Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Spichlerz - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ekumenizm (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Spichlerz (/showthread.php?tid=876)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- Ks.Marek - 22-12-2006 23:46

Mapeta napisał(a):No masz racje kradzież 10 000PLN na opłacenie pracowników... nic wielkiego... a co do wybaczania to chyba nie do ludzi należy ocenianie i sądzenie?
A gdzie jest w Piśmie uzasadnienie, by nieprawością zdążać do sprawiedliwości? :-k

[ Dodano: Pią 22 Gru, 2006 22:47 ]
aha - a skad w ogóle ten watek się pojawia, owych 10 tysięcy? Czy coś przegapiłem?


- Coolek - 23-12-2006 02:17

Ks.Marek napisał(a):I w tym momencie Psalmy wywalamy na wysypisko śmieci?

Psalmy są pieśniami, a modlitwa to kierowanie siebie do Boga, to relacja z Nim.

Pozatym nie przypominam sobie żeby Jezus modlił się regułkami.

Marek MRB napisał(a):"usilna czyli energiczna" - To bardzo ciekawe, acz zbyt śmiałe przeniesienie. Usilna to usilna, wcale nie musi być głośna czy jakoś stymulowana.

Słowo "usilna" z greckiego oznacza m.in. "energiczna".

I my nie modlimy się tylko głośno, to zależy. Jeśli ja bym powiedział że katolicy modlą się tylko regułkami to też bym nie miał racji.

Ks.Marek napisał(a):Dzięki, raczej nie skorzystam w najbliższym czasie. Wystarczy mi korespondowanie i przyjaźń z pastor kościoła Luterańsko-augsburskiego z Niemiec.

A co ma kościół Luterański do "Spichlerza"? Uśmiech

Pozdrawiam


- Mapeta - 23-12-2006 12:58

Ks.Marek napisał(a):[ Dodano: Pią 22 Gru, 2006 22:47 ]
aha - a skad w ogóle ten watek się pojawia, owych 10 tysięcy? Czy coś przegapiłem?

Widocznie coś jednak przegapiłeś.

Marek MRB napisał(a):Ducha w znaczeniu Rzymian 7,6 - czyli myśli a nie litery Pisma.
1/ Nawet gdyby to była prawda (a nie wiemy...) to nie ma powodu by ogłaszać ją ludziom których to nie interesuje przez radio internetowe.
2/ Niewłasciwe jest oskarżanie kogoś kto nie może w tym samym medium odpowiedzieć na oskarżenia

Nie wiem czy zauważyłeś ale radio Spichlerz jest zapisem kazań, a nie audycji radiowych. Więc to o czym mówi się na kazaniach jest puszczane w radiu. A mówi się o rzeczach dotyczących kościoła w końcu po to są kazania.
No ale wciąż mi nie odpowiedziałeś w jakim to duchu :>


- Ks.Marek - 23-12-2006 13:05

Mapeta napisał(a):Widocznie coś jednak przegapiłeś.
To może raczy mnie Pan oświecić? Bo nie mogę jakoś załapać, skąd nagle pojawia się 10 tysięcy PLN w wątku, który cały czas podejmował tematyke Spichlerza?


- Marek MRB - 23-12-2006 14:33

Cytat:Nie wiem czy zauważyłeś ale radio Spichlerz jest zapisem kazań, a nie audycji radiowych. Więc to o czym mówi się na kazaniach jest puszczane w radiu. A mówi się o rzeczach dotyczących kościoła w końcu po to są kazania.
Tym bardziej na sieci nie powinno być fragmentów na temat wewnętrznych rozgrywek.
Cytat:No ale wciąż mi nie odpowiedziałeś w jakim to duchu :>
Odpowiedziałem "w znaczeniu Rzymian 7,6"

[ Dodano: Sob 23 Gru, 2006 13:40 ]
Cytat:Psalmy są pieśniami, a modlitwa to kierowanie siebie do Boga, to relacja z Nim.
A co z Ef 5,18-19 ?

Cytat:Pozatym nie przypominam sobie żeby Jezus modlił się regułkami.
Niewiele wiemy o tym jak modlił się Jezus. Ale mamy wyraźny nakaz modlitwy psalmami , hymnami itd.

Cytat:Słowo "usilna" z greckiego oznacza m.in. "energiczna".
Kontekst Pisma (jak i większość tłumaczeń) wskazuje na znaczenie inne jk 5,16 - "wytrwała"

Cytat:I my nie modlimy się tylko głośno, to zależy.
To dobrze.


- Coolek - 23-12-2006 14:44

Marek MRB napisał(a):A co z Ef 5,18-19 ?

