Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WOSP XIV FINAŁ
Autor Wiadomość
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Relatywizm w czystej postaci.
17-01-2008 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Cytat:To niech ksiądz ewidentnie wskaże to "Owsiakowe zło".
Ewidentnie złym jest u Owsiaka to, że jest promotorem akcji, która stwarzając pozory dobra, faktycznie pozbawia człowieka duchowości, wpędzając go w aktywizm i wszystko to, co z nim związane.
Cytat:Relatywizm w czystej postaci.
W którym momencie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-01-2008 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #63
 
Mnie wystarczy świadomość, że z każdej złotówki jakiś grosik będzie przekazany na organizację Woodstocku z wioską hare krysznowców. Dziękuję bardzo, wolę dać na "bezpieczny" Caritas, niż dokładać się do taniej zupy u krysznowców, wabiącej tłumy głodnej młodzieży. I taniej duchowości, wabiącej tłumy młodzieży głodnej Boga i religijności.
Myślę, że wolontariusze z przystanku Jezus i tak mają pod dostatkiem materiału do ewangelizacji, nie potrzebują więcej Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-01-2008 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
W tym, który opisała Aluś.
I mam, prośbę niech mi ksiądz wyjaśni bo może czegoś nie rozumiem: to że Owsiak ma inne poglady niż KK, jest kpiną? Tylko proszę bez złośliwości, Katechizm znam.
17-01-2008 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
CarnivalKing napisał(a):Tylko proszę bez złośliwości, Katechizm znam.
Więc nie zadawaj zbędnych pytań
omyk napisał(a):Dziękuję bardzo, wolę dać na "bezpieczny" Caritas, niż dokładać się do taniej zupy u krysznowców, wabiącej tłumy głodnej młodzieży. I taniej duchowości, wabiącej tłumy młodzieży głodnej Boga i religijności.
W rzeczy samej. Cieszę się, że nie tylko ja widzę takie rzeczy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-01-2008 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Nie są zbędne. Pytam o to czego nie rozumiem. Nie przypominam sobie w Katechizmie nic o Owsiaku ani o kpinach. Proszę przytoczyć jego słowa, w których kpi z Kościoła.


I jeszcze jedno - zamiast gadac bzdury sprawdźcie - Wośp nic nie dokłada do wioski krysznowców.
17-01-2008 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
CarnivalKing napisał(a):Proszę przytoczyć jego słowa, w których kpi z Kościoła.
Jego image jest jedną wielką kpiną. Co do Katechizmu - patrz na mój post, w którym cytowałem Katechizm.

