Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pasja (przeniesiony ze starego forum) - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kultura (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Pasja (przeniesiony ze starego forum) (/showthread.php?tid=6)

Strony: 1 2 3 4 5 6


- TOMASZ32-SANCTI - 15-10-2005 16:25

Tak też myślałem, bo za co tu się gniewać,skoro nie było to jakieś zaplanowane a przypadkowe. No i jak to bardzo dobrze ująłes jesteśmy chrześcijanami. To nas wszystkich łączy w jedną rodzinę dzieci Bozych.
Dzięki Cichociemny

Pozdrawiam


- Andr2ej - 04-12-2006 23:08

Viva załączyła właśnie "Pasje" jako dodatek do numeru 24/2006. Cena ok 15zł.


- to Ja :) - 06-12-2006 19:56

I tak bym jej nie oglądała - za bardzo przy niej płacze ;(


- TOMASZ32-SANCTI - 08-12-2006 00:37

Płaczesz chyba z powodu obrazów jakie są tam ukazane, nie jest to przyjemny widok, tym bardziej, że był to ten, który był niewinny, był wolny od grzechu a został zabity jako najgorszy z najgorszych. TEN, KTÓRY PRZYSZEDŁ BY OFIAROWAĆ CZŁOWIEKOWI OGROMNY DAR : ŻYCIE WIECZNE.

Ja bardzo się cieszę, że ten film został nakręcony, nikt bowiem do tej pory nie nakręcil filmu, który przedstawiałby bardziej realne cierpienie Jezusa. I oglądając ten film człowiek powinien zdać sobie z tego sprawę, że sam przybił Jezusa do krzyża, sam, własnymi grzechami. Ale Jezus przebaczył każdemu. Tylko co z tego wynika? Nic. No, może tylko fakt, że nadal przybijamy go do krzyża grzeszac nadal i co gorsze, grzechy stają się coraz cięższe. Nad tym trzeba płakać bardziej niż nad samym filmem. Prawda jest bardzo przykra, ale niestety taka ona jest.

Pozdrawiam


- to Ja :) - 08-12-2006 14:24

TOMASZ32, płacze nie tylko z powodu obrazów, ale tego że tak było naprawde i to wszystko cierpiał męczarnie dla człowieka Bóg, dopiero w tym filmie widać jaką cene poniósł Bóg by odkupić człowieka więc uważam tak jak ty, że dobrze, że nakręcono ten film.


- Rachel - 29-01-2007 00:22

Pasja , bardzo dobrze nakręcony film. Warty obejrzenia, dla tych co są w miare silni Oczko


- Ks.Marek - 29-01-2007 00:23

rachel napisał(a):Pasja , bardzo dobrze nakręcony film. Warty obejrzenia, dla tych co są w miare silni
A ja zaczynam troszkę zmieniac zdanie. Na początek może tylko tyle: jest to wg mnie film jednorazowego użytku.


- Rachel - 29-01-2007 00:37

Ks.Marek napisał(a):jest to wg mnie film jednorazowego użytku.
dla mnie wręcz odwrotnie. W trudnych momentach w wierze, włanczam właśnie ten film. Napewno nie chodzi o kwestwie czysto emocjonalną czy coś w tym stylu.


- Ks.Marek - 29-01-2007 00:39

rachel napisał(a):dla mnie wręcz odwrotnie. W chwilach trudnych momentów w wierze, włanczam właśnie ten film. Napewno nie chodzi o kwestwie czysto emocjonalną czy coś w tym stylu.
No cóż, o gustach sie nie dyskutuje, powiadają starożytni górale. Niemniej jednak, ja zdania na razie nie zmienie


- Rachel - 29-01-2007 00:43

I starożytni mają 100% rację :mrgreen:


- Ks.Marek - 29-01-2007 00:53

rachel napisał(a):I starożytni mają 100% rację
W tym konkretnym wypadku każdy z nas ma racje <swoją>


- Rachel - 29-01-2007 01:12

No zapewne, jeżeli każdy wydaje własną subiektywną opinie po obejrzeniu konkretnego filmu , w typ przypadku jest to "Pasja" :mrgreen:


- Ela - 29-01-2007 04:31

ja dopiero niedawno obejrzalam ten film. Wylam przy tym strasznie. Uwazam, ze nie bylam psychicznie przygotowana aby ten film ogladac. Smutny


- to Ja :) - 29-01-2007 12:42

Oglądanie tego filmu to katharsis dla człowieka.


- Helmutt - 29-01-2007 13:52

to Ja :) napisał(a):Oglądanie tego filmu to katharsis dla człowieka.
Ja wiem czy zaraz "katharsis"...? Fakt, jest to najlepiej zrobiony film o Jezusie, ale nie przesadzałbym z "ochami i achami". Miejscami bezmyślna brutalność jaką epatuje dyskwalifikuje go jako film dla dzieci oraz ludzi o słabych nerwach, chwilami przypomina to "chrześcijański film gore", że tak sie głupio wyrażę. Przed soba mamy drugi już film Mela Gibsona "Apocalypto", który również jest oskarżany o epatowanie okrucieństwem. Płytkę z filmem mam, jeszcze nie oglądałem,ale z drugiej strony - krzyczy się "okrucieństwo, przemoc, krew"... Ale w sumie w czasach o których opowiadają filmy po prostu TAK BYŁO...