Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wybory - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wybory (/showthread.php?tid=791)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


- ddv - 16-10-2005 13:37

Godunowie !
Wiele osób jest ochrzczonych - jednak nie uczestniczy w życiu religijnym - to fakt.
Rzeczywista liczba wierzących i praktykujących osób- to ok. 60 - 65 %
Te ok~~30 % Społeczeństwa to w większości osoby odrywane od Wiary - lecz myślące...
Z jednej strony ogłupiane propagandą i promowanym "konsumpcyjnym stylem życia" - z drugiej zaś szukających własnej drogi życia - i coraz częściej zdajacych sobie sprawę z faktu, ze zostali wciągnieci w ślepy zaułek ...

Zdajmy sobie również sprawę z faktu, że w kazdym narodzie ok~~5-10% obywateli to tacy, którzy zrobią wszystko co im każą - byleby tylko na tym zyskali - i to niezależnie od światopoglądu ...
Po prostu - taka sobie czysto ludzka skłonność ...


- godunow - 16-10-2005 16:54

cytat
Cytat:Godunowie !
Wiele osób jest ochrzczonych
Tu wychodzi istota Nowego Testamentu
To Wiara Zbawia nie chrzest . Sam Chrzest bez wiary jest niczym i dlatego mamu to co mamy..


- Wojtek37 - 16-10-2005 17:34

msg napisał(a):I ja równiez nie patrzyłbym na te 95% katolików, bo to że ktoś jest katolikiem niestety nie oznacza, że przyjmuje i żyje według tego co Kościół głosi.

Więc żyjemy w Kościele slerotycznym!?. Osobno życie, osobno wiara?.


- Offca - 16-10-2005 18:04

Wojtek37 napisał(a):Więc żyjemy w Kościele slerotycznym!?. Osobno życie, osobno wiara?.

Ależ Wojtku, tak niestety jest jak napisał msg Smutny


- TOMASZ32-SANCTI - 16-10-2005 20:18

I to jest najgorsze,że nie można połączyc w swoim zyciu jednego i drugiego, by było normalnie, jak by Bóg tego chciał, tylko ukazujemy swoją wielką mądrość ponad Boga i dlatego jest jak jest, jest źle. Ale nie każdy tak żyje, są ludzie którzy łączą w swoim zyciu obydwie wartości i żyją jak przystało na katolików.

Pozdrawiam


- meta - 16-10-2005 23:00

msg napisał(a):Dla mnie wciąż zastanawiające jest, dlaczego Kaczyński przegrał z Tuskiem w Warszawie.
Pan Jezus też "przegrał" z Barabaszem. Umiesz to wyjaśnić?


- msg - 16-10-2005 23:08

Meta, proszę, bez takich porównań, bo wciąz uważam je za nie na miejscu.
Rozumiem, że Twoje pytanie jest retoryczne. Ale robienie z Kaczyńskiego Jezusa, a z Tuska Barabasza to chyba drobne przegięcie.


- paprotka - 16-10-2005 23:24

msg napisał(a):Ale robienie z Kaczyńskiego Jezusa, a z Tuska Barabasza to chyba drobne przegięcie.

:shock: To ja chyba musze tu zajrzec i poczytac.


- TOMASZ32-SANCTI - 16-10-2005 23:55

msg napisał(a):Meta, proszę, bez takich porównań, bo wciąz uważam je za nie na miejscu.
Rozumiem, że Twoje pytanie jest retoryczne. Ale robienie z Kaczyńskiego Jezusa, a z Tuska Barabasza to chyba drobne przegięcie.

Napewno msg jest to przegięcie, może skończmy porównywanie osób z polityki do postaci biblijnych, bo to głupota.

Pozdrawiam


- Wojtek37 - 18-10-2005 09:46

http://menele.com/wybory07.htm


- Offca - 18-10-2005 10:44

Wojtek37 napisał(a):http://menele.com/wybory07.htm

Yeach, z Kaczyńskim było najlepsze :hahaha:


- TOMASZ32-SANCTI - 18-10-2005 18:23

Pod względem humoru napewno, ale słownictwo to mi raczej we wszystkich nie odpowiada, bardzo głupie i niestosowne.
Ciekawe co oni by na to powiedzieli?

Pozdrawiam


- godunow - 18-10-2005 18:40

Cytat
Cytat:Pod względem humoru napewno, ale słownictwo to mi raczej we wszystkich nie odpowiada, bardzo głupie i niestosowne.
Ciekawe co oni by na to powiedzieli?
Jak by się tak dokładnie przyjrzeć słownictwu wyborczemu, sztabom m wyborczym To ono niewiele odbiega od tego prezentowanego przez meneli na tej stronie :o 8)


- Adam - 18-10-2005 20:35

Ja w prawdzie głosuję na Kaczyńskiego, ale Wszystkim krzewicielom państwa wyznaniowego pod rozwagę :

http://www.verbasacra.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/fundamentalizm_iran.html

Czy chcecie żeby i u nas tak było ?


- TOMASZ32-SANCTI - 18-10-2005 23:09

godunow napisał(a):Cytat
Cytat:Pod względem humoru napewno, ale słownictwo to mi raczej we wszystkich nie odpowiada, bardzo głupie i niestosowne.
Ciekawe co oni by na to powiedzieli?
Jak by się tak dokładnie przyjrzeć słownictwu wyborczemu, sztabom m wyborczym To ono niewiele odbiega od tego prezentowanego przez meneli na tej stronie :o 8)

To co, mamy powiedzieć, ze to własciwe postępowanie jak na takich ludzi, którzy mają kierować naszym krajem. Mam pochwalać takie debaty w których są takie wyrażenia?

Pozdrawiam