Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #271
 
Ja dużo razy chodziłam do bioenergoterapeutów. Wtedy nie wiedziałam , że to jest coś złego.Byłam u Harisa, Kaszpirowskiego i u innych.Od 1993 roku mam silne lęki, depresje, brak chęci do życia. Jest coraz gorzej pomimo tego, ze cały czas sie leczę. :cry:
26-07-2007 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #272
 
Anienka, masz prywatną wiadomość.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-07-2007 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #273
 
Anienko !
Twoje zdrowie jest dla Ciebie darem od Boga który chce by Mu zawierzyć.
Bóg niejednokrotnie poddaje człowieka próbie by sprawdzić "głębokość" zawierzenia.
Ani radiestezja ani bioenergoterapia nie ma żadnego potwierdzenia w nauce - naukowcy przeczą wręcz by istniała jakakolwiek możliwość występowania podawanych przez "energoterapeutów" "energii" i "mocy leczniczych" w świecie opisywanym przez naukę.
Ma natomiast potwierdzenie w Niezbadanym.
Oddawanie swojego zdrowia "zabiegom" "-energoterapeutycznym" i "energoterapeutów to niczym powierzanie prezentu który się otrzymało od Kogoś bardzo bliskiego w nieodpowiedzialne ręce.
Sami "energoterapeuci" nie posiadają sami w sobie jakichś mocy leczniczych lecz jedynie dysponują "mocami" - energiami powierzonymi im przez kogoś innego.
Praktyka wskazuje na to iż tą "energię" na pewno nie od Boga otrzymali.
Egzorcyści przestrzegają przed leczeniem jak i paraniem się operowaniem tego typu sprawami -nauka zaś zaprzecza by tego typu energie mogły występować w przyrodzie.

Sam parałem się tego typu sprawami i wiem z czym jest to związane.
I stąd też dość dobrze dane mi było poznać mechanizmy jakimi rządzi się "-energoterapia" (nieważne - "bio-" czy jakakolwiek inna).
Doskonałe zdaję sobie sprawę z faktu iż po początkowych pozornych "sukcesach" stan zdrowia pacjenta/ki pogarsza się coraz bardziej a leki nie skutkują a lekarze bywa iż mają poważne problemy nawet i ze zdiagnozowaniem danej choroby- nie z ich winy.
Ja ze swojej strony gorąco i serdecznie polecam Ci byś jak najszybciej zerwała ze wszelkiego rodzaju "praktykami" "niewiadomego pochodzenia".
Do tego - Spowiedź i bardzo dużo modlitwy.
Gorąco i serdecznie polecam też byś spróbowała podczas codziennych rozpocząć wezwania do św. Michała Archanioła i Aniołów.

Wydaje mi się również iż dobrze by było gdybyś umówiła się na rozmowę z ks Egzorcystą (jego adres dostaniesz u siebie w parafii lub w Kurii).
Dodajmy - nie znaczy to wcale iż jesteś (czy możesz być ) opętana czy dręczona.
Większość pracy Egzorcystów polega na profilaktyce oraz rozpoznawaniu zagrożeń duchowych - kontakt z nim może przyspieszyć Twój proces leczenia - począwszy od odcięcia się od zagrożeń duchowych oraz jako wsparcie moralne.

Gorąco polecam również modlitwy:
http://egzorcyzmy.katolik.pl//index.php?...&Itemid=59
oraz zachęcam do kontaktu z ruchem michalickim:
http://www.michalici.pl/
Szczególnie zaś z tzw. "Rycerstwem św. Michała" - to tak na później ;-)
http://ktozjakbog.religia.net/index.php?...mitstart=1

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-07-2007 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #274
 
Ja też kilka razy, dawno temu bywałam u bioenergoterapeutów, kiedy ja i moi rodzice byliśmy "nieuświadomieni". Wchodzi się na przykład do takiego gościa, a tam obrazki religijne na ścianach itp.

