Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Rozmyślania nad Pismem Świętym (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Biblia (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. (/showthread.php?tid=5705)



To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. - Justyś__ - 14-12-2011 15:42

Biblię czytam już po raz kolejny i w dalszym ciągu nie umiem wytłumaczyć sobie tych słów ,,To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. ''' może i dla niektórych jest to banalne, ale jednak ja mam z tym problem... I dziś pisałam sprawdzian na religii z Ew. wg św. Jana właśnie miałam opisać znaczenie tych słów. Jednak nie wiedziałam co napisać.


RE: To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. - Sant - 14-12-2011 16:50

Cytat:,,To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. "
Kilka takich pytań pomocniczych:
- Kto podczas Wlk. Czw. nadał nowe znaczenie spożywanym podczas wieczerzy paschalnej chlebom pokładnym?
- Kto zstąpił z Nieba by stać się człowiekiem, pozwolił się zmiażdżyć, jak miażdży sie chleb zębami podczas spożywania?
- Co to jest - sakrament?
- Co znaczy IHS (In hoc Signum)?


RE: To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. - Nicol@ - 14-12-2011 22:33

Trafnie jest ta kwestia wyjaśniona w książce "Nie samym chlebem żyje człowiek - Jak odkryć Boga w sobie?" Janusza Dąbrowskiego


RE: To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. - omyk - 15-12-2011 07:21

Cała Mowa Eucharystyczna z 6 rozdziału Ewangelii św. Jana tłumaczy te słowa i daje do nich kontekst - jest dialog zdziwionych Żydów z Jezusem, który wszystko wyjaśnia Uśmiech Czytaj całość i powinno być wszystko jasne Uśmiech