Nie dokłada do Krisznowców? Już sam fakt, że oni pojawiają się na Woodstock`u to dość, żeby mieć zastrzeżenia do tego spektaklu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-01-2008 23:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
Hmm impreza jest otwarta dla wszystkich więc nie widzę powodu do oburzania się. PJ nie wywiązał się z umów z Owsiakiem i został wykluczony. Hmm wątpie by był taki aby zakpic z kościołaOczko Kpina jest działaniem celowym. Gdyby Owsiak kpił to pewnie by sobie wymalował odwrócony krzyżyk na czole, albo przebierał się za biskupów. Idąc tym tokiem rozumowania więcej niz połowa ludzkości kpi z niego.
18-01-2008 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
CarnivalKing napisał(a):Idąc tym tokiem rozumowania więcej niż połowa ludzkości kpi z niego.
A i owszem, może nie połowa, ale wielu. A dlaczego? Ano z tej prostej przyczyny, że Kościół Katolicki nie stawia na ilość, lecz na jakość.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
"Która stwarza pozory dobra"...pozory dobra?
- tysiące pomp insulinowych,
- najwyższy w świecie wskaźnik przebadania słuchu u noworodków dzięki sprzętowi zakupionemu przez Funadacje,
- sprzet do badania i leczenia retinopaii u wcześniaków,
- kilka tysięcy operacji serca wykonanych dzięki sprzętowi zakupionemu przez Funadację.
Wystarczy wejść do jakiegokolwiek oddziału szpitalika dziecęcego i zobaczyć ile sprzętu jest od Fundacji - aktualnie to 70% wyposażenia.
"Pozory dobra"....- "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszym, Mnieście uczynili" - Jezus też nie dostrzegał "pozorów".
"Sprawiedliwi wśród narodów świata" też nie rozeznają dobra, bazują na pozorach - "Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat".
Daję datki na WOŚP i Caritas - i w obu dostrzegam braki.
Przykład - Caritas zakupił budynek hotelu pracowniczego od upadłej firmy, w celu przeksształcenia go na dom starców.
W hotelu zamieszkiwało 8 rodzin byłych pracowników firmy. Wiekszość bezrobotnych.
Ksiądz wyznaczył nieprzeraczalny termin w którym owe rodziny muszą opuścić budynek.
Trzy bogatsze rodziny wyprowadziło się - pozostały dwie samotne kobiety z dziećmi i trzy wielodzietne rodziny bezrobotnych.
Chodzili do dyrektora Caritasu, pisali prośby....dyrektor ich nie przyjmował, na listy odpowiedzi nie było.
Poszli po pomoc do mediów lokalnych - z tymi ks. dyrektor nie chciał rozmawiać.
Gdy sprawę podjęły media ogólnopolskie ks. dyrektor zareagował - najpierw tłumaczył, że nie dysponuje żadnymi lokalami zastępczymi.
Ale przy wiekszym nagłośnieniu i podejrzewam, ingerencji Kurii, znalazły sie lokale zastępcze i rodziny uzyskały zapewnienie, że po remocie budynku, będzie wydzielona część do zamieszkania dla owych biednych rodzin.
Nie chcę pisać o takich ciemnych stronach Kościoła, ale ksiądz prowokuje to ma.....

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2008 10:07 ]
Dodam jeszcze oświadczenie Przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1200344976
18-01-2008 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Jak daję na WOŚP to nie jest to tylko aktywizm. Z myślą o dzieciach dałem,a nie z myślą o Owsiaku. Owsiak nie jest potrzebującym. Najlepsza jest zasada : 50% uczynków i 50% wiary. Dlaczego ? Bo wiara bez uczynków jest martwa,a same uczynki nie daja usprawiedliwienia, czyli najlepiej "pół na pół". Co w tym złego, że chcę być otwarty ?
18-01-2008 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Wg mnie każdy daje forsę na co mu się żywnie podoba. Ma do tego prawo. Mnie jednak osobiście nikt nie przekonana do WOŚP i osoby pana Owsiaka. Ktoś, kto uważa siebie za dobroczyńcę ludzkości, a z drugiej strony jest promotorem wątpliwej jakości moralnego wyrobienia, nie może uchodzić za transparentnego człowieka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #73
 
Zastanawiam się, jak to jest ze zbieraniem na WOŚP pod kościołami - czy wolontariusze potrzebują zgody proboszcza, czy po prostu biorą puszkę i stoją, gdzie im się podoba?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-01-2008 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
A czy w Twojej parafii zbierają "pod kościołem" - w z tego co wiem zawsze poza ogrodzeniem, czy placem kościelnym.
Nikdy nie słyszałam aby Owsiak "uważał siebie za dobroczyncę ludzkości" - a czytałam wiele, bo lubię wiedzieć komu daję i na co.
Ksiądz ma prawo mieć swoje zdanie i nie musi dawać datków Duży uśmiech ..... ale nie ma prawa deprecjonować dobra, jakim jest życie i zdrowie dzieci ratowanych z użyciem sprzętu darowanego przez WOŚP.
18-01-2008 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #75
 
Tak, w mojej parafii zbierają "pod kościołem". Od strony głównego wejścia do kościoła nie ma żadnego ogrodzenia, jest natomiast mały skwerek - trawnik i ławki. Wośpowicze nie stoją ani za skwerkiem, ani na jego terenie, ale tuż przy schodkach, kilka metrów od głównego wejścia do świątyni.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-01-2008 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów