Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Góry - himalaizm, alpinizm - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Pogaduchy na LUZIE (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Nasze zainteresowania :) (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Góry - himalaizm, alpinizm (/showthread.php?tid=832)

Strony: 1 2


Góry - himalaizm, alpinizm - TOMASZ32-SANCTI - 19-09-2005 21:32

Czy ktoś lubi góry, szczególnie te najwyższe? Może jest jakiś fanatyk lub fanatyczka tej dziedziny?
Można się dzielić swoją wiedzą na ten temat.

Zapraszam i pozdrawiam


- Annnika - 19-09-2005 22:23

Ja nie fanatyk, ale coraz bardziej mnie ciagnie. Do tych wakacji włącznie uważałam, że się ze względów fizycznych nie nadaję w góry w ogóle Smutny Ale moze zmnienię zdanie, bo bardzo bym chciała połazić trochę po górach Uśmiech


- TOMASZ32-SANCTI - 19-09-2005 23:16

Po Tatrach czy po wyższych? Nasze polskie góry są piekne, ale bardzo piękne sa te góry wysokie.

Pozdrawiam


- Offca - 19-09-2005 23:20

Ja mam w parafii księdza-fanatyka-alpinistę, ale wątpie, że zajrzy na to forum :mrgreen:


- Gonzo - 19-09-2005 23:36

Offca napisał(a):Ja mam w parafii księdza-fanatyka-alpinistę, ale wątpie, że zajrzy na to forum :mrgreen:

no to naklon go pod pretekstem alpinizmu a moze zostanie na dluzej Oczko


ja tez kocham gory Uśmiech choc rzadko je widuje na zywo Smutny ale i tak uwazam ze nie wysokosc sie liczy lecz zamilowanie do nich Oczko


- TOMASZ32-SANCTI - 19-09-2005 23:43

To napewno Gonzo, ale mi akurat nie tylko chodziło o sama wysokość, tylko o fakt, że wśród tych wysokich gór, sa naprawdę piękne i wyjątkowe sylwetki.

Ja zamiłowanie do gór mam ogromne, chociaż ostatnio mam plan do realizacji i sprzedałem kilka wspaniałych albumów górskich by ten plan zrealizować, ale mając małe dziecko i nie mając pracy sytuacja finansowa trochę mi to popsuła, ale nadal ten plan realizuję.

Zawsze chciałem pojechać w wyższe góry niż Tatry, gdyż w Tatrach już byłem.
Oto jedna z piękniejszych gór, jakie mi sie podobają.

[Obrazek: ogro01_p.gif]
Baintha Brakk (Ogre) 7285m Karakorum

Pozdrawiam


- Gregoriano - 20-09-2005 08:25

Spoko temat....

Tatry wypass, choc dużo ludków tam, bo to obszarowo niewielkie pasmo.

Polecam Orlą Perć. Choc ostatnio wpadłem na super pomysł aby sobie w zimie tam pochodzić np. Świnica na początek - mroźik -20 bajka jak dla mnie :wink: Tylko musze skompletować osprzęt - raki, czekan itd.


- Annnika - 20-09-2005 22:30

Ja niestety będę inna kategoria.. dopiero poczatkujący, a góry naprawdę lubię, ale moi znajomi to są już weterani, więc chyba nei będzie z kim się wybrać Smutny a szkoda...


- TOMASZ32-SANCTI - 20-09-2005 22:35

Nie martw się Anniko, zawsze sie ktoś znajdzie z kim będziesz mogła się wybrać w góry, trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość.

Pozdrawiam


- Ravenloff - 20-09-2005 23:57

Widzę, że kolejny temat dla mnie 8)
Ja też lubię bardzo góry. W sumie, to w moim krótkim (długim) życiu byłem z 20 razy. Najwięcej w Szklarskiej Porębie, ale w Zakopcu byłem 4 razy.
Z polskich gór, to nie byłem jeszcze tylko w Bieszczadach i Świętokrzyskich, a tak to wszędzie (choć nie wszystkie szczyty).
No i z tych co byłem, to najbardziej podobają mi się Tatry - bo są najwyższe Duży uśmiech
Trzeba by jakiś wyjazd zmontować, bo tak naprawdę to w tym roku jeszcze nie byłem.


