Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intencje różańcowe
Autor Wiadomość
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
jakby co w kwestii drugiej róży to ja od dziś odmawiam III tajemnicę radosną czyli ... NARODZENIE :-)))) superowo, tylko nie wiem jak pozostali czy też przesuwają się o jedną tajemnice dalej? Myślę, że tak będzie ok no i łatwiej będzie zachować porządek, no chyba, że ktoś z odpowiedzialnych chciałby się zająć przydzieleniem również i nam konkretnych tajemnic wg innego klucza
Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości w modlitwie no i wspaniałych jej owoców
15-12-2005 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Chyba jest tak jak mówisz GMS Uśmiech :

II Róża - im. S. Faustyny, modli się do 15 go stycznia tak jak i pierwsza:
Za osoby bezdomne, biedne i opuszczone, które nie mają za co żyć.


Tajemnice Radosne odmawiają wg kolejności dotychczas zapisani:
1.kyllyan
2.simple
3.GMS
4.krzysztofS
5.meta

_________________
Wojtek chyba przeszedł do pierwszej?
15-12-2005 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Intencaj na ten okres



NAWRÓCENIA.
Nawróceń tych którzy nie wierzą aby uwierzyli a
tych którzy wierzą aby nawracali się do głębszej wiary.
15-01-2006 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Myślę,że w związku z bardzo trudną a nawet tragiczną sytuacja rodziny, jak jest obecnie : wiele rodzin nie ma warunków do życia, wiele rodzin to rodziny patologiczne, wiele rodzin jest w stanie rozbicia możemy modlić się w następnym okresie za rodziny,aby Bóg umacniał rodziny rozbite, by leczył te wszystkie chore relacje w tych rodzinach, by nie opuszczał tych rodzin biednych i obciążonych patologią, tak aby rodzina jako świetość mogła nabrac nowego wymiaru świętości,aby była podstawową jednostka naszego społeczeństwa iaby Bóg czuwał nad kazda rodziną w każdej sytuacji.

Co wy na to?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-01-2006 01:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pan_Gasienica Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Tomaszu, całym sercem popieram Twoją intencję.

Módlmy się za dzieci z rodzin patologicznych, aby nigdy nie czuły się one opuszczone, samotne i bezradne wobec tragedii, która je spotkała. Módlmy się za kobiety w takich rodzinach, aby Bóg dał im odwagę i siłę do podejmowania trudnych decyzji.
27-01-2006 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Pan Jezus obiecał nam swoją obecność pośród nas, jeśli zgodnie będziemy zanosili nasze prośby do Ojca. Mając tę zgodność na względzie staram się dobrze zrozumieć i ujednolicić dwie wyżej podane intencje. Może ~~ taka wersja będzie wszystkim odpowiadała:

O świętość rodzin. O uzdrowienie duchowe i naprawienie relacji rodzinnych. O miłość w rodzinach. Szczególnie prosimy za rodziny najbardziej potrzebujące( podobno naśladownictwo jest drugą naturą człowieka>), aby dzieci z tych rodzin nie uległy złu, dzięki przykładowi świętych ludzi, których Bóg postawi na ich drodze.

Niestety nie bardzo rozumiem jakie trudne decyzje kobiet ma na myśli Pan_Gasienica. Tak myślę, że może bardzo ważne jest, aby kobiety wiedziały jak wielka jest ich rola w rodzinie, jak bardzo są potrzebne mężowi i dzieciom i społeczeństwu. Jak często i jak wiele zależy od ich umiejętności podtrzymywania ogniska domowego.
Może jakoś wspólnie wymyślimy intencję dotyczącą kobiet, z którą się wszyscy utożsamimy.

Pozdrawiam OUśmiech.
_________________
Widzę, że coś nas mało, więc jeśli trzeba, zgłaszam gotowość do odmawiania dwóch dziesiątek Różańca.
12-02-2006 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ja jestem za. W dzisiejszym swiecie rodzina ma troche poderwane korzenie. Potrzebna jest nam silna i z zasadami ta podstawowa komorka spoleczna aby zycie nasze i naszych bliskich nie zeszlo na zla droge...

