Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenie przed www i forum!
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Ostrzeżenie przed www i forum!
Chciałabym wszystkich przestrzec przed bardzo niebezpieczną stroną www i forum z nią związanym. Sami zobaczcie i oceńcie.

http://www.przebudzenie.net - strona
http://forum.przebudzenie.net/index.php - forum

Wg.mnie strona ta stanowi bardzo poważne zagrożenie dla młodych, podatnych jeszcze ludzi na tego typu nowości. Warto zauważyć jaki wiek dominuje na forum. Proszę również o komentrze. Osobiście mam nadzieję że ktoś się tym zajmie.
Jola
11-05-2006 23:36
Luke_Nuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Witam!
Jestem bywalcem tego "niebezpiecznego forum i strony" i chciałbym porozmawiać jako strona dyskusji w tym wątku o ile oczywiście wolno Uśmiech . Jeżeli tak (wybaczcie, że nie czekam na odpowiedź ale nie chcę zaśmiecać forum więc się zapytam "na zaś"), to chciałbym wiedzieć czemu powyższe forum zostało uznane przez autorkę tematu za niebezpieczne Oczko .
12-05-2006 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Dokładnie. Na jakiej podstawie uważasz je za niebezpieczne :?:

Chodzi mi o to, żebyś konkretnie sformułowała zarzuty, bo są poważne, ja na razie nie oceniam.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2006 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Z tego com zauważyła jest to portal głównie ezoteryczny, więc nie dziwię się reakcji koleżanki Joli.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-05-2006 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luke_Nuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ezoteryką też się zajmuje owszem, nie da się zaprzeczyć ale z perspektywy bardziej "naukowej". Staramy się także zwracać uwagę na niebezpieczeństwa, które może ona nieść a na forum znajduje się wielu jej przeciwników (w tym ja), którzy sami odradzają ezoterykę jako ścieżkę rozwoju duchowego. Staram się także o wspominanie o nawet najmniejszych podejrzeniach zagrożeń jakie może nieść, nawet jeżeli brzmiały by absurdalnie, bo wiem jaka to jest delikatna sprawa. Jeżeli ktoś zauważył jakiś brak obiektywizmu w tym co piszemy to forum jest właśnie po to, żeby wytknąć nam takie rzeczy, bo w niczyjej intencji są negatywne następstwa ezoteryki.

Jesteśmy otwarci też na teksty prochrześcijańskie, pechem moim zdaniem jest powszechne przekonanie, że rozwój duchowy to jest wyłącznie ezoteryka, osobiście polecam Rozwój Duchowy poprzez Boga i ufanie Mu i to staram się przekazywać. Niestety ten stereotyp rozwoju duchowego sprawił, że przylgnęła do nas większość ezoteryków, dlatego teksty prochrześcijańskie i antyezoteryczne (o ile są, tak jak każde, uargumentowane) przyjęlibyśmy z wielką chęcią, tylko cóż - póki ta plakietka "niebezpiecznej ezoterycznej strony" będzie u nas wisiała póty nie uda nam się być na tyle obiektywnymi na ile chcemy - bo takie teksty odstraszają od nas właśnie chrześcijan Smutny .
12-05-2006 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
A dziwisz się :?: Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2006 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Kochani, a po cowchodzić na takie stronki?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-05-2006 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
No coż my to nie bardzo mamy po co Duży uśmiech ,chyba ze ktos się czuje na siłach przekonywać innych... ale to czasami ryzykowne Smutny

Chociaż nie twierdzę że bezsensowne Uśmiech

Może by mnie to zainteresowało ,gdyby nie inne 4 fora na których się udzielam Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2006 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Strona ezoteryczna. Sprzeczna z chrześcijaństwem. Wystarczy pobieżnie spojrzeć.
Proponuje nie podawać linka do niej.

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
12-05-2006 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luke_Nuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nikogo nie zmuszam do udzielania się, chciałem tylko nakreślić jak sytuacja wygląda z naszej strony. Boli mnie osobiście kiedy na forach pojawiają się oskarżenia a nikt nawet nie próbował tam czegoś napisać, żeby samemu się przekonać czy jesteśmy niebezpieczni. Odseparowanie się od takich ruchów zamyka je w sobie i prowokuje patologie, właśnie ja między innymi dlatego tam jestem, chociaż z ezoteryką zerwałem z własnej woli już dłuższy czas temu. Będę mimo wszystko gorąco zachęcał chrześcijan do udzielania się na tym forum a być może nawet przejęcia inicjatywy, w końcu chrześcijaństwo to religia "misjonarska" Uśmiech . Z doświadczenia wiem, że łatwiej jest mi nawracać ludzi kiedy rozmawiam z nimi na równi, słucham tego co mają do powiedzenia, mówię to co ja myślę i to, że trwam przy tym sprawia, że i na nich zaczyna to wpływać.

I jak pisałem, zamykanie się na takie strony potęguje ich wewnętrzne patologie (same siebie nakręcają), owszem, może was to nic nie obchodzić, ale proszę o nie osądzanie w takim razie.
12-05-2006 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Spokojnie, luke Oczko

Po prostu ja osobiście uważam, że moja wiedza i umiejetności być może byłyby za małe do zmierzenia sie z taka modą...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2006 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Luke, uważasz się za chrześcijanina?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-05-2006 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Luke_Nuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Uważam się za chrześcijanina. NIE ZA KATOLIKA - zaznaczam. Co nie zmiania mojego WIELKIEGO szacunku dla katolików.
13-05-2006 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Czyli jesteś tzw. "wolnym" chrześcijaninem? A zajmujesz się tą ezoteryką, spirytyzmem, czy czymś w tym stylu, czy po prostu interesują Cię te zagadnienia i je "badasz"?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-05-2006 11:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
Witam Was moi drodzy!Uśmiech Tez jestem Chrzescijaninem jak wy to nazywacie "wolnym". Jestem tez na Przebudzeniu, uwazanym tutaj przez kogos za niebezpieczna sekte?.Moje pytanie czemu uwazacie ze ezoteryka jest zła? Czekam na odpowiedziUśmiech (Tylko nie mowcie: bo Kościół tak uważaUśmiech Powiedzcie swoje zdanie). Ja powinienem byc odrazu wg KK uznany za heretyka od urodzenia, bo od urodzenia widze rozne swiecace kule energi i uwazam ze istoty niefizyczne istnieja i mozna z nimi pogadac i zawsze mnie ciagnelo do takich spraw(od urodzenia!). Wiec.. czekam na Wasze odpowiedziUśmiech
13-05-2006 13:40
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów