Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wybory - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Wolne forum (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wybory (/showthread.php?tid=791)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


- msg - 26-10-2005 10:38

Skoro w ich mniemaniu nie ma odpowiedniego kandydata to na pewno oznacza to, że są to ludzie nie mający swojego kandydata. Politykę państwa kształtują politycy, którzy są wybierani przez społeczeństwo. A polityków mamy takich, jakie społeczeństwo, bo przecież z choinki się polityków nie bierze.

Gregoriano napisał(a):Tak apropos, kto ma być takim dobrym kandydatem??? Proszę o konkrety
Dobre pytanie, ale odpowiedz nie jest przeciez trudna - w kazdej partii jest wybierany ten najlepszy kandydat - skoro partia go popiera, to znaczy ze posiada te konkretne atrybuty przez nia wymagane. Dlatego tak potrzebne sa w Polsce wybory bezpośrednie do parlamentu, nie głosować na partię i listę, tylko na kandydata i stojącą za nim partię, żeby można było w większym stopniu wymagać od polityków odpowiedzialności za głoszone deklaracje.

Ja jestem bardzo ciekaw, jak się sprawdzi kampania zorganizowana przez gazety o kampanii bez kłamstw, ze beda pisac o tym, co obiecali, a co zrobili. Bo dotychczas nikt tego u nas na serio nie robił.


- Gregoriano - 26-10-2005 12:08

msg napisał(a):Dobre pytanie, ale odpowiedz nie jest przeciez trudna - w kazdej partii jest wybierany ten najlepszy kandydat - skoro partia go popiera, to znaczy ze posiada te konkretne atrybuty przez nia wymagane.

Spoko tylko mi chodzi o konkretne nazwiska. Krytkowac jest łatwo, podać coś wzamian trudniej....


- msg - 26-10-2005 12:55

Oczywiście, że krytykuje się łatwo, a podaje o wiele trudniej, ale to jest trochę niemożliwe, żeby znaleźć idealnego kandydata. Ja mam swoich faworytów, ty zapewne masz swoich, ale żyjemy w demokracji, o nasze preferencje jeżeli nie pokrywają się z większością to po prostu nic nie znaczą.