Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Spichlerz - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Spichlerz (/showthread.php?tid=876)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- Coolek - 06-02-2007 14:42

Katolikiem może być, ale jeśli kult Maryjny, pielgrzymki do Częstochowy i różaniec nie pochodzą z Biblii to normalne że trzeba to odrzucić.
Nie trzeba być protestantem żeby być zbawionym.
Ale odpowiedz mi na moje pytanie Tabita, czy człowiek bez sakramentów może być nawrócony?


Tabita napisał(a):quote="Coolek"]yle że, ja wyraziłem się w kontekście Twojego wrzucania wszystkich odłamów protestancyzmu do jednej szufladki.
nie o to mi chodzilo.... bo wiem ,ze protestantow baardzo ciezko jest wrzucic do jednego worka :mrgreen: ale dialog miedzy waszymi denominacjami postepuje..... :wink: gratulacje :krzywy:[/quote]

Wybacz ale ja nadal nie rozumiem o co Ci chodzi :-s :mrgreen:


- Tabita - 06-02-2007 18:40

Coolek .... no to chyba oczywiste... prawda..?
Istotą nawrócenia nie są sakramenty... przeicez sam wiesz...

a co do nawróconego katolika ,to tak myslalam ,ze rozmowa pojdzie w ta strone...
i prawde mowiąc nie chce mi sie dluzej tego tematu ciagnac ,bo juz wiem ja kto sie zakonczy...
chyba oboje jestesmy swiadomi ,ze w tej kwestii sie nie zgodzimy ,bo mamy inne do tego podejscie...


- Coolek - 06-02-2007 19:43

Cytat:Coolek .... no to chyba oczywiste... prawda..?
Istotą nawrócenia nie są sakramenty... przeicez sam wiesz...

Ale nie wiem po co są obrządki w chrześcijaństwie.

Tabita napisał(a):a co do nawróconego katolika ,to tak myslalam ,ze rozmowa pojdzie w ta strone...
i prawde mowiąc nie chce mi sie dluzej tego tematu ciagnac ,bo juz wiem ja kto sie zakonczy...
chyba oboje jestesmy swiadomi ,ze w tej kwestii sie nie zgodzimy ,bo mamy inne do tego podejscie...

Masz rację. Ale też kiedyś broniłem nauki katolickiej, teraz widzę jak bardzo się myliłem, zacząłem się o tym przekonywać nie pod wpływem ludzi(bo nie miałem kontaktu z żadnym protestantem) ale czytając Biblię i myśląc o tym wszystkim.
Bądź otwarta na prawdę, nie na to co mówi Ci człowiek.
Jestem za skończeniem tematu katolicyzmu w tym wątku.
Pozdrawiam Uśmiech


- miasto - 08-02-2007 09:46

Tabita napisał(a):wiem ,ze protestantow baardzo ciezko jest wrzucic do jednego worka :mrgreen: ale dialog miedzy waszymi denominacjami postepuje..... :wink: gratulacje :krzywy:

wybacz Tabita, ale w ustach kaktolika taki protekcjonalny ton zupełnie nie przystoi, gdyż zorganizowany dialog w kościołach protestanckich ma stuletnię historię, podczas gdy Kościół Katolickii do SVII całkowicie bojkotował wszelkie tego typu inicjatywy i ignorował próby zaproszenia do nich

Obecnie, jeśli idzie o kościoły ewangelikalne, to właściwie trudno nawet mówić o "dialogu", gdyż zarówno praktyczne, jak i emocjonalna i duchowa jedność jest czymś oczywistym i naturalnym.


- Tabita - 08-02-2007 15:45

Miasto... akurat zwrot na temat dialogu ,jak pewnei zauwazyles, byl skierowany do Coolka ,bo jest ze spiichlerza i mowiac to nie mialam na mysli dialogu kosciolow protestanckich w calej Polsce, tylko dialog miedzy baptystami a zielonoswiatkowcami , na naszym terenie ,a skoro Coolek nalezy do KCHwE to pewnie sie orientuje o co chodzi (a przynajmniej powinien) ...
a nie sprecyzowalam tego ,bo nie chcialo mi sie wnikac w szczegoly.


- Mapeta - 09-02-2007 13:40

Wiesz jeśli chodzi o dialog między baptystami, a zielonoświątkowcami rzadko należał do udanych :>
Wiem bo sam byłem baptystą (dzięki Bogu, że charyzmatykiem więc takich problemów nie miałem).


