Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Niby "zwykła" Eucharystia... - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Ewangelizacja (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Krótkie Świadectwa (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Niby "zwykła" Eucharystia... (/showthread.php?tid=786)

Strony: 1 2 3 4


- Ks.Marek - 24-10-2008 16:39

Aby odrzucić zbawienie, trzeba pierw poznać, czym ono jest.


- heysel - 24-10-2008 18:31

No właśnie, a przecież nie można być nieświadomym mordercą ...


- Rachel - 24-10-2008 18:57

:offtopic:


- heysel - 24-10-2008 20:25

Nie offtopic, tylko kwestia stricte tycząca się tego co napisała autorka tematu na początku.


- Annnika - 24-10-2008 21:24

Dziś dojrzalej patrzę na to wszystko i na Eucharystię - dzięki za odświeżenie tego wątku, świetne wspomnienia i widzę, że jednak jakiś minimalny wzrost w te materii mogę odnotować Oczko


- Ks.Marek - 24-10-2008 21:44

heysel napisał(a):nie można być nieświadomym mordercą ...
W wypadku Żydów, doprowadzili do skazania człowieka, który był winny bluźniertwa (w ich mniemaniu) - zgrzeszył przeciw Bogu. Kto przeciw Bogu grzeszy, ten musi ponieść śmierć. Jezus objawia Boga jako tego, który nie chce śmierci człowieka. Człowiek zaś, odrzucając tę prawdę po raz kolejny krzyżuje Chrystusa - za grzech. Tym razem to jednak za grzech konkrentego siebie, a nie innego Chrystusa. Zatem dziś mordercy Chrystusa są tym bardziej podli. Wszyscy grzesznicy, czyli my. Ja i ty i miliardy...


- heysel - 24-10-2008 22:53

Ks.Marek napisał(a):po raz kolejny krzyżuje Chrystusa
Co przez to rozumieć ? W jaki sposób go krzyżuje ? Gdzie jest ten krzyż ?


- Ks.Marek - 25-10-2008 08:29

Krzyżuje w ten sposób, że nie wykorzystuje łaski, miłości, dobra - lecz opowiada się przeciw im. Chrystus pokazał, że można ba! Trzeba wypełniać Prawo w duchu miłości, nie zaś jako ślepe się jemu podporządkowanie. Kto więc prawa nie przestrzega, lub przestrzega go tylko w postaci legalistycznej, ten powtarza historię sprzed 2000 lat.

Cytat:To nie gwoździe Cię przybiły lecz mój grzech to nie ludzie ...
To nie gwoździe Cię przybiły lecz mój grzech to nie ludzie Cię skrzywdzili lecz mój grzech , to nie gwoździe Ci ę trzymały lecz mój grzech choć tak dawno to się stało widziałeś mnie



- heysel - 25-10-2008 14:10

Czyli to wszystko to tylko zgrabna gra słów. I uzasadnione jest me oburzenie, że miałbym się nazywać mordercą Jezusa. Ludzie popełniają błędy najczęściej z głupoty, niewiedzy, słabości, ugrzężnięcia w błędnym kole pomyłek. Nie popełniają ich umyślnie.


- Ks.Marek - 25-10-2008 20:11

heysel napisał(a):Nie popełniają ich umyślnie.
Tak uważasz? To powiedz mi, proszę, czemu stalinizm i faszyzm, czemu komunizm i terroryzm? Przecież niszczenie umyślnie komuś życia, łamanie jego godności, wyszydzanie go, etc - to sprawy dokonujące się z czystą premedytacją.


- heysel - 25-10-2008 20:52

To już nie jest popełnianie błędów.
Nie wszyscy ludzie są tacy, że kogoś niszczą bo tak chcą.


- Ks.Marek - 25-10-2008 20:57

heysel napisał(a):Nie wszyscy ludzie są tacy, że kogoś niszczą bo tak chcą.
Zgoda. Jednak sam powiedziałeś:
heysel napisał(a):To już nie jest popełnianie błędów.
Zatem to zdanie
heysel napisał(a):Ludzie popełniają błędy najczęściej z głupoty, niewiedzy, słabości, ugrzężnięcia w błędnym kole pomyłek.
Jest nie do końca prawdziwe.


- heysel - 25-10-2008 21:47

A konkretnie ?


- Ks.Marek - 25-10-2008 22:14

Konkretnie, to popełniają grzechy świadomie i dobrowolnie, z premedytacją.


- heysel - 25-10-2008 22:30

Niektóre i tylko niektórzy. Nie wszyscy ludzie są tacy, że kogoś niszczą bo tak chcą.