Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Pieśni religijne - która podoba wam się najbardziej? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Liturgia (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Wątek: Pieśni religijne - która podoba wam się najbardziej? (/showthread.php?tid=759)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Pieśni religijne - która podoba wam się najbardziej? - TOMASZ32-SANCTI - 03-09-2005 17:26

Moze macie jakąś pieśń religijną, która jest dla was najlepsza, najpiękniejsza, którą często sobie nucicie. Może podzielicie się nią z innymi. Zapraszam więc do dzielenia się swoimi ulubionymi pieśniami.


Pozdrawiam


- Ajfen - 03-09-2005 20:21

Prawda jest taka, że każdą pieśń lubię tak samo, ponieważ każdą staram się uwielbić Boga, czy po prostu pomodlić się do Niego. Są takie, których nie mogę śpiewać w całości, ponieważ pewnych słów nie jestem w stanie powiedzieć Bogu szczerze, z czystym sercem, a po cóż miałbym Go oszukiwać?
Niektóre podobają mi się szczególniej ze względu na linię melodyczną np. wielkopiątkowa: "Odszedł pasterz nasz", czy "Tyś jak skała, tyś jak wzgórze", ale to tylko dwa przykłady z wielu, których nie chcę wymieniać z powodu braku czasu.


- Annnika - 04-09-2005 20:42

Ja też lubię bardzo wiele pieśni...

To może na początek
"Kiedy cichnie gwar"
"Chlebie najcichszy"

A potem jeszcze dopiszę Uśmiech Bo te mi w tym momencie na myśl przychodzą Uśmiech


- Swiderek - 08-09-2005 18:26

Mi także podobaja się bardzo pieśni wymienione przez Annnikę i Ajfena Uśmiech
Oczywiście mam ich także wiele i nuce sobie je w zależności od nastroju Uśmiech
Ostatnio bardzo często nucę sobie pieśń "Jezus najwyższej godzien chwały" jak również "Podnieś mnie Jezu i rowadź do Ojca" i "Hosanna" Uśmiech

to tak w wielkim skrócie jak będą mi chodziły po głowie inne pieśni to też napiszę Uśmiech


- baranka - 08-09-2005 18:31

"Czekam chwili kiedy we mnie bezie wiecej Ciebie niz mnie,
kiedy nie bede prosic a wszytko bedzie mi dane
czekam chwili kiedy we mnie bezdie wiecej Ciebie niz mnie
kiedy nie bede wielbil a Ty uwielbisz sie we mnie sam...
...Ufac to milczec i czekac cierpliwie az sie spelni,
blogoslawieni ktorzy zaufali Bogu" etc...

Tez inne TGD, WMU, neokatechumenalne


- MUZYKALNY - 02-10-2005 20:20

nie chce byc upierdliwy ale pytanien bylo o piesni.................... nie PIOSENKI!


- Annnika - 02-10-2005 21:34

Teraz to mi się po głowie kręcą pieśni z oratorium Duży uśmiech


- voska - 03-10-2005 00:17

ja poprostu rozpływam się słuchając i śpiewając
Witaj Pokarmie
Dzięki Ci Panie
Chleb Niebiański
Krzyżu Święty

Wogóle sporo pieśni z "Niepojętej Trójcy" tak na mnie działa, że każdym zmysłem się modle [-o<


- inkwizytor - 03-10-2005 16:25

Zgadzam się z Voską. Większość pieśni z "Niepojętej Trójcy" jest naprawde piękna
Ja bardzo lubie pieśni tradycyjne takiejak KIEDY RANNE WSTAJĄ ZORZE, CHRYSTUS WODZEM czy ZBLIŻAM SIE W POKORZE
Uwielbiam pieśni dawne np. Kochanowskiego i muzyke polifoniczną
Jednakże dla mnie szczytem piękna muzyki liturgicznej jest chorał, niestety tak żdko teraz stosowany.


- Offca - 03-10-2005 18:38

Ja też mam kilka ulubionych:
- Król królów, Pan panów
- Rozpięty na ramionach
- Pomódl się Miriam, aby Twój Syn żył we mnie
- Do Ciebie Panie pragnie dusza moja
- Nie płacz, to tylko Krzyż
- Gdy mało nas w codziennym życiu ( zwłaszcza rapowana wersja pielgrzymkowa :mrgreen: )
- Godzinki ;P
- Przybądź Duchu Święty
- Kto stworzył mrugające gwiazdki :mrgreen:

I parę innych, które mi w tej chwili do głowy nie przychodzą.

[ Dodano: Pon 03 Paź, 2005 ]
Acha i lubię na wystawienie Najśw. Sakramentu "Przed tak wielkim Sakramentem..."


- Annnika - 03-10-2005 21:56

Jeszcze "Jezus przechodzi..."

Wersja polska i hiszpańska Uśmiech


- TOMASZ32-SANCTI - 03-10-2005 22:07

Ja także lubię Godzinki oraz Gorzkie żale, są naprawde wspaniałe, bardzo lubię takze pieśni pasyjne, ostatnio bardzo mi się spodobała pieśń "Krzyżu święty nade wszystko...".

Pozdrawiam


- msg - 04-10-2005 10:18

Ja bardzo lubię Godzinki, a tak z pieœni œpiewanych, to niektóre psalmy responsoryjne Uśmiech


- baranka - 06-10-2005 09:08

No dobrze, TGD nie, ale te Wspolnoty Milosci Ukrzyzowanej to rozumiem, ze mozna nazwac piesniami?
Ost.rozkochuje sie w chorale gregorianskim-umiejetnie spiewanym oczywiscie! no-bo ktos przymusil mnie do niego, ale jest superr


- Harpoon - 06-10-2005 09:32

MUZYKALNY napisał(a):nie chce byc upierdliwy ale pytanien bylo o piesni.................... nie PIOSENKI!
takie tam szczegóły ;P
Ja nie wiem, które to pieśni, a które piosenki ;P