Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Okultyzm - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Nasza wiara (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Okultyzm (/showthread.php?tid=5867)

Strony: 1 2


Okultyzm - Magnolia9090 - 03-02-2014 15:54

Witam!
Nie wiedziałam gdzie zasięgnąć informacji, więc postanowiłam założyć wątek właśnie tutaj. Poradźcie mi jak można definitywnie zerwać z okultyzmem nie pomogła spowiedź ani modlitwa: może nie była odpowiednia bardzo chciałabym z tym skończyć a okazuje się że to cięższe niż by się wydawało co mam robić?


RE: Okultyzm - gossia - 05-02-2014 13:40

Zerwanie z tym nie jest proste, człowiek upada i się podnosi, po takim upadku warto pójść poraz kolejny do spowiedzi, pomóc też może spowiedź z całego życia i myślę że warto byłoby udać się do egzorcysty.


RE: Okultyzm - Magnolia9090 - 05-02-2014 14:11

Dziękuję za radę. A jak wygląda taka spowiedź z całego życia? Na czym polega?


RE: Okultyzm - gossia - 06-02-2014 12:57

Spowiedź wygląda zwyczajnie tyle tylko że wyznaje się wszystkie grzechy które się popełniło, w trakcie swojego życia (które się pamięta) niektórzy robią sobie listę.
W trakcie takiej spowiedzi ksiądz może się zapytać o grzechy które popełniłaś ale o nich ie powiedziałaś bo zapomniałaś (ja tak miałam).


RE: Okultyzm - siloam - 09-02-2014 19:43

Musisz mieć mocne postanowienie poprawy i szczerze spowiadać się mimo upadków. Grzechy, które stały się nałogami łatwo nie odpuszczają. Poza tym nie zaniedbuj Eucharystii i modlitwy.

O obronę przed złem

Wszechmogący, wieczny Boże, któryś Jednorodzonego Syna Swego ustanowił Odkupicielem świata i Krwią Jego dał się przebłagać, daj nam, prosimy, godnie czcić zapłatę naszego zbawienia i dzięki niej doznawać obrony od zła doczesnego na ziemi, abyśmy radowali się wiekuistym szczęściem w niebios: Przez tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.


O uwolnienie od pokus

Panie, Boże, zmiłuj się nade mną, Twoim sługą, który z powodu nadmiaru pokus stał się jakby wyrzuconym naczyniem. Wyrwij mnie z rąk moich nieprzyjaciół. Przybądź i odszukaj mnie zagubionego (zagubioną), uczyń na nowo swoją własnością i nigdy mnie nie opuszczaj. Obym we wszystkim mógł podobać się Tobie, skoro swą potężną mocą mnie odkupiłeś. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


RE: Okultyzm - Magnolia9090 - 10-02-2014 21:25

Dziękuję bardzo za radę. Byłam u spowiedzi i myślałam że wszystko się zmieni że już nie sięgnę po karty ale to nie jest takie proste pomimo tego że się modlę i chodzę do kościoła cały czas ciągnie mnie do magii a może tak musi być? Sama już nie wiem.


RE: Okultyzm - siloam - 11-02-2014 18:39

(10-02-2014 21:25 )Magnolia9090 napisał(a):  pomimo tego że się modlę i chodzę do kościoła cały czas ciągnie mnie do magii a może tak musi być? Sama już nie wiem.

Nie musi. To są pokusy Magnolio. Twoja wola została osłabiona przez długie trwanie w grzechu dlatego teraz nie jest Ci łatwo z nim zerwać. Nie poddawaj się. Walcz do końca a jak upadniesz to idź do spowiedzi chociażby zły duch podpowiadał, że to bez sensu. Naprawdę bez sensu jest trwać w grzechu i z nim nie walczyć.