Co tydzień oglądam "Moskiewską sagę" i tam była taka przerażająca dla mnie scena, kiedy dziewczyna przychodzi usunąć ciążę i kobieta trudniąca się dokonywaniem aborcji przed "zabiegiem" odmawiała modlitwę przed obrazkami - taka prośba o błogosławieństwo! Coś strasznego!!!!
27-07-2007 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #275
 
ddv już nie chodzę do bioenergoterapeutów ale kiedyś bywałam często, cieżko mi jest się ostatnio modlić, dawno się nie modliłam, ale chcę z tego wyjść i postaram się zrobić tak jak radzisz
27-07-2007 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #276
 
Niestety, ale to bardzo często występujący "objaw" "wejścia"w energoterapie - osłabienie modlitwy oraz niechęc do Eucharystii...
Życzę Ci dużo sił i wytrwałości - tymczasem modlę się również i za Ciebie Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-07-2007 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #277
 
Dziękuję ddv Uśmiech
27-07-2007 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #278
Proszę o pomoc
Czy egzorcyzm ma potwierdzenie w nauce, czy te praktyki pochodzą od Boga. Mam synka u którego rozpoznano zagrożenia duchowe. Czy nie lepiej leczyć go u lekarzy. Proszę o pomoc. Iwonka
07-08-2007 04:46
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #279
 
Przed rozpoczęciem egzorcyzmu sprawdza się również stan psychiczny człowieka - praktycznie każdy Egzorcysta współpracuje z psychologiem lub psychiatrą.
Zanim Twoje dziecko zostanie poddane tzw "egzorcyzmowi uroczystemu" to najprawdopodobniej trafi do psychologa.
Samo udzielenie egzorcyzmu uroczystego to dość rzadkie sprawy - zwykle wizyta u Egzorcysty kończy się na poradach duchowych i/lub połączonych z modlitwą wstawienniczą.
Samo "omodlenie" egzotyzmem prostym (najlepiej grupowe) oraz dodatkowe sprawy takie jak post bardzo pomaga - bywa iż czasem wręcz nieodzowne.
Przyznam iż wątpię by małe dziecko było poważnie dręczone lub opętane ( o ioe nie wystąpiły dodatkowe sprawy) - sądzę iż skończy się wyłącznie na modlitwie wstawienniczej.
Przestrzegam przed wizytami u tzw "egzorcystów świeckich" - wizyty u nich kończą się wyłącznie dodatkowymi komplikacjami.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-08-2007 15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #280
Proszę o pomoc
Ponawiam pytanie, czy egzorcyzm ma potwierdzenie w nauce. Dla mnie to bardzo ważne, bo chodzi o zdrowie mojego ukochanego synka. Piszesz o opętaniu - to slowo mnie przeraża, bardzo się boję aby ci specjaliści duchowi nie pogorszyli choroby u synka. Nigdy wcześniej nie mialam styczności z tym problemem, czy mają oni wyższe wyksztalcenie o wyuczonej specjalności egzorcysta, czy są tylko samoukami lub po kursach w Kościele.
Pozdrawiam Iwonka
07-08-2007 19:18
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #281
 
Iwonko, masz PW z odpowiedziami na twoje pytania.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-08-2007 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #282
 
Iwonko !
Sprawa egzorcyzmów to pozbawianie działania złego ducha.
Nauka tutaj niestety, ale "odpada"
.
Nauka może co najwyżej stwierdzić iż z danym schorzeniem nie potrafi sobie poradzić.
Kościół katolicki jest organizacją założona przez Boga w osobie Jezusa Chrystusa i ma prowadzić do życia wiecznego przekazując nauczanie Chrystusa w dalsze pokolenia.
Egzorcyzm będący uwolnieniem spod działania złego ducha jest sprawą wyłącznie DUCHOWĄ.
Są to sprawy wymykające się nauce i stojące ponad nią
Tylko Kościół katolicki posiada moc daną od Boga by wyrzucać złe duchy.
I nikt inny.
Samo wyganianie złych duchów niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw - egzorcyzm uroczysty może odprawić wyłącznie biskup katolicki lub osoba przez niego upoważniona.
Są to zawsze osoby o nieposzlakowanej opinii, nienagannych obyczajów i będące w stanie łaski uświęcającej.
Samo przygotowanie do uroczystego egzorcyzmu to również przygotowanie duchowe i pojednanie z Bogiem.
Jeżeli uważasz , ze Twoje dziecko jest chore - sprawdź proszę najpierw u lekarza.
Jeżeli jednak następują takie objawy jak np. niechęć do modlitwy narastająca obecność 'złego" której lekarz ma problem wytłumaczyć i skutecznie leczyć,to wtedy można udać sie do egzorcysty (broń Boże "świeckiego" )