A czy regułki wymyślone przez Kk to psalmy?


- Marek MRB - 23-12-2006 15:03

Coolek napisał(a):
Marek MRB napisał(a):A co z Ef 5,18-19 ?

A czy regułki wymyślone przez Kk to psalmy?
Nie.
Podobnie jak wspomniane w Ef 5,18-19 "hymny i pieśni pełne ducha"


- Mapeta - 23-12-2006 15:07

Ks.Marek napisał(a):
Mapeta napisał(a):Widocznie coś jednak przegapiłeś.
To może raczy mnie Pan oświecić? Bo nie mogę jakoś załapać, skąd nagle pojawia się 10 tysięcy PLN w wątku, który cały czas podejmował tematyke Spichlerza?

No więc ten wątek wziął się z tekstu:
Cytat:ygląda na to że nie za bardzo mają mu co wybaczać

A co do ducha to pytam jak pan Marku to rozumie?


- Marek MRB - 23-12-2006 15:35

Mapeta napisał(a):A co do ducha to pytam jak pan Marku to rozumie?
Zaraz tam "pan" Uśmiech
Nie przezywaj się UśmiechUśmiechUśmiech
Jak rozumiem ? Tak, że fundamentalizm skupia się na słowach Słowa, a nie przekazywanym przez treści Słowa czyli Objawieniu.


- Coolek - 23-12-2006 15:48

Marek MRB napisał(a):Nie.
Podobnie jak wspomniane w Ef 5,18-19 "hymny i pieśni pełne ducha"

A skąd mogę wiedzieć czy dane regułki są "pełne ducha"?
Patrząc na owoce Kościoła katolickiego nie mogę mu ufać.


- Marek MRB - 23-12-2006 16:05

Coolek napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Nie.
Podobnie jak wspomniane w Ef 5,18-19 "hymny i pieśni pełne ducha"

A skąd mogę wiedzieć czy dane regułki są "pełne ducha"?
Patrząc na owoce Kościoła katolickiego nie mogę mu ufać.
Wybacz, ale - choć mam zapewne zupełnie inne zdanie na temat owoców KK i powstałych parę lat temu grup (o ile to można w ogóle porównywać) nie będę się licytować na ten temat.

CIeszę się jednak z tej próby zmiany tematu - pokazuje że NA TEMAT wyczerpałeś już argumenty Uśmiech


- Coolek - 23-12-2006 16:28

Marek MRB napisał(a):CIeszę się jednak z tej próby zmiany tematu - pokazuje że NA TEMAT wyczerpałeś już argumenty Uśmiech

Na jaki temat? Może przez pomyłkę zgubiłem wątek.
Bo odnośnie Spichlerza to widzę że naprawdę go nie znasz. Ale widać że radykalizm mojego zboru nie jest lubiany.
Ja znam Spichlerz nieco bliżej niż ze słuchania kazań w radiu Uśmiech


- Marek MRB - 23-12-2006 21:26

Radykalizm to dobra cecha - ale jeśli nie poparta paroma innymi szybko się wyradza.
Korespondowałem z Waszym założycielem - a także bywałem na Waszym forum - i muszę przyznać że to mi wystarczy by trzymać się z daleka.


- Coolek - 23-12-2006 22:16

Marek MRB napisał(a):Radykalizm to dobra cecha - ale jeśli nie poparta paroma innymi szybko się wyradza.

Nie zabardzo rozumiem.


Marek MRB napisał(a):Korespondowałem z Waszym założycielem - a także bywałem na Waszym forum - i muszę przyznać że to mi wystarczy by trzymać się z daleka.

Podaj choć jeden przykład co Cię do pastora Andrzeja zraziło.


- Marek MRB - 23-12-2006 22:25

Coolek napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Radykalizm to dobra cecha - ale jeśli nie poparta paroma innymi szybko się wyradza.
Nie zabardzo rozumiem.
Po prostu radykalizm nie ma znaku - jest mnożnikiem. Jeśli jest coś dobrego jest dobry, jeśli jest coś trochę niedobrego - czyni dużo zła.
Coolek napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Korespondowałem z Waszym założycielem - a także bywałem na Waszym forum - i muszę przyznać że to mi wystarczy by trzymać się z daleka.
Podaj choć jeden przykład co Cię do pastora Andrzeja zraziło.
Koniecznie chcesz się kłócić ? #-o
Przecież jeśli napiszę, to zaraz się obrazisz, potem zaczniemy dyskutować i wyjdzie jak w piaskownicy.
Przyjmijmy że różnimy się w ocenie i że możemy z tym żyć.