Pozdrawiam :aniol:
12-02-2006 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
meta napisał(a):Pan Jezus obiecał nam swoją obecność pośród nas, jeśli zgodnie będziemy zanosili nasze prośby do Ojca. Mając tę zgodność na względzie staram się dobrze zrozumieć i ujednolicić dwie wyżej podane intencje. Może ~~ taka wersja będzie wszystkim odpowiadała:

O świętość rodzin. O uzdrowienie duchowe i naprawienie relacji rodzinnych. O miłość w rodzinach. Szczególnie prosimy za rodziny najbardziej potrzebujące( podobno naśladownictwo jest drugą naturą człowieka>), aby dzieci z tych rodzin nie uległy złu, dzięki przykładowi świętych ludzi, których Bóg postawi na ich drodze.

Niestety nie bardzo rozumiem jakie trudne decyzje kobiet ma na myśli Pan_Gasienica. Tak myślę, że może bardzo ważne jest, aby kobiety wiedziały jak wielka jest ich rola w rodzinie, jak bardzo są potrzebne mężowi i dzieciom i społeczeństwu. Jak często i jak wiele zależy od ich umiejętności podtrzymywania ogniska domowego.
Może jakoś wspólnie wymyślimy intencję dotyczącą kobiet, z którą się wszyscy utożsamimy.

Pozdrawiam OUśmiech.
_________________
Widzę, że coś nas mało, więc jeśli trzeba, zgłaszam gotowość do odmawiania dwóch dziesiątek Różańca.


Wiesz meta, ja myślę,że tutaj chodzi o kobiety,które czesto stają przed trudnymi decyzjami macierzyństwa oraz tych trudnych sytuacj,w których mąż znęca się nad rodziną a kobieta czuje się bezradna i nie wie co ma zrobić. Czy ma byc dalej z mężem czy odejść. Jest bardzo dużo trudnych decyzji,które kobieta musi podejmować. Warto się modlić za wszystkie rodziny,ale głównie za te,w których sytuacja jest bardzo trudna,czesto nawet krytyczna.
Tak myślę, rodzina obecnie nie jest podstawowa komórką społeczeństwa, dlatego tez modlitwa ma wspomóc takie rodziny,aby rodzina mogła nabrać znaczenia świetości - tak jak powinno być, aby także Bóg mógł leczyć chore związki a te niesakramentalne także uświęcać (aby ci ludzie mogli przyjmować sakrament małżeństwa)i aby także stanowiły nierozerwalny związek oprty na fundamencie,którym jest Jezus Chrystus.

Dlatego módlmy się za rodziny.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-02-2006 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Intencja bardzo dobra jutro postaram się zrobic zmiane tajemnic Oczko
14-02-2006 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
basia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
i co z tajemnicami ? :>

pozdrawiam

Basia

"Bo?e,daj mi to o co mnie prosisz a potem pro? mnie o co chcesz"
?w.Augustyn
15-02-2006 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
myślę, że zgodnie z zasadą vox populi vox dei, modlimy się teraz za rodziny w treści zaproponowanej przez meta, a jak Daidoss znajdzie czas to tutaj to oficjalnie potwierdzi, bo nieoficjalnie juz to zrobil dwa posty wyzej Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-02-2006 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
basia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
w porządku ,ale nie robimy zmian tajemnic?

"Bo?e,daj mi to o co mnie prosisz a potem pro? mnie o co chcesz"
?w.Augustyn
16-02-2006 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
basia napisał(a):w porządku ,ale nie robimy zmian tajemnic?
ja narazie tez nie mam czasu sie tym zajac teraz Smutny ale jesli Daidoss nie zorbi tego dzis to ja to postaram sie zrobic w nocy Oczko
narazie modlmy sie tymi samymi tajemnicami Uśmiech
pozdrawiam Uśmiech
16-02-2006 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Modlimy sie o liczne i święte powołania do życia w małżeństwie. O świetość rodzin.
17-02-2006 11:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
basia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
super Uśmiech

"Bo?e,daj mi to o co mnie prosisz a potem pro? mnie o co chcesz"
?w.Augustyn
17-02-2006 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów