Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net
Msza "z dostawą do domu" po wysłaniu sms-a - Wersja do druku

+- Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net (http://e-sancti.net/forum)
+-- Dział: Religia w Świecie (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Liturgia (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Wątek: Msza "z dostawą do domu" po wysłaniu sms-a (/showthread.php?tid=973)

Strony: 1 2


Msza "z dostawą do domu" po wysłaniu sms-a - msg - 01-11-2005 11:34

Co o tym myślicie:
Cytat:Ksiądz z miejscowości Pellio d'Intelvi nad jeziorem Como na północy Włoch przyjmuje sms-y z zamówieniem na mszę w domu. Wystarczy podać termin, adres i liczbę uczestników.
O 60-letnim kapłanie, który miał dosyć odprawiania mszy w pustym kościele i w ten sposób postanowił dotrzeć do wiernych, pisał włoski dziennik "Il Giornale".

Ksiądz Bruno Biotto doszedł do wniosku, że skoro parafianie unikają kościelnych ławek i ołtarza, to jego zadaniem jest dotarcie do nich i przekonanie do udziału w modlitwie. Rozwiesił ogłoszenia, podając swój numer telefonu komórkowego, na który można wysyłać sms-y z "zamówieniem" na mszę w domu lub ogrodzie.

"Wybrałem ten nowoczesny sposób kontaktowania się z wiernymi, by przede wszystkim nawiązać kontakt z najmłodszym pokoleniem, które tak właśnie się porozumiewa" - powiedział ksiądz Biotto.

Na razie nowoczesny kapłan otrzymał tylko jedno zamówienie na mszę, jak pisze gazeta, "z dostawą do domu"

Źródło: Onet


- Harpoon - 01-11-2005 12:23

Ale przecież to może prowokować żartownisiów do wysyłania smsów...
Mogą podawać adresy ludzi, którzy wcale nie chcą zamówić Mszy...


- inkwizytor - 01-11-2005 19:18

Żenada, nawet nie zkomentuje :?


- Annnika - 01-11-2005 22:14

W ściśle określonych warunkach i w nomalnym społeczeństwie to bym zrozumiała ,ale to niewykonalne :?


- Harpoon - 02-11-2005 00:18

Już lepsze jest przecież telefonowanie :roll:


- TOMASZ32-SANCTI - 02-11-2005 00:19

Uważam to za przesadę, przyzwyczajanie ludzi do wygodnictwa.
Jak tak dalej będzie robił, to dojdzie do tego,że biskup będzie ściągany do domów, by udzielac sakramentu bierzmowania lub sakrament małżeństwa czy pierwszej Komunii będzie się przyjmować w domu, może jeszcze przy włączonym telewizorze?
Głupota totalna. [-X

Są inne sposoby dotarcia do ludzi, czy św.Jan Maria Vianney był innym człowiekiem niż ten ksiądz i także miał podobny problem, a jednak potrafił zachęcić do uczestniczenia we mszy. Może by tak skorzystać z takich wzorów do naśladowania?

Pozdrawiam


- paprotka - 02-11-2005 00:27

inkwizytor napisał(a):Żenada, nawet nie zkomentuje :?

Zgadzam sie.

;( az sie plakac chce.........jak tak mozna nawet myslec.


- Harpoon - 02-11-2005 00:29

plomyk napisał(a):az sie plakac chce.........
Nie ma co płakać, lepiej zastanowic się do czego zmierza dzisiejszy świat...


- TOMASZ32-SANCTI - 02-11-2005 00:34

Do wygodnictwa, a przez to do głupoty.
Niedługo we mszy św. będziemy uczestniczyć przez sieć lub przez inne urządzenia. Przyjmowanie Komunii nie będzie nikomu potrzebne. Istna paranoja. Mam nadzieję,że Bóg do tego nie dopuści.

Pozdrawiam


- Harpoon - 02-11-2005 00:36

Niektórzy już dzisiaj potrafią "być na Mszy" za pośrednictwem "Radia Maryja" czy TV... I nie uważają tego za coś niestosownego...