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 22:21 ]
Bardzo jednak mogą złagodzić "sprawę" modlitwy wstawiennicze.
Jak już wcześniej wspomniałem - rzadko kiedy tak naprawdę potrzebny jest egzorcyzm uroczysty.
Zwykle wystarczą po prostu modlitwy wstawiennicze i pojednanie z Bogiem

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-08-2007 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #283
 
Iwonko, masz odpowiedź na PW
08-08-2007 12:05
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #284
 
Egzorcysta ksiądz, delegowany przez biskupa z racji wiedzy, doświadczenia ostrzega przez oszustami, każe zdemaskować metody działania i pokazuje, gdzie można szukać prawdziwej pomocy. Tak zwani "świecki egzorysta" nie da Ci rad, nie wyjaśni przyczyny złego, a wciśnie Ci swoje, amulety czy odpromienniki. My prawdziwi fachowcy od egzorcyzmów nie zwalczamy "konkurencji" doradzamy bezinteresownie, gdzie można szukać pomocy w zakresie uwalniania od dreczących Cię koszmarów , objawów opętania. podejrzeń, że rzucono na Ciebie klątwę. Kiedy zachodzi podejrzenie o wpływy złego ducha, kierujemy też do grup modlitewnych o uwolnienie albo wykorzystujemy obrazki świętych i obwieszamy różańcem. Kropidło, woda święcona i egzorcyzmowana, pozwala wyjść zwycięsko w walce przeciwko sugestiom, cierpieniom psychicznym, można ją pić, skrapiać ciało w miejscach bolesnych. Egzorcyzmowana sól też oddziałuje na dane miejsce poprzez rozsypanie jej w pomieszczenach uważanych za skażone działaniem sił diabelskich. Sól można dodać do potraw, gdy zachodzi podejrzenie zaczarowania. Poświęcone kadzidło wykorzystuje się w specyficznych warunkach, gdy złe duchy obezwładniają zniewoloną osobe pozbawiając ją kontaktu z otoczeniem. Dym poświęconego kadzidła drażni złe duchy, co przyczynia się do ujawnienia ich obecności.
17-08-2007 05:17
Odpowiedz cytując ten post
Incubare23 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #285
 
Natasza napisał(a):My prawdziwi fachowcy od egzorcyzmów nie zwalczamy "konkurencji"
Pomyśl.... właśnie ją zwalczasz =D>

Natasza napisał(a):doradzamy bezinteresownie, gdzie można szukać pomocy w zakresie uwalniania od dreczących Cię koszmarów , objawów opętania. podejrzeń, że rzucono na Ciebie klątwę.

Fakt faktem .. branie kasy za "egzorcyzmy" to nawet dla mnie jest.... niemoralne.
Szczeże raczej też bym polecał chrześcijańskiego egzorcyste jeśli już ktoś wierzy w opętani, a nie jakiegoś pana który chce za to kasę.
Powiem tak: nie chodzi się do dentysty jak sie ma złamaną nogę, albo do ortopedy ze słabym wzrokiem itd.

Ale z tym że macie monopol na sprawy duchowe zgodzić się nie mogę :diabelek:

G?osz?cy chaos zjednoczeni w jednym...
23-08-2007 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów