Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wybory - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wybory (/showthread.php?tid=791)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


- Gregoriano - 10-10-2005 10:40

A widzę jedną niebezpieczną tendencję - sondaże to często element nacisku na wyborców! Można sobie zadać pytanie gdzie jest te wielkie poparcie dla Tuska??? Już w pewnych momentach dochodziło do 50 %... Jego przewaga również oscylowała około 10 % cały czas :roll: Część się tym sugeruje... Chyba panowie muszą poprawić swoje metody! Tylko pytanie czy to tylko wina metod :roll:


- GMS - 10-10-2005 14:41

Uśmiech no chyba sam sobie odpowiedziałeś... mam nadzieję na przyszłość, mój siostrzeniec własnie rozpoczął studia na socjologii Oczko no może jak wykształcimy sztab, młodych uczciwych to w przyszłosci będzie inaczej...


- msg - 10-10-2005 22:57

TOMASZ32 napisał(a):A ja nie wiem czy mam sie z tego cieszyć, ale najważniejsze aby Polska była Polską, aby w naszym kraju były szanowane wartości ludzi, by wszyscy mogli żyć i byc traktowani jak ludzie.
By ta sytuacja w naszym kraju znacznie się poprawiła.
Z całym szacunkiem, ale to o czym piszesz, nie zalezy przecież od prezydenta, tylko od ludzi mieszkających w tym kraju, czyż nie?


- meta - 10-10-2005 23:15

Offca napisał(a):No i Tusk wygrywa! \Duży uśmiech/ Bardzo się z tego cieszę.
Z lektury prawicowej prasy wynika, że nie ma się z czego cieszyć. Ciekawi mnie co katolik widzi pozytywnego w tym kandydacie.
_________________
"myśli i serce mają wejść w żywą więź z Bogiem"


- TOMASZ32-SANCTI - 10-10-2005 23:16

Wiem o tym msg, ze to nie zalezy od prezydenta tylko od ludzi.
A to pytanie to tylko moja niepewność co do kandytata Donalda Tuska. Jakoś go specjalną sympatią nie darzę, oczywiście jako polityka, a nie jako człowieka.

Myślę, ze bardzo dużo zalezy od rządu, jak tam będzie bałagan to i w naszym kraju będzie bałagan, bo przeciez, ktoś decysuje o wielu sprawach i napewno nie są to wszyscy ludzie.

Pozdrawiam


- msg - 11-10-2005 00:07

TOMASZ32 napisał(a):Myślę, ze bardzo dużo zalezy od rządu, jak tam będzie bałagan to i w naszym kraju będzie bałagan, bo przeciez, ktoś decysuje o wielu sprawach i napewno nie są to wszyscy ludzie
No i właśnie dlatego moje przemyślenia co do frekwencji w trakcie wyborów kierują sie ku stwierdzeniu, że coraz bardziej potrzebna jest nam władza tutaj na dole, czyli samorządy, a władza centralna powinna być możliwie ograniczana. ALe to chyba cały czas pozostaje w kategorii "marzeń ściętej głowy".

meta napisał(a):Z lektury prawicowej prasy wynika, że nie ma się z czego cieszyć
Ja bym się bardzo zdziwił, gdyby prawicowa prasa napisała cokolwiek pozytywnego o Tusku, nawet gdyby miał same zalety.


- meta - 11-10-2005 11:28

msg napisał(a):Ja bym się bardzo zdziwił, gdyby prawicowa prasa napisała cokolwiek pozytywnego o Tusku, nawet gdyby miał same zalety.
W sumie pewnie i racja, ale nic z tego nie wynika. Dlatego pytam tych katolików, którzy mają inne informacje.


- Hallo - 14-10-2005 22:10

Dziadek Tuska był w Wermachcie, niemogę :mrgreen: ale ta polityka porypana :mrgreen: Myślałem że Kurski znowu wymyślił jakiś bajer a tu jednak prawda Duży uśmiech a Tusk ściemniał albo nie wiedział.Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć, cała ta kampania robi się jakimś szajsem, prawie jak w USA.Zaraz się jeszcze dowiem że Kaczyński wciągał amfe nosem, a Lepper wąchał klej hehe.


- Ravenloff - 14-10-2005 23:05

No fakt. Dzadek Tuska był w Wermachcie.

A Hallo, to przecież nie od dziś wiadomo, że polityka, to jedno wielkie bagno, które brudzi i wciąga :?