- TOMASZ32-SANCTI - 02-11-2005 00:44

Harpoon napisał(a):Niektórzy już dzisiaj potrafią "być na Mszy" za pośrednictwem "Radia Maryja" czy TV... I nie uważają tego za coś niestosownego...

Samo Radio Maryja zbawienia im nie da.
"Kto nie pożywa mojego Ciała i nie pije mojej krwi, nie będzie miał życia w sobie" - słowa Jezusa(mam nadzieję,że nie przękręciłem niczego, jesli tak, to przepraszam, napewno nie było to celowe).

Człowiek dąży do niszczenia relacji z Bogiem, myśląc,że te wszystkie badziewiaste urządzenia zapewnią im szczęście.
Bardziej mylić się nie mogą chyba. Niczego do nieba nikt nie zabierze,te marności pozostaną tutaj na ziemi. Dlatego wielu świętych sprzedawało cały swój majątek i rozdawało pieniądze ubogim, bo tylko w taki sposób okazują prawdziwą miłość wzgledem tych, których Bóg ukochał najbardziej.

Pozdrawiam

Pozdrawiam


- msg - 02-11-2005 01:03

Trochę nie wiem czemu tak wam się sam pomysł nie podoba. Przeciez jest to sposób na rozwiązanie problemu czyli pustego kościoła. Skoro ksiądz chce odprawić mszę św. w czyimś domu czy ogrodzie, to przecież może.

Nie rozumiem czegoś takiego, że skoro ludzie odeszli od Boga, odchodzą od kościoła, to ksiądz ma siedzieć i pomstować na nich, ewentualnie ludzie na forach pisac, ze to wygodnictwo i nic poza tym, zamiast szukać sposobu ponownego przyprowadzenia ludzi do Kościoła i kościoła.

Skoro ksiądz może pojść do jednej rodziny/osoby, to może pójść do dwóch, a jeżeli będą już trzy czy cztery rodziny, to przecież może powiedzieć, że czas najwyższy odprawiać mszę w kościele.

To tylko moje refleksje odnosnie tego tekstu.


- Gonzo - 02-11-2005 01:07

TOMASZ32 napisał(a):
Harpoon napisał(a):Niektórzy już dzisiaj potrafią "być na Mszy" za pośrednictwem "Radia Maryja" czy TV... I nie uważają tego za coś niestosownego...

Samo Radio Maryja zbawienia im nie da.
"Kto nie pożywa mojego Ciała i nie pije mojej krwi, nie będzie miał życia w sobie" - słowa Jezusa(mam nadzieję,że nie przękręciłem niczego, jesli tak, to przepraszam, napewno nie było to celowe).
tak tylko ze niektore osoby nie moga uczestniczyc w Mszy wiec sluchaja tylko relacji i to jest dobre a Jezusa przyjmuja w czasie kiedy ks. je odwiedza w wwizytach wiec ja w wiekszosci przypadkow nie widze tutaj czegos zlego a wrecz przeciwnie Oczko


- paprotka - 02-11-2005 01:09

Harpoon napisał(a):
plomyk napisał(a):az sie plakac chce.........
Nie ma co płakać, lepiej zastanowic się do czego zmierza dzisiejszy świat...

No dobrze, przestane.......... moze sie lepiej pomodle :wink:


- Daidoss - 02-11-2005 11:34

Tu chodzi o miejsce :!:

Kościół i wszystko co w nim się znajduje należy do sacrum. A wszystko poza nim to profanum.

Sacrum to wszystko co jest wyłączone z użytku codziennego.
Ja nie jestem za tym aby ksiądz jeździł jak na zamówienie do kogoś aby odprawić Msze świętą.

To ludzie zaczynają się robić wygodni.

Na czym Eucharystia miałaby być sprawowana :?: Na stole zaraz obok komputera :?:

Miejsce na odprawianie Mszy świętej jest oczywiste. Kościół, kaplica, są także Msze polowe. Ale wtedy dowożony jest ołtarz polowy.