Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Czy szatan może się nawrócić?? - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Magia, sekty i wszystko inne (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Czy szatan może się nawrócić?? (/showthread.php?tid=8)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- Offca - 12-06-2007 22:15

Heyselku, jestem mile zaskoczona, że Ty ateista... :*

[ Dodano: Wto 12 Cze, 2007 22:16 ]
Cytat:A założymy się?
Przegrałeś :diabelek:


- narbukil - 12-06-2007 22:16

heysel napisał(a):Nie stworzył, a dopuścił.
Ale aby istniało, to musiał ktoś je stworzyc.
heysel napisał(a):Dwa to, że aby to zrozumieć trzeba na czas rozważań przyjąć katolickie definicje dobra i zła.
Nie. To zamyka nam pewne ramy operowania określeniami.
heysel napisał(a):I nawet ateusz może Ci powiedzieć, że bzdety wypisujesz.
Ale to mnie nie obchodzi.


- Offca - 12-06-2007 22:19

Cytat:Ale to mnie nie obchodzi.
Teraz się nie usprawiedliwiaj. Przegrałeś zakład i tak :wink:


- heysel - 12-06-2007 22:47

narbukil napisał(a):Ale aby istniało, to musiał ktoś je stworzyc.
Wg ontologii katolickiej zło to brak dobra, a nie jego przeciwieństwo.
narbukil napisał(a):Nie. To zamyka nam pewne ramy operowania określeniami.
Bełkot. O wewnętrznej spójności danej ontologii można rozprawiać tylko przyjmując na czas rozważań aksjomaty od jakich ona wychodzi. Natomiast czy się z tą ontologią zgodzisz czy nie to już Twoja subiektywna decyzja.
narbukil napisał(a):Ale to mnie nie obchodzi.
A mnie bardzo, bo przez takie wypowiedzi jak Twoje katolicy rozumiejący to w co wierzą wyrabiają sobie niepochlebne zdanie o nie-katolikach. Powielasz bzdetne sofizmaty rodem od "naukowych" ateistów.


- Krystian - 14-06-2007 16:34

Hmm nie będę rozważał co było pierwsze dobro czy zło bo to jak z słynnym pytaniem o ( jajko i kurę ). Bo przecież może być i tak że wszelkie prawa poszły na ugodę i zarówno zło jak i dobro pojawiło się w tym samym czasie, ale naprawdę trudno tu co kol wiek więcej powiedzieć – to niestety bardzo rozległy temat i można by się odnosić do całej historii ziemi jak i wszechświata. Osobiście jestem prawdziwie neutralny i nie opowiadam się po żadnej ze stron może to egoistyczne ale działam na własną korzyść, ale jak to w życiu są wyjątki.


- Ks.Marek - 15-06-2007 00:39

Ta dyskusja nie ma sensu. Godzi bowiem w podstawową strukturę dojrzałej osobowości, nie tylko religijnej, opierającej się na fakcie umiejętności rozpoznawania rzeczy istotnych od tych drugoplanowych.


- Krystian - 20-06-2007 11:23

Kurde, polemika z panem jest nad wyraz trudna... proszę mi to sprostować bo nie rozumiem.

Cytat:Ta dyskusja nie ma sensu. Godzi bowiem w podstawową strukturę dojrzałej osobowości, nie tylko religijnej, opierającej się na fakcie umiejętności rozpoznawania rzeczy istotnych od tych drugoplanowych.