- Offca - 14-10-2005 23:08

Ravenloff napisał(a):Dzadek Tuska był w Wermachcie.

No i co z tego?! To akurat o niczym jeszcze nie świadczy. Dzisiejszy papież ma fotkę w mundurze Wermachtu i z tego też wielkie halo zrobili. Nie rozumiem PO CO?!


- TOMASZ32-SANCTI - 14-10-2005 23:10

Hallo napisał(a):Dziadek Tuska był w Wermachcie, niemogę :mrgreen: ale ta polityka porypana :mrgreen: Myślałem że Kurski znowu wymyślił jakiś bajer a tu jednak prawda Duży uśmiech a Tusk ściemniał albo nie wiedział.Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć, cała ta kampania robi się jakimś szajsem, prawie jak w USA.Zaraz się jeszcze dowiem że Kaczyński wciągał amfe nosem, a Lepper wąchał klej hehe.

Teraz dopiero będą przedstawiać wszelkie brudy, by kazdy miał coś na sumieniu, by wzajemnie się dobijać i odbierać sobie swoich fanów. Głupota nie przeciętna. Dlatego jest taki bałagan w naszym kraju. Nikt nie potrafi żyć, jak przystało na człowieka i dochodzić do wzajemnego porozumienia. Przykre, jacy ludzie kierują lub mają kierować naszym krajem. Szok.

Pozdrawiam


- Anies - 14-10-2005 23:16

Offca napisał(a):
Ravenloff napisał(a):Dzadek Tuska był w Wermachcie.

No i co z tego?! To akurat o niczym jeszcze nie świadczy. Dzisiejszy papież ma fotkę w mundurze Wermachtu i z tego też wielkie halo zrobili. Nie rozumiem PO CO?!

Bardzo wiele świadczy. Tymbardziej że pan Tusk kiedys bardzo źle sie wypowiadał o Polsce, mysle ze on reprezentuje interesy niemieckie.


- Offca - 14-10-2005 23:35

Anies napisał(a):Bardzo wiele świadczy.

Tzn o czym? Napisz mi dokładnie o czym to świadczy. Znaczy sie, ze o naszym papieżu też musi coś świadczyć - może nawet gorzej, bo to nie jego dziadek nosił mundur wermachtu, ale on sam!


Anies napisał(a):Tymbardziej że pan Tusk kiedys bardzo źle sie wypowiadał o Polsce,
Ja też się czasami źle o Polsce wypowiadam, bo momentami nie mogę już znieść i patrzeć jaki w tym kraju jest bajzel na kółkach.


Cytat:mysle ze on reprezentuje interesy niemieckie.
Jasne. I co z tego wnioskujesz? IV rozbiór Polski?


- TOMASZ32-SANCTI - 14-10-2005 23:39

Dla takiego stanowiska można nawet zmienić swoje wyznaie. Dla pieniędzy nie takie rzeczy robią ludzie. Ale to i tak nie zmienia faktu, że ludzie będa pamiętali takie czy inne rzeczy, które dana osoba zrobiła. Ja słyszałem jeszcze inne negatywne rzeczy na temat Donalda, ale nie lubię opiarać się na plotkach, tylko na prawdzie, a prawdy na jego temat nie znam, więc nie oceniam go na tej podstawie. Dla mnie po prostu nie jest to osoba na to stanowisko prezydenta. Nie było takiej osoby wśród tych wszystkich kandydatów, która nadawała by sie na to stanowisko, ale to już moje zdanie.

Pozdrawiam


- Anies - 15-10-2005 00:41

Świadczy np to ze coraz wiecej Niemców stara sie o odszkodowania za pozostawione domy. Una w Zielonej górze nie jest to porblem ale w innej czesci Polski tak, był niedawno przypadek że kobieta Niemka zaczęła sądzić się o kamienicę bo miała akt własności i to nic ze Polak tez ją miał. Ostatnio powstalo w niemczech towarzystwo które reprezentuje osoby poszkodowane przez Polaków. Gazety niemieckie rozpisują się że nie na ręke im jest by wygrał Kaczyński. Takich przypadków bedzie coraz więcej.
Papież to co innego, nie przesadzaj.

[ Dodano: Sob 15 Paź 2005 0:43 ]
Nie chodzi o słuzbę dziadka w wojsku tylko korzenie niemieckie Tuska!!