- Tabita - 09-02-2007 14:08

wiem Mapeta Uśmiech
stąd moje zdziwienie ,ze w pewnych miastach do takiego dialogu dochodzi i przebiega on pomyslnie...


- Mapeta - 09-02-2007 20:35

Widzisz. Zależy od tego jakie są zbory. Np. baptystyczne zbory charyzmatyczne jak mój dawny nie miały żadnych problemów z dogadaniem się z zielonymi.
Natomiast tradycyjne zbory baptystyczne, które odrzucają dary Ducha Świętego... no to już zupełnie inna bajka.


- miasto - 10-02-2007 12:45

Tabita napisał(a):wiem Mapeta
stąd moje zdziwienie ,ze w pewnych miastach do takiego dialogu dochodzi i przebiega on pomyslnie...
Mapeta napisał(a):Widzisz. Zależy od tego jakie są zbory. Np. baptystyczne zbory charyzmatyczne jak mój dawny nie miały żadnych problemów z dogadaniem się z zielonymi.

ale o czym wy własciwie gadacie dziewczyny!?
co to znaczy: "dogadanie się"?


Przecież baptyści i zielono swiątkowcy
1. wyznają to samo credo,
2. są kościołami pochalcedońskimi,
3. wyznaja tea same "sole" Lutra,
4. ten sam autorytet (Pismo Święte),
5. uznają ważność chrztów udzielanych w swoich zborach,
6. mają interkomunię,
7. nikt nie twierdzi, że jego kościół ma pełniejsze objawienie lub więcej "środków zbawczych"
8. itd...
9. itp......

Znam kilka małżeństw baptystyczo-i zielonoswiątkowych i nikt nie myśłał o nich w kategorii problemu małżenstwa "mieszanego" i nie domagał sie deklaracji o wychowanu dzieci w nauce któregoś z kościołów. W budynku mojego zboru (baptystycznego) nabożństwa mają także zielonoświątkowcy i wolni chrzecijanie...

to na czym niby miałoby polegać "dogadanie się"?
Wyjaśnijcie mi w jakiej kwestii?

Czy przypadkiem nie w kwestiach, w których nie sa ze sobą "dogadani" katolicy "radiomaryjni" z katolikami "tygodnikowopowszechnymi". Albo katolicy z Odnowy w D.Św z katolikami z Klubów Int.Kat.? Albo katolicy kreacjoniści z katolikami ewolucjonistami?



Mapeta napisał(a):Natomiast tradycyjne zbory baptystyczne, które odrzucają dary Ducha Świętego... no to już zupełnie inna bajka.

to faktycznie bajka, gdyż takie zbory ...nie istnieją Uśmiech


- Ks.Marek - 12-02-2007 21:37

Dziś otrzymałem pismo z MSWiA które precyzyjnie opisuje poszczególne kroki w wypadku chęci utworzenia wspólnoty wyznaniowej. Zamieszczam namiary do pobrania tegoż dokumentu (*.doc) Procedura rejestracji związków wyznaniowych.


- Mapeta - 13-02-2007 10:13

miasto napisał(a):ale o czym wy własciwie gadacie dziewczyny!?
Dziewczyny Uśmiech
No NIE...!!!

A co do rejestracji związków wyznaniowych to nic nowego nie dodałeś.

Co złego to nie ja :aniol:


- Coolek - 13-02-2007 13:09

Ks. Marku: Fajna animacja :lol2:


- Ks.Marek - 13-02-2007 23:19

Cytat:A co do rejestracji związków wyznaniowych to nic nowego nie dodałeś.
Really?
Cytat:Ks. Marku: Fajna animacja
thx
Panowie i Panie!!! Chłopcy i dziewczynki!
A co z tematem? Hę?


- Mapeta - 14-02-2007 00:36

Ks.Marek napisał(a):Really?

No przynajmniej dla mnie bo o tym już jakiś czas temu się orientowałem.


- Ks.Marek - 14-02-2007 00:41

Cytat:No przynajmniej dla mnie bo o tym już jakiś czas temu się orientowałem.
Skierowałem zapytanie do MSWiA, żeby mi dali pełną wykładnię n/t nas tu interesujący. Podałem z linku dokument, który zawiera wszystkie konieczne regulacje dotyczące założenia wspólnoty wyznaniowej. Taki był cel: synteza merytoryczna zatualizowana na bieżący czas.