kolejną akcję organizowaną przez serwis "Poważne sprawy, powazne odpowiedzi" . Tym razem chcemy zachęcić wszystkich do umieszczenia medalika św. Benedykta – niosącego pokój - przy swoim zdjęciu profilowym na Facebooku. Wystarczy wejść na stronę:

Umieść medalik na swoim profilu

Jest to szczególny znak benedyktyński. Uważało się, że ma właściwości cudowne, chroni przed złymi mocami.

Dołącz do nas! Jest nas coraz więcej, a im więcej, tym lepiej. Pokaż, że identyfikujesz się z pozytywnymi, dobrymi wartościami.


Słowo o medaliku:
Medalik łączy w sobie kult krzyża Zbawiciela i św. Benedykta, ojca wszystkich benedyktynów. Z jednej strony, medalik przedstawia Benedykta trzymającego w prawej ręce mały krzyż, a w lewej księgę Reguły. Na odwrocie znajduje się Znak krzyża i dewiza zakonu św. Benedykta – PAX – pokój.
Druga strona medalu (rewers, która dostępna będzie na Waszym profilu) ma pośrodku wielki krzyż. Nad nim widnieje dewiza zakonu benedyktyńskiego: Pax- Pokój. Na czterech polach wyznaczonych przez ramiona krzyża znajdują się litery: C S P B- Crux Sancti Patris Benedicti (Krzyż Świętego Ojca Benedykta). Na belce pionowej krzyża, od góry do dołu: C S S M L- Crux Sacra Sit Mihi Lux (Krzyż święty niech mi będzie światłem). Na belce poprzecznej: N D S M D- Non Draco Sit Mihi Dux (Diabeł -dosłownie: smok- niech nie będzie mi przewodnikiem). Na obrzeżu medalika znajduje się napis; litery na prawo: V R S N S M V – S M Q L I V B: Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas ( Idź precz szatanie, nie kuś mnie do próżności. Złe jest to co podsuwasz, sam pij truciznę).