- Offca - 21-09-2005 00:04

Ravenloff napisał(a):Z polskich gór, to nie byłem jeszcze tylko w Bieszczadach

A ja byłam, takie tam pagórki :mrgreen:
Za to w Tatrach jeszcze niestety nie, bo trochę mi do nich daleko, żeby na własną rękę sobie na parę dni pojechać. Byłam za to w Zakopcu raz i widziałam Giewont :mrgreen: Aczkolwiek nie omieszkam zwiedzić Tatr Uśmiech
Byłam jeszcze w Alpach w Szwajcarii. Cóż za piękne góry! Aż dech w piersiach zapiera jak się jedzie autostradą wśród takich pięknych skał. Można się rozmarzyć, naprawdę. Polecam zwiedzanie krajów w obrębie których leżą Alpy. Włoskie Apeniny też są niczego sobie. Najfajniejsze widoczki są jak się jedzie autostradą na terenie górzystym a w dole morze Uśmiech


- TOMASZ32-SANCTI - 21-09-2005 00:12

Tylko wam pozazdrościć, szczególnie tobie Offco, ja jeszcze nie miałem okazji zobaczyć Alp, ale bardzo chciałbym zobaczyć słynne piramidy Matterhornu i Eigeru. To musi być wspaniały widok.
No i słynne lodowce: Aletsch i Mer de Glace.

Pozdrawiam


- Swiderek - 25-09-2005 17:11

Ja mimo że nie nadaje się do wędrówek po górach także bardzo je uwielbiam Uśmiech a szczególnie te widoki i klimacik panujący tam choć jak dla mnie to straszne są tam burze Uśmiech Miałam okazje być tylko Bieszczadach, Pieninach i tych tu nas blisko w Szklarskiej Porębie (bo tak szczerze to nienawidzę geografii i się na niej nie znam :wink: ) I osobiście uwielbiam wędrówki po górach ale latem nie zimą :wink:


- TOMASZ32-SANCTI - 25-09-2005 20:12

Ja najbardziej lubię góry zimą, chociaż gdy się patrzy na te góry najwyższe to czy to lato czy zima, to i tak tam śnieg leży przez cały czas, nawet w górach powyżej 3000m, takze jest to naprawdę piękny widok.

Zresztą sami popatrzcie:

[Obrazek: 1016.jpg]
Alpamayo - Andy Peruwiańskie, jeden z napiekniejszych szczytów na świecie według wielu alpinistów i himalaistów.

Pozdrawiiam


- Offca - 27-12-2006 01:31

TOMASZ32 napisał(a):Alpamayo - Andy Peruwiańskie, jeden z napiekniejszych szczytów na świecie według wielu alpinistów i himalaistów.
Budzi respekt.

A tak w ogóle to chciałam spytać z ciekawości, czy trudno i ciężko chodzi się po Tatrach? Mam ochotę wybrać się w lato na wyprawę w Tatry. Marzy mi się oczywiście zdobycie Rysów i zastanawiam się, czy dałby sobie z tym radę taki przeciętny pod względem chodzenia po górach turysta jak ja. Zdobyłam w tym roku Pieniny (parę lat temu Bieszczady, ale to się nie liczy bo to była wycieczka autokarowa ;P ) i choć to pewnie nic wielkiego, ale i tam momentami było mi ciężko. To pewnie też kwestia kondycji i butów. Ale jak zobaczyłam Tatry (może i wstyd się przyznać, ale pierwszy raz w życiu tam byłam w tym roku wracając z Pienin) nad Morskim Okiem, to obiecałam sobie, że i je muszę zdobyć Uśmiech Piękne są no! Więc chciałabym się poradzić, czy jest ciężko, trudno, niebezpiecznie?