Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Wpyw Swietych ludzi na zycie kosciola i nasze. - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Skarby Kościoła (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Wpyw Swietych ludzi na zycie kosciola i nasze. (/showthread.php?tid=886)Wpyw Swietych ludzi na zycie kosciola i nasze. - paprotka - 05-10-2005 04:34

Jednym z najwiekszych skarbow naszego Katolickiego Kosciola jest Komunnia Swietych. Dzis obchodzimy Swieto Faustyny. Jest mi ona bardzo droga i dziekuje Jezusowi za wszystkie laski otrzymane przez jej wstawiennictwo. Jej oredzie rozeszlo sie po calym swiecie jak ogien, dokladnie jak to Jezus przepowiedzial.

Dzis oddaje Bogu Ojcu poklon za jej milosc i dziekuje za wszystkich Swietych, ktorzy pomogli mi poznac lepiej Oblicze Jego Syna, Jezusa. Swietujmy w radosci, milosci i nadziei ze my tez dotrzemy do takich wyzyn z Jego laska.

Zapraszam wszystkich do kontynuowania tego watku.

[ Dodano: Czw 06 Paź, 2005 00:13 ]
Dzis wieczorem ide na msze odprawiana ku pamieci Faustyny. Mamy tu taki kosciol gdzie jest trzech polskich ksiezy. Jeden z nich zajmuje sie ropowszechnianiem Boskiego Milosierdzia w calej Kanadzie. Nie jest to polska parafia wiec ksieza odprawiaja msze po angielsku (z akcentem polskim Uśmiech ) Juz sie nie moge doczekac ale musze poczekac jeszce kilka godzin. Faustyna jest naprawde cudowna dusza.


- Iwona - 05-10-2006 10:17

Wpływ na moje życie , miał św.Franciszek.Właśnie św.Franciszek swym życiem , pokazał mi , że każdy może dać coś pięknego i dobrego drugiemu człowiekowi.On , pokazał mi jak podziwiać piękno , które nas otacza i doceniać jego istnienie .Dzięki św. Franciszkowi z Asyżu , stałam się osobą pełną empatii , co pozwala mi na lepszy dialog z drugim człowiekiem.Właśnie ten święty ,dał mi przykład , że zawsze mamy szansę oodnalezć tę prostą drogę i być lepszym . A przede wszystkim , nauczyłam się przyjmować cierpienie i wraz z nim , iść przez życie , bardziej kochać ludzi i to , co jest wokół nas.


- Ks.Marek - 12-12-2006 11:32

carme~light napisał(a):ednym z najwiekszych skarbow naszego Katolickiego Kosciola jest Komunnia Swietych. Dzis obchodzimy Swieto Faustyny. Jest mi ona bardzo droga i dziekuje Jezusowi za wszystkie laski otrzymane przez jej wstawiennictwo. Jej oredzie rozeszlo sie po calym swiecie jak ogien, dokladnie jak to Jezus przepowiedzial.

Taka oto ciekawostka: Faustyna zmarła w 1938 roku. Rok później, przez 6 lat szalała wichura wojenna, pochłaniając miliony ofiar. Pontyfikat Jana Pawła II to nie mniej wredny czas na świecie. To ciągłe nienawistne spozieranie ludzi na siebie, ukrywanie się, aby przypadkiem nie wsiąknąć na amen. I oto daje nam Papież Świętą Orędownicę Bożego Miłosierdzia, które obmywa ze wszelkiego brudu, które chce pociągnąć wszystkich do siebie.
To jest nic innego, jak zwrócenie serc naszych ku tej prawdzie, że trwamy ciągle w Duchu Świętym, tym samym, który towarzyszył Panu Jezusowi. Tym samym, który przypomina i uczy o Prawdzie.