Zrozumiałem to dopiero kiedy z łaską Bożą udało mi się przezycieżyć pewne grzechy - a borykałem się z nimi latami. Stało się to po spowiedzi, gdzie za pokutę otrzymałem Litanię loretańską ( choć czułem, że po trzech latach bez spowiedzi to kapłan powinien mnie złoić, a nie zadać tylko litanię O matko). Jednak miłosierdzie Jezusa jest niezgłębione. Następnego dnia obudziłem się już bez przymusu do grzechów - zdolny do walki po stronie Pana Boga. Anioł


RE: Okultyzm - Magnolia9090 - 11-02-2014 20:44

Właśnie twoja postawa jest godna podziwu. Nie ukrywam że ciężko jest kiedy ma się bardzo słabą wolę. Ja wytrzymałam jedynie miesiąc i od nowa to samo. Siloam dzięki wielkie za twoje słowa dają mi nadzieję.


RE: Okultyzm - siloam - 12-02-2014 15:46

(11-02-2014 20:44 )Magnolia9090 napisał(a):  Właśnie twoja postawa jest godna podziwu.
Nie... ja jestem grzesznikiem. Nie powinienem trwać w grzechu tyle lat. Nadal porzebuję nawrócenia. Naprawdę godnym podziwu jest Pan Jezus, który obdarza nas swoim miłosierdziem Uśmiech


RE: Okultyzm - merkaba - 29-03-2014 00:00

wzywaj michała archanioła


RE: Okultyzm - Samotnik_Pustelnik - 11-04-2014 07:52

Oddaj swoje życie Bogu Ojcu przez Jezusa Mesjasza,który umarł za Ciebie na drzewie krzyża.Musisz się zanurzyć w Jego śmierci i obmyć we Jego Krwi oraz prosić,aby Jego rany i sińce Cię uleczyły i uzdrowiły.Samo wyznanie grzechów nie wystarczy.Proś o Dar Ducha abyś została umocniona i odnowiona.
Uznaj Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela.
Spal/wyrzuć wszystko co nie podoba się Bogu,wszystko co ma choćby pozór zła.
Później pokutuj i pość.
Błogosławię Tobie!


RE: Okultyzm - Scott - 16-04-2014 17:05

(10-02-2014 21:25 )Magnolia9090 napisał(a):  Dziękuję bardzo za radę. Byłam u spowiedzi i myślałam że wszystko się zmieni że już nie sięgnę po karty ale to nie jest takie proste pomimo tego że się modlę i chodzę do kościoła cały czas ciągnie mnie do magii a może tak musi być? Sama już nie wiem.

Karty po prostu spal, to nie bedzie jak do nich wracac. W KK egzorcyzm nie sprowadza się tylko do ludzi, ale również przedmiotów. Przez nie też Zły może działać. Jeśli spalisz kompletnie wszystko, to również pokusy powrotu będą mniejsze. Wiem z doświadczenia.


RE: Okultyzm - aneta32 - 27-06-2014 12:59

Mocne postanowienie poprawy i poradzisz sobie, chociaż to trudne. Jeżeli tego naprawdę chcesz to nic Cię nie powstrzyma


RE: Okultyzm - Magnolia9090 - 29-06-2014 19:51

Minęło już sporo czasu a ja dalej w czarnej dziurze dużo mi dały wasze odpowiedzi na chwilę było dobrze a teraz znowu wdepnęłam w niezłe bagno cóż widocznie mam strasznie słabą wolę skoro moje starania idą na marne, może właśnie tak ma być kto wie.


RE: Okultyzm - gossia - 04-07-2014 18:01

Tak ma nie być, Jezus również upadał pod krzyżem dasz radę. Może dobrze by było kiedy będziesz miała pragnienie uprawiania okultyzmu pomyśleć o tym ile zła ile cierpienia on wywołuje jak bardzo cię niszczy i że stanowi wielką radość szatanowi twojemu wrogowi a sprawia wiele cierpienia Bogu temu który cię kocha i którego ty kochasz. Anioł